Skocz do zawartości

MI6 - pytania ogólne - watek zbiorczy


BarthezzVTi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś używał może innej przejściówki do słuchawek poza tą dołączaną do telefonu?
Niedawno mi ta od Xiaomi padła więc kupiłem jakąś z allegro oraz ze sklepu internetowego i w obu tych przejściówkach kanały audio są na odwrót. W prawej słuchawce słyszę to co powinno być w lewej i na odwrót. Mam słuchawki dokanałowe więc nie mam problemu z tym żeby nosić je odwrotnie, no ale sam fakt tego jest trochę irytujący. :P Do tego telefon nie czyta mikrofonu/przycisku gdy włoży się przejściówkę złą stroną. :D Ktoś wie czym to wszystko może być spowodowane?

Sprawdzałem na trzech różnych parach słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global DEV. Co zrobić żeby te powiadomienia się nie pojawiały i żeby to co jest na pulpicie zniknęło? Mówię o tym co w załączniku.Rozwiązania już się gdzieś przewijały ale nie potrafię tego teraz odnaleźć

 

Spoiler

Screenshot_2018-02-03-16-48-47-674_pl.wykop.droid.pngScreenshot_2018-02-03-16-51-08-048_com.miui.home.png

 

Edytowane przez avira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, avira napisał:

żeby to co jest na pulpicie zniknęło?

Żeby to zniknęło, to w globalu jedynie odinstalowanie wchodzi w grę. Trochę trzeba się pobawić, ale można komendą adb shell. https://miuipolska.pl/forum/topic/22981-jak-wyłączyć-lub-odinstalować-preinstalowane-aplikacje-googla-w-oficjalnych-romach-global/ program do odinstalowania (asystent) nazywa się com.mi.android.globalpersonalassistant

albo https://miuipolska.pl/forum/topic/29486-toolkit-xet-czyli-wszystko-czego-porzebujesz-w-jednym-programie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad przesiadką z rozbitego S7 edge i polecono mi Mi6. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć mi odnośnie tego modelu ?  Głównie chodzi o aparat i zasłyszane problemy z powiadomieniami aplikacji> Jak z jakością wykonania ? 
Podobno aparat dużo gorszy w mi6. Ja nie mam problemów z powiadomieniami.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem S7 flat. Jakość wykonania na równi. Nawet ciut lepsze szło bo Samsung się rysował z tyłu. Aparat jest ciut gorszy, szczególnie po ciemku ale nie ma przepaści i jak na telefon jest naprawdę dobrze. Żadnych problemów z powiadomieniami nie mam

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

PS. Ja jestem zadowolony. Po drodze miałem też OnePlus3T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jestem tu nowy i nie za bardzo ogarniam też kwestie instalacji i aktualizacji ... przykro mi :)

Ale mam pytanie, jakiś czas temu zakupiłem Mi6, odblokowałem, wgrałem TWRP i xiaomi.eu

Screenshot_2018-02-06-19-22-23-911_com.android.settings.thumb.png.e76eb9f0eb5781fb3441343a65a42092.png

Przez dosyć długi okres czasu dostawałem info o aktualizacjach, ZIPy się pięknie pobierały, telefon się restartował i aktualizował w TWRP i było super, ale od jakiegoś czasu nie dostaje żadnych aktualizacji i teraz mam kilka pytań (tak wiem wyżej ktoś pytał ale pytanie było kiepsko zadane a odpowiedź też była lakoniczna:

1) Czy kiedykolwiek dostane jeszcze jakąkolwiek aktualizacje automatyczną?

2) Jeśli tak to w jakiej sytuacji lub w przybliżeniu kiedy jest szansa?

3) Jeśli pobiorę MIUI 8.2.1 ANDROID 8.0.0 z miuipolska to czy mogę go bezpośrednio wgrać przez TWRP czy może wymagane są dodatkowe czynności przygotowawcze?

4) Czy jeśli już w gram nowy ROM to zachowam wszystkie dotychczasowe dane czy trzeba robić backup?

Edytowane przez Murdoc84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostajesz aktualizacji bo na Oreo póki co nie ma OTA więc twoja wersja jest ostatnią wersją xiaomi.eu na android 7. Normalnie wgrywasz przez TWRP tylko najlepiej z wipe bo to duża aktualizacja. Możesz sobie zrobić backup ale raczej samych najważniejszych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, avira napisał:

Nie dostajesz aktualizacji bo na Oreo póki co nie ma OTA więc twoja wersja jest ostatnią wersją xiaomi.eu na android 7. Normalnie wgrywasz przez TWRP tylko najlepiej z wipe bo to duża aktualizacja. Możesz sobie zrobić backup ale raczej samych najważniejszych aplikacji.

I zdaje się, że jeśli przesiadasz się na Oreo, to w pierwszej kolejności trzeba zaktualizować TWRP do najnowszej wersji obsługującej tego Androida (chyba, że masz zaktualizowane już). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi pilot, tzn, aplikacja się uruchamia, ale nie działają żadne urządzenia. Instalowałem przez MiFlash 7.1 i również najnowszy soft 8. 

Jest możliwość jakoś sprawdzić, czy to wina sprzętowa?

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 21:46, FromWP napisał:

Żeby to zniknęło, to w globalu jedynie odinstalowanie wchodzi w grę. Trochę trzeba się pobawić, ale można komendą adb shell.
Program do odinstalowania (asystent) nazywa się com.mi.android.globalpersonalassistant

Odinstalowałem komendą adb shell. Pokazało "success". Ale niestety ekran pozostał, choć po kliknięciu w "Dostosuj" pisze że "Aplikacja nie jest zainstalowana na tym urządzeniu".

Jak to usunąć całkowicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, gasie napisał:

Jak to usunąć całkowicie?

Tego że zostanie puste miejsce, nie przewidziałem. Widać nie da się tego pozbyć w prosty sposób na globalu. Rozwiązaniem jest chyba tylko inny launcher, albo rom eu. Musi być to mocno powiązane z systemowym launcherem. Sam odinsatlowałem, ale używam innego launchera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2018 o 14:55, sp4ubw napisał:

Inny telefon i nim sprawdź czy emituje podczerwień. 

Robiłem MiFlash do globala, a nawet do dwóch różnych wersji, instalowałem inne aplikacje pilota i dalej nie działa, nie emituje podczerwieni. Jest coś jeszcze co mogę zrobić? Może zrestartować coś co jest zaszyte w systemie i może mieć związek? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...