Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Tutek genialny właśnie bez problemów zainstalowałem miui Polska na Redmi 5 plus...na tę chwilę piękna sprawa - w pogodzie działa lokalizacja,która na globalu nie działała. Reszte sprawdzę - teraz 10 minut na miui Polska, więc ... jeszcze raz brawo za tutek! Prowadzi jak dziecko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wczoraj odblokowałem bootloadera. Natomiast wczoraj pozbyłem się Globala i zainstalowałem Miui Polska MIUI 8.8.3 dla Mi Mix 2S. Mam teraz problem z ustawieniem, przypisaniem dźwięków do połączenia przychodzącego oraz sms. Ustawiam konkretny dźwięk, a telefon ma to gdzieś i używa cały czas swojego.

  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi jedną rzecz. Znalazłem problem dlaczego nie mogę przypisać dźwięku dla przychodzącego smsa. Poniżej przedstawiam fotkę gdzie po lewej stronie jest ekran Mi Mix 2S po prawej Redmi Note 4. W Mi Mix 2S brakuje pozycji "Otrzymano sms" w Redmi Note 4 jest. Co zatem jest powodem, że w Mixie 2S brakuje mi tej pozycji pozycji? W obu telefonach najnowsze MIUI 10 EU.

e5227d77faa7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja ustawienia dźwięku dla otrzymanego SMS w Xiaomi.eu w MIUI 10 jest obecnie tylko dla telefonów z Androidem 6?/7 na pewno. Na Oreo musisz ustawiać w opcjach aplikacji SMS.

Bądź sposób niżej od @skay77.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam obecnie na Xiaomi Mi Note 3 zainstalowane xiaomi.eu stabilne(9.5.10.0), pojawiała sie nowsza wersja MIUI 10 ale jak klikam sprawdź aktualizację to on pokazuje mi nowszą wersję ale jak już klikam pobierz to pisze mi, że wersja miui jest aktualna. I teraz pytanie jak zainstalować miui 10 stable, czy moge ściągnąć ten plik na telefon przez przeglądarkę i dać zainstaluj aktualizację z pliku czy muszę czyścić cały telefon i wgrywać od zera? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości czemu się nie ściąga automatycznie? specjalnie zablokowali żeby ludzie wiedzieli, że to duża zmiana, czy jak? I czy nie będę miał problemów z płynnością ani żadnych błędów po aktualizacji? Bo niektórzy mówią, że przy zmianie wersji androida należy zrobić full wipe, a w sumie przejdę z androida 7 na 8, więc dlatego pytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otrzymałem dziś w końcu Mi MIX 2s - 8/256 GB - zainstalowany ROM Stabilny  Global 9.6 – 9.6.4.0(ODGMIFD) . O dziwo bootloader odblokowany. Sprawdzone w opcjach programistycznych oraz przez komendy w Fastboot. Przejście do recovery z aplikacji Aktualizacje uruchamia MiRecovery 3.0. Wgrywam TWRP zgodnie z instrukcją przez Fastboot. Wszystko ładnie ale jak uruchomię system ponownie i chce wejść znów do recovery przez aplikację Aktualizację uruchamia się MiRecovery 3.0. Mam rozumieć, że nie ma możliwości wgrania samego TWRP uruchomienia systemu pobawienie się na tym co jest a później wejść jednak do TWRP i wgrać Xiaomi.eu? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki spoko. Daruję sobię porostu nie mam czasu teraz zrobić wszystkiego i wgrałem same TWRP i nie wiedziałem że odrazu trzeba wgrać Xiaomi.eu. Poprostu brak czasu późnym wieczorem postaram się ogarnąć wszystko po całości łącznie z przeniesieniem danych ze starego telefonu.
Dzięki za pomoc
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam, jestem nowy i mam nadzieję że dobre forum i temat znalazłem.
zakupiłem mi8 z odblokowanym bootloaderem. Aktualnie działam na EU 8.8.30 i wszystko działa ideolo. Natomiast jak wgrywam 8.9.24 ( ogólnie wersje 8.9.xx) to po uruchomieniu telefonu albo zawiesza się na ekranie blokady, a jeżeli nie zawiesza się tuż po uruchomieniu systemu to nie działa aparat, nie działa skaner twarzy, czytnik linii papilarnych - możliwe że więcej rzeczy nie działa.

próbowałem na różne sposoby z robieniem wipe róznego rodzaju, w różnych kombinacjach, przed instalowaniem , po instalowaniu , lub w ogóle i ciągle to samo występuje.

