Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, dzieki za szczegolowy poradnik ze zdjeciami. Niestety Redmi 6 Pro zakupiony osobiscie w Chinach w sklepie Xiaomi ma problem na punkcie 7-8 - mianowicie nie mozna wgrac na telefonie TWRP z powodu prosby o hasla. Zignorowanie (Cancel) pokazuje pusty Internal Storage (0 MB), z ktorego nie da sie nic zainstalowac. Probowalem kilku roznych porad z usunieciem antirollback przez jakas komende z fastboot i wipe data, a nawet jakis plik zip majacy usunac encryption, ktorego rowniez nie da sie zainstalowac z twrp, ale na razie nic nie poskutkowalo. Czy ktos ma jakis sprawdzony sposob na to?

IMG-20181125-WA0009.jpgIMG-20181125-WA0011.jpgIMG-20181125-WA0007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zostało mi już tylko kilka godzin do odblokowania bootloadera. 

Czy jest możliwe przeniesienie ustawień, programów, danych z telefonu Redmi 5 Plus z miui 8.11.30 na nowy telefon Redmi note 6 pro na którym również najnowsze miui.eu zainstaluję?

Czy dać sobie spokój i parę godzin poświęcić/stracić na ponowne ułożenie telefonu.

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chmurze mam kopię R5Plus. Rozumiem z  tego, że z tej kopii mogłoby się powieść przywrócenie - nawet jeśli nie wszystkich aplikacji - do RN6Pro. Dwa telefony mam przypisane do jednego konta xiaomi. Tylko, że z RN6Pro nie widać kopii w chmurze zrobionej dla R5Plus. Może dlatego, że jestem jeszcze na globalu? Jak zainstaluję miui.eu to z nowego telefonu zobaczę w chmurze kopię starego?

 

Znalazłem dwie wersje TWRP dla tulip, żadna nie jest z oficjalnej strony. Grozi to poważniejszymi konsekwencjami gdyby coś poszło nie tak?

 

Edytowane przez figurel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI 5X
1) Kopia systemu zrobiona na twrp 3.1.1  (MIUI 8.11.1)

2) aktualizacja twrp do 3.2.2 mod pod mi 5X

3) instalacja z zipa miui 8.11.29 i dostaje czarny ekran :(  (do tej pory z aktualizacjami do 8.11.1 nie było żadnych problemów)

I teraz prośba aby podać rozwiązanie obejścia tego czarnego ekranu (ale żeby aplikacje  i dane z 8.11.1 też były dostępne na 8.11.29)

Albo odzyskać  system 8.11.1 , bo próba odtworzenia kopii systemu z twrp (ale na tym 3.2.2) kończy się błędem pod sam koniec, a po rebocie dostaje komunikat "encrypted"

Musze odzyskać kopię systemu, nie mam za bardzo czasu na instalacje nowego czystego systemu od nowa wraz z appkami :(

jak to zrobić, krok po kroku pls:)

 

MI 5X. Rozwiązałam problem. Zainstalowałam china rom 8.11.15 przez fastboot i następnie już 8.11.29 eu i  jest ok (wszystkie apps i ustawienia są prawidłowe)

może to pomoże tym, którzy walczą z black screen

Edytowane przez abrabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek zalałem telefon, ale po zalaniu bez problemu go wlaczylem. swirowaly mi lekko ekran dotykowy wiec postanowilem rozebrac tel aby go wysuszyc. wysuszylem, poskładałem spowrotem, probuje wlaczyc i się zawiesił na logo Mi z trzema kropkami...  Zdziwiony sytuacją, bo rpzeciez wcześniej wlączył sie bez problemu, podjąłem decyzję o wgraniu swiezego softu. zrobiłem wszystko krok po kroku, ale po rebbot systemu dlej sie wiesza na etapie logo MI z 3 kropkami.

Model Xiaomi Mi 5. Co mnie dziwi to poprzez sprawdenie modelu (wiem ze jest gemini, bo juz nie raz robilem update softu) jak w poradniku, nie wyswietla mi nazwy gemini tylko tak jak na zalaczonym obrazku. Przez MiFlash wgrywalem globala i ciegle logo... Jakies pomysly jak sobie  tym poradzic?

1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem podczas wgrywania TWRP na MI8 128GB odblokowany bootloader. Postępuje zgodnie z wskazówkami i po wpisaniu fastboot boot twrp.img telefon restartuje się i wisi na ekranie "powitalnym" TWRP nie można wejść do niego. Po restarcie przez przytrzymaniu przycisku zasilania telefon wraca do mirecovery 3.0. TWRP pobrałem z XDA TWRP 3.2.2-0711. Problem jest z TWRP czy robię jakiś błąd przy instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej występuje. Mi8 jeszcze nie aktualizowałem do Pie jest dalej Oreo 8.1.0, teraz jest wrzucony Global 10.0.3.0. Wrzuciłem Twrp przez fastboot flash recovery TWRP.img, Twrp wgrało się, ale po wejściu do  recovery wisi na ekranie powitalnym TWRP. Aktualizacje MIUI dziś pobrałem, ale jeszcze jej nie instalowałem. Chyba że jest to kwestia odczekania 15,20 min ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.12.2018 o 23:37, lacki123 napisał:

