Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc - chyba ucegliłam swój mi6 - po wgraniu twrp telefon zatrzymuje się na logo mi i wygasza sie i startuje z logo mi - robiłam wszystko z pierwszej strony poradnika nie wiem co teraz.... pomocy... :sad:

na siłę wymusiłam fastboot i wgrałam niby za którymś razem miui eu dla swojego telefonu ale nadal miga... pooomocy proszę!!! :sad::sad:

ok pomógł miflash i telefon odżył.... 

Edytowane przez marglcia
znalazłam rozwiązanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję autorom poradnika. :-)

Uważam, że jest napisany w taki sposób, że instalacja EU. jest prosta, intuicyjna a co najważniejsze skuteczna. Warto jedynie postępować krok po kroku.

Dobra robota! 

 

P.S 

właśnie wróciłem do Xiaomi, dokładnie modelu Mi9. Na pokładzie xiaomi.eu telefon działa świetnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam na mi5s zainstalowany LOS 16 + chyba najnowszy fw i chyba bym wolał wrócić do MIUI (błędy, battery drain itp.).
Pytanie: czy mogę tak bezkarnie wgrać oficjalną wersję global albo eu z full wipe? Firmware też się instaluje z tymi romami?
Chce telefon żonie oddać, a ta wolałaby pewnie LOS, ale za dużo tam błędów i brak aktualizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to nie halo wprowadzam telefon w fastboot podpinam do kompa klikam cmd here i niby ok, bo jak sprawdzałem status bootloadera to pokazuje true, więc go widzi

podaje komendę fastboot flash recovery twrp.img  i error coś tam

W ogóle nie wiem gdzie mam wsadzić to trwp, bo nie mam żadnego katalogu "Uwaga: plik zip romu xiaomi.eu nie rozpakowujemy, a plik z TWRP jeśli jest w archiwum .zip rozpakowujemy i umieszczamy w katalogu adb minimal fastboot. Plik img zmieniamy nazwę na twrp.img."  Nazwę trwp mam od razu z img, ale ten katalog?

 

trwp.png

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w jednym poradniku jest tak:

Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy komendę:
fastboot flash recovery twrp.img

Wydajemy komendę fastboot boot twrp.img 

a w drugim tak:

Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy po kolei komendy:
fastboot flash recovery twrp.img

Wydajemy komendę fastboot reboot i zaraz jak komendę wydamy trzymamy przycisk boczny głośność+ i zasilanie (pulsacyjnie). Urządzenie powinno wejść recovery.

Bo jak zaczne grzebać to nie bedzie odwrotu, a to całe zasilanie (pulsacyjnie)?

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno w jednym poradniku jest tak:
Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy komendę:
fastboot flash recovery twrp.img
Wydajemy komendę fastboot boot twrp.img 
a w drugim tak:
Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy po kolei komendy:
fastboot flash recovery twrp.img
Wydajemy komendę fastboot reboot i zaraz jak komendę wydamy trzymamy przycisk boczny głośność+ i zasilanie (pulsacyjnie). Urządzenie powinno wejść recovery.
Bo jak zaczne grzebać to nie bedzie odwrotu, a to całe zasilanie (pulsacyjnie)?
Wchodzisz w recovery tak jak w fastboota tylko zamiast - to +. Co do poradnika to obojętne co zrobisz będzie git. Choć na moim wystarczył flash i reboot

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem komendy wg tego 

 

  1. Uruchamiamy wiersz poleceń i wydajemy po kolei komendy:
    fastboot flash recovery twrp.img
  2. Wydajemy komendę fastboot reboot i zaraz jak komendę wydamy trzymamy przycisk boczny głośność+ i zasilanie (pulsacyjnie). Urządzenie powinno wejść recovery.
  3. Jeśli recovery ma chiński język to wg tego filmu zmienimy go na Polski lub Angielski (English)
  4. W TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych. i na końcu pokazał sie napis nie pamietam i teraz po wejściu przez vol + i power mam czarne tło od góry w dół Main Menu >Redmi Recovery 3.0> reboot >wipe data >connect >with mi assistant? Jak wybieram reboot to pokazuje Reboot to system i uruchamia telefon

IMG_20190916_211007.jpg

Edytowane przez bosniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie gdzie.
Jeśli format data poszedł pomyślnie (nie było błędu) to nie musisz robić go ponownie. Jeśli telefon będzie stać na logu Mi po instalacji (kropki Androida) dłużej niż przez 10-15 minut to prawdopodobnie potrzebujesz jednak zrobić jeszcze raz format data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dane aplikacji SMS, jeśli to nie pomoże - wejdź do TWRP i zrób wipe dalvik/cache (tylko i wyłącznie), a także usuń katalog data/system/package_cache (Advanced > File Manager > data > system > package_cache > ikonka na dole po prawej > Delete > suwak > reboot system)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w zarządzaniu na samym dole , wyczyściłem dane. Odpaliłem SMS i na razie działa, dzięki temu zalogowałem się i aktywowałem iPKO, odpaliłem możliwość płacenia telefonem bo jest wykrywalny telefon, ale czy fizycznie się uda to się okaże w sklepie bo nie wiem czy IKO pozwala płacić zrootowanym telefonem z odblokowanymi bootloaderem ?

Bardzo ci dziękuję, że miałeś czas i chęci prowadzić mnie za rękę jak małe dziecko we mgle.

Będę na bieżąco informował co i jak w dziale Redmi K20 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zoltan78 napisał:

@bosniak IPKO działa, sam mam odblokowany telefon, ukryj tylko aplikację IPKO w Magick i będzie śmigać. W ustawieniach NFC ustaw portfel na SIM i już.

Przepraszam ale nie bardzo wiem co Ty do mnie rozmawiasz. O ile w ustawieniach NFC mam portfel SIM o tyle ten Magick to dla mnie magia. W wyszukiwarce na stronie nic nie znalazłem po wpisaniu tego słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...