Wracając na 8.8.30 instalując tak samo jak 8.9 wszystko działa znowu. próbowałem kilka razy.
Myślę nad próbą zainstalowania globala 10.0.0.5 i nałożenia na niego tego 8.9.24 ale nie wiem czy to ma sens.
Może ma ktoś jakąś radę co z tym zrobić ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na Pocophona wgrywał już ktoś z Was najnowszą wersję Miui Eu? Bo poprzedniego wydania w ogóle nie mogłem wgrać przez jakiś błąd. Robiłem wszystko jak zwykle w innych telefonach Xiaomi i nie udało mi się wgrać oprogramowania.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu TWRP (oczywiście odblokowany etc.)  telefon dostaje loopa. Do TWRP nie daje się wejść. Można tylko do Fastboot. 

Komenda devices widzi urządzenie, TWRP się wgrywa, komenda boot nazwa romu restartuje telefon i mam logo miui i bootloop. 

Przytrzymane + I - powodują tylko restart. Mogę wejść w fastboot i ponownie zainstalować TWRP ale to nic nie daje. Pobierałem Polaris (telefon mimix2s 128), może inna wersja tego Polarisa jakaś? Ale nigdzie nie mogę znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak wpisuję. Komenda Fastboot boot TWRP.img. Po czym mam restart i logo MI. i telefon wisi, i restart i tak cały czas. 

Komenda getvar product wyświetla polaris. 

Po komendzie Fastboot flash recovery twrp.img mam

target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (41464 KB)...
OKAY [  1.480s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.180s]
finished. total time: 1.659s

Czyli chyba ok. 

Edytowane przez wasabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 20.09.2017 o 13:42, Orjon napisał:

______________________

  1. W przypadku urządzeń z antirollbackiem (anti 4 - Redmi Note 5 od wersji Global Stable 9.5.19.0, Mi Max 3, Mi 6X, Redmi 6 Pro) trzeba najpierw uruchomić TWRP (fastboot boot twojplik.img), następnie zainstalować je z poziomu uruchomionego TWRP (Install > Install Image), a dopiero później wykonywać instrukcje poniżej :)

Nie rozumiem tego, może ktoś wyjaśnić łoptologicznie? 

Czy chodzi o to, że instalujemy normalnie TWRP przez ADB, komendą fastboot boot uruchamiany recovery w telefonie i z poziomu TWRP jeszcze raz instalujemy recovery  poprzez "instal img." ?

 

Cytat

Since anti-rollback protection blocks you from flashing the TWRP image, you need to flash a “dummy” image first. The dummy image is an empty file that serves no other purpose than sending a command to the bootloader so it knows that afterward, it can accept other flashes. (If you look at the flash-all script from the previous section, this is actually how Xiaomi officially does it.) Alternatively, you can “fastboot boot” the TWRP image, move the TWRP image to your device’s storage, then flash the TWRP image from within TWRP

 

O co chodzi z tym flaschowaniem pustym plikiem by ominąć ARB? kiedy się to robi? 

 

 

Dla wyjaśnienia nie mam telefonu z ARB ale planuje zakupić chińską wersję i chcę się przygotować by nic nie schrzanić. 

Edytowane przez Bartos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejność w takim przypadku jest następująca: fastboot boot twrp.img i instalacja TWRP z poziomu tegoż TWRP jak się ono odpali (tak jak napisałeś). TWRP normalnie w takim przypadku nie zainstalujesz.

Flashowanie pustego pliku pozwala na ominięcie tego zabezpieczenia i normalne wgranie TWRP przez ADB, wtedy nie musisz instalować go z poziomu TWRP, tylko po prostu robisz format data i instalujesz system.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Zrobiłem aktualizjacje MIUI 10 i android 8 w ten sposób:
https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

po tej aktualizacji nie mam aktywowanej funkcji Camera2 API :/ wcześniej miałem root i wszystko działa - google camera

jak najprościej zrobić tak abym już nic nie stracił z danych i aplikacji bo tyle co wszystko po instalowałem sobie

 

Już poradziłem sobie. Po prostu wgrałem przez twrp Magisk Manager, potem edytowałem plik w  BuildProp Editor i teraz google camera działa już

Edytowane przez ibiszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...