Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Ściągnij jeszcze raz twrp najnowszą wersję stąd https://dl.twrp.me/rolex/
Jeszcze raz sflashuj go przez flashboot na partycję recovery (fastboot flash recovery twrp.img)
I zbootuj telefon (fastboot boot twrp.img) - chwilkę to trwa.

Może coś źle zrobiłeś za pierwszym razem

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wanarek napisał:

Ściągnij jeszcze raz twrp najnowszą wersję stąd https://dl.twrp.me/rolex/
Jeszcze raz sflashuj go przez flashboot na partycję recovery (fastboot flash recovery twrp.img)

Może coś źle zrobiłeś za pierwszym razem

twrp-3.2.1-0-sagit-8.1v4

taki miałem pobrany i instalacja przebiegła bez problemu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz uruchomić go w recovery klawiszami, ani komendą boot twrtp.img, to uruchom system idź do aktualizacji (w preferencjach systemowych, znajdź wyszukiwarką w preferencjach na górze, jak nie wiesz gdzie jest ta funkcja) i tam w górnym menu pod trzema kropkami masz "uruchom w recovery".

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lesiu81 napisał:
9 minut temu, lesiu81 napisał:

jak nacisnę + i power to uruchamia się Mi-recovery 3.0

W ni mam do wyboru :

- reboot

-wipe data

- connect with MiAssistant

 

Jak uruchamia ci się MI Recovery to znaczy że nie wgrałeś TWRP.

TWRP przy prawidłowym flashowaniu partycji recovery zastępuje MiRecovery (to jest "to samo" tylko pozwala na więcej). Ciągle robisz coś źle. A w ogóle masz odblokowany bootloader? To znaczy w systemie pod opcjami programistycznymi masz odptaszony że jest odblokowany? 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem gdzie ty to TWRP wgrywasz. Na pewno wpisujesz dobrze komendę: flash recovery. Bo to recovery to nazwa partycji jest.

Debugowanie USB włączone? 
I pokazuje że ok po flaszowaniu? Tak?

To nie mam pomysłu co robisz źle..

Jak po restrarcie poprzez komendę boot twrp.img telefon ci się restartuje, zamiast otwierać TWRP to wciśnij jeszcze raz od razu restart do fastboota (power i volume w dół) i powtórz boot. twrp.img - za drugim razem powinno zadziałać. Chwilę to trwa, wygląda jakby nic się nie działo. Czasem klawisze volume up i power nie działają za pierwszym razem, cholera wie czemu.
 

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lesiu81 napisał:

właśnie spróbowałem wgrać jeszcze raz recovery i tym razem pojawiło się okno recovery ale ekran nie był w ogóle aktywny (nie reagował na dotyk).

Przesyłam wiersz poleceń . Debugowanie jest włączone.

 

20180126_181436.jpg

20180126_181413.jpg

Powinieneś mieć zdjętą blokadę ekranu w systemie przed zainstalowaniem TWRP w recovery. (to znaczy bez hasła ani wzoru, przesunięcie palcem może zostać)

Edytowane przez wanarek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lesiu81 napisał:

ustawiłem tylko przesunięcie palcem wgrałem recovery pojawił się ekran 

swipe-to-allow-modificaitons-twrp.jpg 

ale ekran dalej nieaktywny, nie da się nic zaznaczyć (dalej nie reaguje ekran). jak się wygasi to pojawia się kłudka i nic dalej nie zrobię

Kłodkę mozna potem wyłączyć w opcjach TWRP. Ale żeby tam wejść musisz najpierw przesunąć niebieski przycisk do samego końca, żeby zezwolić na modyfikację (jak jest wyraźnie napisane). Skoro nie działa to d*pa zimna. Próbowałeś może całkiem z nną wersję TWRP? Jakąś starszą może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cześć, po aktualizacji mam problem z MMS (APN wszystko ustawione jak na stronie PLUSa) nie da się wysłać a jak do mnie ktoś wysyła to mam tylko info że jest wiadomości i do kiedy jest ważna. Jakiś pomysł Tel z Miui 9.3

mam tak jak tutaj

40e662441294285bd88a639cd0cbd84e.jpg5defad631450fbb862440df1bfbaf24f.jpg25c72235428a510a4b3d7705286fcb6f.jpg

Będę wdzięczny za sugestie.

