Skocz do zawartości

Instalacja Xiaomi.eu - poradnik + małe FAQ [stan aktualny na 21.01.2023]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra chyba poszło...7.9.7 Wrzuciłem rom na pamięc wew. a nie kartę SD, zainstalowałem i co prawda telefon dalej wisiał na etapie "3 kropek" ale w akcje rozpaczy przytrzymalem power na kilka sekund żeby zresetowac telefon i poszło dalej :) jakąś zawieche łapał i chyba wystarczyło go ręcznie włączyć...a człowiek głupi siedzi i duma:-D
dzięki wszystkim za pomoc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum:)Dzisiaj na mojego Redmi 4x 2/16 udało mi się wgrać najnowszy soft wg.poradnika.Wszystko cacy tylko jeden OGROMNY problem.Nie mogę go sparować a moim zegarkiem biegowym Polar M400.Cały czas wyskakuje ze nie błedny pin lub kod.Na globalu nie było żadnych problemów a parowanie przeprowadzałem kilka razy.Błagam o pomoc.W niedzielę mega impra biegowa a tu taki klops!Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Jeżeli nie ten dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

Edytowane przez bambo4
pomyłka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie mam takie pytanie. Niestety mam awarie kompa a chciałem zainstalować najnowsze xiaomi.eu. Posiadam wersję miui 9 global dev 9 7.2.2 z odblokowanym bootloaderem. Ściągnąłem sobie na telefon plik z forum. I tu moje pytanie czy mogę go zainstalować przez aktualizacje? Mam wgrane twrp ale przed instalacją muszę zrobić wipe a to usunie mi z telefonu wszystkie dane. Czy mogę zrobić instalacje z twrp bez wipe? Nie chce doprowadzić do bootlopa poprostu lub innego problemu. Pozdrawiam serdecznie 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adamk102 napisał:

włączają mi recovery a nie twrp

Team Win Recovery Project (TWRP) - TWRP to recovery. Czy na pewno wgrałeś je poprawnie?

Możesz wgrać i zbootować sobie jeszcze raz tak jak poniżej:

fastboot devices

fastboot flash recovery twojnazwarecovery.img

fastboot boot twojnazwarecovery.img

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wygrywałem Przez adb weszlo mi bez problemu. Po komendzie fastboot Boot recovery.img włączyło mi się bo robiłem wipe. Potem komp mi siłę psuć i nie mogłem wrzucić xiaomi.eu na tel. Dlatego ściągnąłem sobie z telefonu i mam na pamięci wewnętrznej.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Robiłem instalacje wg filmiku o żadnych problemów nie było

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

Proszę o pomoc,bo nie wiem co zrobić. 

Dotarłem do momentu gdzie mając odblokowany bootloader, wgrałem twrp, dałem wipe, następnym ekranem było albo back albo reboot. Nie wiedziec czemu dałem reboot. Telefon uruchomił się noramlnie na wersji global, na jakiej był. Teraz mam problem bo nie wiem jak wejśc do trwp po raz drugi. Komputer przestał czytać mój telefon. 

Wchodząc przez kombinację klawiszy power i vol+ wchodzimi telefon do mi recovery, gdzie mogę dac tylko reboot albo wipe all data. Co mam teraz zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie?) mam roblem, nie mogę wgrać pliku rom na telefon. Dokładnie zrobiłem krok po kroku, odblokowałem bootloader, wgrałem TWRP - włączyłem, zrobiłem Formatuj Data, wracam do głównego katalogu TWRP, i  w mój komputer próbuję skopiować plik rom do folderu MI6, ale pokazuje mi się "trwa kopiowanie... " i tak stoi w miejscu. Co robić ? 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez zajec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, działa, dla potomnych, jeżeli nie będziecie w stanie wgrać romu na telefon będąc w TWRP w moim przypadku podziałało, uruchomienie telefonu, wgranie ponowne TWRP (przez fastboot), wejście w TWRP, Format Data - ponowne uruchomienie do TWRP i... dalej już pokazał się folder i kopiowanie poszło bez problemów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od kilku dni próbuje przebrnąć przez kolejne etapy poniższego filmu.  https://www.youtube.com/watch?v=493NflCKaYANiestety  przy włączeniu Minimal Adb komputer nie widzi telefonu, to samo w Xiaomi Mi Flash. Czy jest to związane ze sterownikami? Po próbie aktualizacji sterowników system informuje, że nie mógł ich odnaleźć..Ściągam sterowniki, wskazuje ścieżkę, zaczynam instalować...i kolejna informacja,że podczas instalacji tego urządzenia system napotkał na błąd... Jakieś pomysły? Telefon to Xiaomi Mi Mix 2 (chinese version)

 

screen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam wersję tygodniową xiaomi.eu 7.11.16 i jak bym chciał wgrać wersję stabilną miui 9 xiaomi.eu to jak to najlepiej zrobić? Da się to zrobić bez straty danych?
Da się. Ja wrzucałem wczoraj stabilną na rozwojową (7.9.21). Tylko poszedł wipe dalvik i cache na koniec.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...