Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, simcold napisał:

Ramka tak samo jak i korpus nie jest w mi6 wykonany z aluminium tylko ze stali dlatego tak wzrosła waga względem mi5 jak i wytrzymałość. Moja mi6 ma 1.5 roku i żadnej ryski ani odprysku. Wygląda jakby wczoraj ja wyciągnięto z opakowania. Tak się ostatnio zastanawiałem nad zmianą mi6 na coś.... O w sumie nawet gdybym go sprzedał za około 900 przy dobrych wiatrach to po pierwsze bez sensu dokładać drugie tyle albo i więcej do czegoś "lepszego" a co najważniejsze wszystko jest większe od mi6. Na dzień dzisiejszy można mi6 nazwać compact albo mini emoji16.png

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Kolego pójdź do sklepu, zobacz nowe telefony i porównaj z Mi 6. Zmienisz zdanie, Mi 6 to wcale nie jest kompakt bo ma ogromne ramki, nowsze telefony oferują większy wyświetlacz a rozmiar telefonu jest bardzo zbliżony.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pójdź do sklepu, zobacz nowe telefony i porównaj z Mi 6. Zmienisz zdanie, Mi 6 to wcale nie jest kompakt bo ma ogromne ramki, nowsze telefony oferują większy wyświetlacz a rozmiar telefonu jest bardzo zbliżony.
No nie. Powiedz mi który nowszy telefon jest mniejszy lub identyczny jak mi6? Nie mówię o rozmiarze wyświetlacza tylko urzadzenia

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie. Powiedz mi który nowszy telefon jest mniejszy lub identyczny jak mi6? Nie mówię o rozmiarze wyświetlacza tylko urzadzenia

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Np. Honor 10 lub Huawei P20 (bez pro) i raczej chyba większość bezramkowych z ekranem 5.8 cala

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Honor 10 lub Huawei P20 (bez pro) i raczej chyba większość bezramkowych z ekranem 5.8 cala

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

I jeden i drugi jest większy i maja nocza. Chyba tylko pixel3 się mieści w tych wymiarach. I w sumie nie mam powodu by narzekać na mi6 i się przesiadać na coś innego.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/11/2019 at 2:08 PM, Adamk102 said:

Ja mam mojego 2 lata i nic takiego nie zauważyłem

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Siadłem dzisiaj z telefonem i igłą pod mocnym światłem i wygrzebałem z gniazda USB sporo paprochów. Jest teraz dużo lepiej, żaden kabel sam z siebie nie wyskakuje choć nadal nie jestem w stanie powtórzyć sztuczki z powieszeniem telefonu, chyba na USB C tak się nie da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2019 o 15:42, simcold napisał:

No nie. Powiedz mi który nowszy telefon jest mniejszy lub identyczny jak mi6? Nie mówię o rozmiarze wyświetlacza tylko urzadzenia

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno LG Q6 bo miałem okazje porównać, ma wiekszy ekran a jednocześnie  wąskie ramki i telefon jest mniejszy. Podobnie Samsung S9 jest bardzo zbliżony rozmiarami. Trudno podawać przykłady bez sprawdzania specyfikacji, jednak Huawei P20 miałem w ręce (nie pamiętam czy to była wersja pro czy zwykła) i porównując do MI6 to praktycznie ekran tego pierwszego telefonu miał wielkość całego telefonu MI6 przy czym wielkość tego Huawei nie odbiegała od MI6.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno LG Q6 bo miałem okazje porównać, ma wiekszy ekran a jednocześnie  wąskie ramki i telefon jest mniejszy. Podobnie Samsung S9 jest bardzo zbliżony rozmiarami. Trudno podawać przykłady bez sprawdzania specyfikacji, jednak Huawei P20 miałem w ręce (nie pamiętam czy to była wersja pro czy zwykła) i porównując do MI6 to praktycznie ekran tego pierwszego telefonu miał wielkość całego telefonu MI6 przy czym wielkość tego Huawei nie odbiegała od MI6.
Wiem o tym ale już nie wspomnę o samym użytkowaniu telefonu jedną ręką. Czy trzymając w jednej ręce jesteś w stanie kciukiem po przekątnej coś nacisnac w 6.2 calowcu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie da rady (sam nie dałbym rady), dlatego w LG na navbarze można dodać przycisk rozwijający statusbar (ale to oczywiście półśrodki, bo i tak przełączniki są na górze).

Androida trzeba by było nieco przeprojektować (może na wzór starego Paranoida z połączonym navbarem i statusarem na dole.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, simcold napisał:

Wiem o tym ale już nie wspomnę o samym użytkowaniu telefonu jedną ręką. Czy trzymając w jednej ręce jesteś w stanie kciukiem po przekątnej coś nacisnac w 6.2 calowcu?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

W moim przypadku tak, mam często styczność z OP6 który ma prawie 6.3 cala i to nie robi żadnego problemu w obsłudze u mnie jednak mam dość duże ręce. Aczkolwiek osoba która korzysta z tego telefonu na co dzień nie widzi wcale problemu w użytkowaniu a ma mniejsze ręce. Myślę, że każdy powinien najpierw sprawdzić czy coś jest dla niego zanim powie "Nie, ten telefon ma za duży ekran to nie dla mnie, nie będę nawet tego sprawdzał" Ja sprawdziłem i jak będę teraz wymieniał smartfon to na pewno ekran będzie minimum 6 cali a ramki jak najmniejsze, dlatego z podziwem patrzę jak to wszystko się rozwija.

Jedno słowo co do interfejsu to zgadzam się, że powinno to być przeprojektowane. W Samsungu nowa nakładka idzie właśnie w kierunku łatwiejszego korzystania z dużego ekranu.

Edytowane przez Slawek189
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgl nie widzę potrzeby zwiększania ekranu. To co ma mi6 jest dla mnie idealne tylko ramki mogliby zmniejszyć. Nawet porównywałem Sony jakiegoś tego nowego compacta. Przeniesienie czytnika na tył to jest debilizm no i jego grubość 12 mm..... Na dzień dzisiejszy ciężko o fajny poręczny telefon więc oby mi6 jak najdłużej pociągnęła

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Esperer napisał:


Oby nie. Zniknie nagrywanie rozmów, a dla mnie to ważne


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

A czy ktoś cię zmusza do ewentualnej aktualizacji?

Edytowane przez senq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś cię zmusza do ewentualnej aktualizacji?

Nikt. Tym bardziej, że jadę na customie.
A w temacie pytania-Xiaomi pierwotnie zapowiadało aktualizację, a ostatnio się wycofali, argumentując to tym, że nic ona nie wniesie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odblokować bootloader, ale mi wyskakiwały błędy, że spróbuj ponownie, to się wkurzyłem i przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Teraz na czystym, zalogowanym telefonie przy próbie odblokowania bootloadera dostaje taki komunikat, co mam zrobić?

Screenshot_2019-03-09-19-21-56-684_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest błąd, tylko informacja. To, że koślawo przetłumaczona przez osoby zajmujące się Globalem, to już inna sprawa.
Po prostu nie rób po powiązaniu konta resetu do fabrycznych czy innych rzeczy o których info jest w tym komunikacie.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...