Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobilem wedlug instrukcji i xiaomi mi6 uruchamia sie przy samym ladowaniu juz z ponad 30 minut, tylko ze nie obylo sie bez problemow zrobilem wip data dwa razy, cos kliknolem i sie uruchomil wiec zrobilem drugi raz wip data i instalowalem przez  wrzucenie do folderu DCIM pamieci wewnetrzej telefonu, na sam koniec pokazalo sie te ostanie okienko dotyczace instalacji tego programu twrp byli zaznaczone dwa ja odznaczylem i po minutce sie zablokowal odblokowalem przesuwajac palec, a telefon odrazu sie sam zrestartowal i sie uruchomil, ale nie wstaje. 

pomozcie ludzie to jest nowy telefon 

Przeprszam za bledy, ale laptop mam zrabany

Edytowane przez piromaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już system śmiga, ale jest jedno ale komputer nie wykrywa mi telefonu, a telefon komputeru, możecie cos w tym poradzić?
Włącz debugowanie USB w opcjach programistycznych i powinno śmigać
@edek97 nie, na xiaomi.eu nie trzeba

tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Marioosz napisał:

Ale nie zaszkodzi zrobić wszystkie wipe przed instalacją romu?

Jak zrrobisz wipe system albo innej potrzebnej do działania partycji to może zaszkodzić. Tylko format data, po to żeby można było używać pamięci i po prostu wipe (faktory reset)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromWP napisał:

Jak zrrobisz wipe system albo innej potrzebnej do działania partycji to może zaszkodzić. Tylko format data, po to żeby można było używać pamięci i po prostu wipe (faktory reset)

Czyli wipe data/factory reset i powinno być ok? A wipe dalvik cache? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło jakoś :P podłączyłem ponownie fon do kompa, dałem mount internal storage i przeniosłem plik z romem do folderu TWRP. Daje install i pojawia sie okienko z plikiem do zainstalowania. Mam dać od razu install czy po kliknięciu w plik zaznaczyć te opcje zip singature verification i reebot after instalattion is complete?

Edytowane przez Marioosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zaznaczyć te opcje bo jak dałem install to nic się nie działo. Ale na szczęście udało się bez komplikacji zainstalować i system wystartował po instalacji.

Edit: Takie pytanie, czy po instalacji romu, ten plik z romem znika z TWRP? Bo po ponownym wejściu w TWRP już go tam nie widzę.

Edytowane przez Marioosz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, piskor napisał:

To nie jest normalne zachowanie. Pierwszy raz słyszę o takim przypadku.

Nigdy nie aktualizowałeś żadnego systemu przez OTA? Tam zawsze znika, bez tego po kilku pełnych aktualizacjach telefon przestawał by działać z powodu braku pamięci. To całkowicie normalne przy dobrze skonfigurowanym systemie aktualizacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym taki plik znikał jak wybierali go z menu aktualizacji - tel odpalał się na tej samej wersji co przedtem bo nie miał twrp, ale pliku nie było. O takiej sytuacji słyszę po raz pierwszy, ale skoro działa to chyba nie ma większego problemu...

 

tapnięte z Redmi 4a

 

No i jak wyżej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy, bo troszkę zamieszania narobiłem :P Więc tak, po prostu sprawdziłem po instalacji systemu z TWRP czy ten plik tam po prostu został, bo chciałem go usunąć żeby niepotrzebnie mi pamięć na zajmował. Plik w formie zip był w folderze TWRP. Zdziwiło mnie że go tam nie ma po instalacji systemu, bo kiedyś używałem telefonu Samsunga i tam wrzucałem sobie pliki z systemem do instalacji z recovery i dopóki ich ręcznie nie usunąłem to one tam były cały czas. No ale tam nie miałem OTA :P

Edit: Miałem teraz aktualizacje systemu do nowszej wersji, ściągnął się plik i zapisał się w folderze /sdcard. Nie zniknął po instalacji :P  Ten wczoraj zapisałem w folderze TWRP, może on jest jakoś automatycznie czyszczony.

Edytowane przez Marioosz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skasowało dlatego, że skopiowałem plik do folderu TWRP. Może on jest automatycznie po instalacji czyszczony, natomiast katalog główny sdcard nie rusza.

Edit: No i po kolejnej aktualizacji paczka z poprzednią aktualizacją została zachowana w folderze /sdcard.

Edytowane przez Marioosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...