Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może mi ktoś podpowiedzieć/poradzić ? Mam Mi5s, z MIUI 8 Polska w wersji 7.7.20. Której nie aktualizowałem ze względu na to, że była to ostatnia przed MIUI 9, a tam z kolei usunięta była opcja zmiana kolejności przycisków funkcyjnych. W ostatnich wersjach opcja ta powróciła więc skłaniam się ku przejściu na MIUI 9. Obie wersję to Android 7.

I teraz pytanie, czy mając MIUI 7.7.20 do przejścia na MIUI 8.4.4 muszę to robić w jakiś szczególny sposób?? Coś po drodze doinstalowywać ? Czy np. instalować 8.4.4 bezpośrednio z pliku ZIP z poziomu telefonu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

mam taki mały kłopocik, otóż nie jestem w stanie wrzucić na pamięć wewnętrzną paczki z systemem.

Bootloader oczywiście odblokowany, odpalam twrp 3.2.1-1 sagit (telefon to MI6), robię Format Data, dla pewności robię reboot do recovery i przy próbie skopiowania xiaomi.eu na telefon wyskakuje błąd. 

Na telefonie system Global dev 8.3.29 Oreo.

Jakieś pomysły?

p.s. próbowałem od nowa z instalacją twrp ale dalej to samo.

Edytowane przez elsieter7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo,

Chcę zrobić telefon od kompletnego zera, bo zaczął fisiować i zasysam właśnie Global Deva stąd: http://en.miui.com/a-234.html Podejrzewam, że to jest już Oreo. 
Mam już xiaomi.eu 7.12.7. Czy na nowego Oreo mogę wrzucić od xiaomi.eu na Nugacie? Nie mogę znaleźć linków do Nugata Global Dev. 

Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno zakupiłem mi 6 . Był tam global kturego zaktualizowałem po automacie . Jednak niedziałaly platnosci NFC . Zapragnełem MIUI EU jednak nie potrafię tego ogarnąć . Botloader mam zdjęty ( 16 H ). TWRP zainstalowane . Aktualny rom to xiaomi.eu_multi_MI6_V9.0.3.0.NCACNEI_v9-7.1 . wydaje sie ze dziala i wszystko z nim ok . Jednak instalacja czegos nowszego konczy sie niepowodzeniem . Jak w twrp wezme instal i pzeciagne suwaka to powinno zaczac rozpakowywac pliki a wali błedmi na czerwono . Error 7 o ile dobrze pamietam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zainstalowanie MIUIPolska/Xiaomi.eu w wersji stabilnej lub rozwojowej powoduje to, że aktualizacje do nich (przez OTA) będą pojawiały się tylko stabilne lub tylko rozwojowe?

Tzn, że jeśli zainstaluję rozwojową to nigdy nie zobaczę dostępnej aktualizacji stabilnej, a jeśli zainstaluję stabilną to nigdy nie zobaczę dostępnej aktualizacji rozwojowej?

Czyli jeśli zainstaluję rozwojową to zawsze będą jakieś niedoróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem odpowiedzi na swoje pytanie ale nie znalazłem, więc piszę tutaj. Posiadam telefon redmi 5 plus - kupiony w xkom z gwarancja rzecz jasna. Wcześniej miałem redmi note 4 i tu wszystko było jasne - założyłem konto - odblokowałem i wgrywałem softy - xiaomi eu stable i dev miui itp. Mam pytanie - jak odblokować redmi 5 plus? Czy stracę gwarancję? Obecnie mam soft - miui 9.5 stabilna 9.5.9.0 negmifa. Na wątku redmi 5 plus mierne informacje jak to zrobić i na jakim sofcie - gdy miałem redmi note 4 było to wyłuszczone pięknie i zrobiłem to łatwo. Może ktoś poprowadzi.

Jeżeli piszę w niewłaściwym temacie - przepraszam ale szukałem już sporo i brak informacji odnośnie sposobu odblokowania i informacji na jakim sofcie i czy traci się gwarancję ... chcę wgrać miui global dev albo miui eu Polska.  

W wątku redmi 5 plus ktoś kupił taki telefon w rtv euro i pytał czy odblokowanie bootloadera oznacza koniec gwarancji ale do dziś nie doczekał się odpowiedzi ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon Mi4s, wersja Android 5.1.1 LMY47V, MIUI 8.2.1.0 stable.

Telefon zaczyna mi wariować, resetuje się sam i przycina się. Chciałbym wgrać najnowszą stabilną wersję MIUI, od samego początku. Jakie kroki podjąć?

To jest najnowsza wersja stablina do mojego telefonu ? xiaomi.eu_multi_MI4s_V8.5.2.0.NAJCNED_v8-7.0.zip

Edytowane przez HGO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza to ta: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.5/xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.5.2.0.NAJCNFA_v9-7.0.zip/download

Miej na uwadze, że wgrywając tą wersję, blokujesz bootloader. Musisz po wgraniu odblokować bootloader przez MiUnlock, inaczej telefon może nie ruszyć. Zrób przedtem backup swoich danych, w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2018 o 16:52, Orjon napisał:

Najnowsza to ta: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.5/xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.5.2.0.NAJCNFA_v9-7.0.zip/download

Miej na uwadze, że wgrywając tą wersję, blokujesz bootloader. Musisz po wgraniu odblokować bootloader przez MiUnlock, inaczej telefon może nie ruszyć. Zrób przedtem backup swoich danych, w razie W.

Którą wersją TWRP wgrywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin_89 SuperSU chyba na Oreo nie ma. A nawet jeśli, to twórca porzucił już go. Pozostaje Magisk. Powinno działać po wgraniu, ale pewności nie mam.

@WisniowyWSN Wyloguj się z chmury Xiaomi: http://i.mi.com bo samo wylogowanie z telefonu nie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...