Niestety problem dalej występuje. Mi8 jeszcze nie aktualizowałem do Pie jest dalej Oreo 8.1.0, teraz jest wrzucony Global 10.0.3.0. Wrzuciłem Twrp przez fastboot flash recovery TWRP.img, Twrp wgrało się, ale po wejściu do  recovery wisi na ekranie powitalnym TWRP. Aktualizacje MIUI dziś pobrałem, ale jeszcze jej nie instalowałem. Chyba że jest to kwestia odczekania 15,20 min ?

https://goo.gl/scMQwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś próbował zainstalować TWRP i Xiaomi .eu na Redmi 6 wersja Global 10.0.6.0 OCGMIFH stabilna? Robię wg poradnika Instalacja MIUI 2016/17/18, TWRP instaluje się ale po fastboot boot twrp.img powraca Mi-Recovery, pomaga ręczne wyłączenie telefonu później Vol+ + Power i TWRP uruchamia się, póżniej wipe - format data - reboot recovery ale komputer nie widzi pamięci wewnętrznej. Jest tak z każdą wersją TWRP dla Redmi 6.

Edytowane przez markof75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś wejść w Mount > na dole Enable MTP? (lub Disable MTP i Enable MTP)?

wysłane z RN5 via Tapatalk

P.S. @markof75 z tego co wiem Xiaomi.eu na Redmi 6 nie działa, a ekipa EU wycofała się z wsparcia właśnie z tego powodu. Obawiam się że eu nie odpalisz.
 

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co może być powodem że wgranie twrp idzie ok , tylko jak chcem zrobić komendę delete userdata (o ile dobrze pamiętam) to wywala błąd, potem się okazuje że nie czyści pamięci do końca, nawet przez wipe. Rom niby się wgrywa normalnie ale po odpaleniu systemu okazuje się że skaner odcisku nie działa, jak i również próby przywrócenia do ustawień fabrycznych. Co to może być, bo przez to nie mogę dobrze zainstalować miui Polska. Tel to Redmi 5

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OrangeFox to nieco zmodyfikowane recovery bazujące na TWRP - moim zdaniem lepsze od niego przede wszystkim dlatego, że wspiera aktualizacje OTA na MIUI Global, czego TWRP wedle mojej wiedzy nie potrafi.

Spróbuj ewentualnie tego TWRP - z tego co wiem to działa normalnie: https://androidfilehost.com/?fid=11410963190603854261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2019 o 23:19, markof75 napisał:

Czy ktoś próbował zainstalować TWRP i Xiaomi .eu na Redmi 6 wersja Global 10.0.6.0 OCGMIFH stabilna? Robię wg poradnika Instalacja MIUI 2016/17/18, TWRP instaluje się ale po fastboot boot twrp.img powraca Mi-Recovery, pomaga ręczne wyłączenie telefonu później Vol+ + Power i TWRP uruchamia się, póżniej wipe - format data - reboot recovery ale komputer nie widzi pamięci wewnętrznej. Jest tak z każdą wersją TWRP dla Redmi 6.

Witam,

Podpinam się do pytania kolegi.

Redmi 6A.. Robię wg wspomnianego poradnika, TWRP 3.2.3-2-cactus. Docieram do momentu wipe>formatdata> reboot recovery ... i tyle.

Próbowałem Disable/Enable MTP + reboot. ale komp nadal nie widzi pamięci wewnętrznej . 

System kompa :win10

Może jest jakaś oczywista rzecz o której nie pomyślałem i nie napisano? Proszę, pomóżcie co jeszcze można sprawdzić?

PS. kabel komp-telefon podpiąłem i odświeżam widoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Może pomyślicie, że jestem jakiś upośledzony, ale:
"program Minimal ADB and Fastboot - zainstaluj go najpierw." - W telefonie czy PC? Jak instalować w telefonie apki wrzucone po kablu (nigdy nie robiłem)? Poradnik może i fajny, ale nie dla kogoś, kto całkiem nic nie wie o grzebaniu przy androidzie, a system zmienić musi. Przynajmniej dla mnie jest jeszcze "zbyt zagmatwany" :P

 

Edytowane przez Erill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.01.2019 o 22:35, Orjon napisał:

No dobrze, to nie jest istotne. Chodzi po prostu o to że były problemy z oficjalnym TWRP na Oreo, wgraj to co podesłałem i powinno zadziałać.

zainstalowałem te TWRP co podawałeś i nadal , po zainstalowaniu miui.eu (polska) nie chce dodać mi skanów palca . Trochę to już irytujące bo próbuje już chyba z piąty raz. Jakiś pomysł o co zrobić, na wersjach romów ,Stable global ,albo beta global jest wszystko OK, CO ciekawe to dotknięcie skanera na zablokowanym tel powoduje że otwiera się okno do wpisania pin, Również nie działa odblokowanie twarzą, nie można dodać swojej facjaty. Na poprzednim TWRP dodawanie palca nie działało ale działało dodanie twarzy. Zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych no i to zadziałało, poprzednio nie działało przywracanie do fabryki.

Edytowane przez Mariusz Bee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...