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji przez OTA, coś mi się stało, Telefon nie łapie mi sieci... Ciągle Informacja Brak Sieci...

ktoś miał podobny problem?

 

Wielokrotna instalacja Romu nie pomogła, czy to przez Miflash czy przez TWRP dalej to samo, ostatnia wersja, romu w której nie mam tego problemu to: xiaomi.eu_multi_MI5SPlus_V9.1.2.0.NBGCNEI_v9-7.0"

 

każda następna powoduje powyższy problem. proszę o pomoc czy ktoś wie jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem Mi5s Plus na Allegro i w informacjach o telefonie mam coś takiego:
https://zapodaj.net/1987b4179ea28.png.html
https://zapodaj.net/c6489e87f00f6.png.html
https://zapodaj.net/2c968d4546b7f.png.html

Stawiam że syfmiui bo raczej czegoś takiego nie powinno być. Sprawdziłem przez ADB i mam odblokowany bootloader (poprzedni właściciel kupił telefon w PLGSM i nic nie zmieniał). Instalować na to od razu TWRP i xiaomi.eu czy zainstalować wersję Latest Global Stable Version Fastboot przez MiFlash i odblokować oficjalną drogą (zgodę już mam)? Czytam forum i poradniki i mam sprzeczne informacje.

Edytowane przez emilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tylko w Twoim poradniku jest informacja:

"Zdarzają się telefony, które mają już odblokowany program rozruchowy od początku - jest to najpewniej przerobiony bootloader. Nie należy na tym bootloaderze od razu wgrywać Xiaomi.eu (choć ja miałem syfny system i instalowałem od razu - nie było komplikacji, ale - przezorny zawsze ubezpieczony). W tym przypadku należy wykonać wgranie oryginalnego systemu przez program MiFlashTool (więcej o nim w FAQ - Jak wrócić na Globala?) z zaznaczoną opcją flash all and lock (blokada bootloadera), odblokować bootloader oficjalną metodą poprzez formularz na stronie Xiaomi i dopiero wtedy instalować TWRP i Xiaomi.eu."

Odblokowywać bootloader oficjalną metodą czy zostawić jak jest i instalować TRWP + xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja dorzucę swoje 3 grosze z pytaniami (może będą głupie, albo jak się powtórzą to sorry ale czytałem i odpowiedzi nie znalazłem)

Fakt faktem dopiero na dniach dostane rwdmi note 4x (mido) i będę odblokowywał bootloader ale mam nadzieję że z tym nie będzie problemu.

Do rzeczy (andek 7.0 (albo i 6 - bez różnicy chyba) i global):

0. Kopia zapasowa zrobiona wszystkiego co się dało (chyba:-P)

1. Po zainstalowaniu twrp robimy format data a czy warto zrobić wipe? A jeśli tak to jakie i co dokładnie dają? Tel w sumie jest "czysty".

Aha, rom będzie z pamięci wewnętrznej instalowany.

I ten wipe się robi po wgraniu twrp czy po wgraniu systemu? (i włączeniu przez twrp?)

2. Czy wersja xiaomi.eu stable jest hmm tak samo dobra jak rozwojowa? Bo jakoś aktualizacje systemu co tydzień i możliwe błędy do mnie nie przemawiają (na 8.3.22 problem jakiś z rotacją ekranu i baterią, jak czytałem)

Czy może właśnie stable będzie robić więcej problemów (choć i tak pewno jest aktualizowana -przez ota?)

Bo zostać na oryg globalu to chyba nie...:-P

Na razie tyle, jakby ci będę pisał. Nie bić:-P

Edytowane przez demol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...