Skocz do zawartości

Jakość Mi4S - wrażenia po półtora roku użytkowania


ronnie

Rekomendowane odpowiedzi

Mineło 1,5 roku jak używam Mi4S. Właśnie mi pada (dziś ;) ) ekran dotykowy, szaleje dotyk wszędzie i wszystkie aplikacje uruchamiają się losowo. Także w dniu jego agonii podsumuję trochę jakość tego telefonu.

1. Po zakupie i próbie zmiany softu, tel zaliczył zgon systemowy. Zdublowane konta xiaomi nie pozwalały mi używać telefonu przez dłuższy czas. Kilka tygodni walki i instalacji różnych softów. 

2. Problemy z BL były, ale jakoś poszło.

3. W ciągu roku dwa razy wymieniałem tylne plecki (szkło pękąło w kieszeni spodni pod naciskiem).

4. Raz zamordował się przycisk włączania tel (również w kieszeni spodni). Pomogła wymiana całej tasiemki.

5. SOFT (generalnie babole były, ale dało się z nimi żyć). Najbardziej wkurzający był brak fix GPS. Z Endomondo męczarnie były, co chwilę zrywanie połączenia. 

6. Sam telefon, w sensie wygląd i parametry super. Bardzo mi się podoba i jest w miarę szybki. 

 

Musze coś kupić i się zastanawiam co.....czy nadal Xiaomi czy po walkach dać sobie już spokój.....

 

A jak Wasza jakość waszych Mi4S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że właśnie miałem pecha, bo raczej telefony długo u mnie żyły dotychczas, nigdy w życiu wcześniej nie oddawałem telefonu do serwisu. Chyba trafiła mi się wybrakowana sztuka :?. Przeglądam w sieci telefony, porównuje do Mi4S i stwierdzam, że ten telefon naprawdę jest niezły :). I parametry i wygląd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Jakość Mi4S - wrażenia po półtora roku użytkowania

No miales pecha ;/ Moj tel smiga od nowosci bez problemow, 2x sam zmienialem soft jakos sie udalo, i tel chodzil bez problemu.

Moze troche GPS czasem dlugo lapie ale to tylko takie chwilowe problemy. Jakos wykonania tel super, moj przez rok czasu ma malutkie 2 -3 ryski na bokach, a mam zalozone tylko szklo, uzywalem chwile etui metalowego, ale wtedy slabiej lapalo wi-fi wiec sciagnalem. Jakby wyszla odswiezona wersja mi4s z innymi parametrami a tym samym wygladem napewno bym sie mocno zastanowil nad zakupem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co chcę kupić....no właśnie. Bliżej mi do flagowców, typu: Mi6, Honor 8, OnePlus 3t. 

Wymagania: 

- ekran 5 - 5,2 cala. (szerokość nie większa niż 72 mm)

- bebechy nie gorsze niż w Mi4S (bateria, aparat)

Mega dużo sprzedaje się note 4 (x itd) i to też ciekawa oferta (cena/parametry). Tylko szeroki jest i jedną ręką słabo się go trzyma. 

Btw. Mi4S. Kupiłem ekran i digitalizer, wymieniłem dziś w serwisie i tel. działa (na razie), ale straciłem już do niego cierpliwość . Poza tym bateria szybko pada (miui 9 - 7.9.7), wieczorem zgon, czasem w ciagu dnia muszę doładować. Trzeba coś nowego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie lepsze od Mi4s i snapa 808, uwierz... Nawet nowe Redmi lepiej działają.

Redmi nie mają natomiast dobrego aparatu, jeśli chcesz coś na poziomie Mi4 no to nie Redmi. 

Na Twoim miejscu z tymi wymaganiami zainteresowałbym się Mi5s, kupi go w granicach 1000 zł u Goldwaya, w innych sklepach z kuponem taniej. Masz Snapa 820, masz aparat, dobry GPS itp. Tylko nie gwarantuję, że MIUI9 i 10 będzie dobrze działać na 3 GB RAM... Podejrzewam, że nie... Ogólnie to nie mogę Ci nic polecić od Xiaomi z czystym sumieniem, bo musiałbym skłamać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup zrobię w PL (kupuję na firmę, VAT itp).. Myślałem wcześniej o Mi5S, ale widziałem filmiki na YT gdzie koleś w rękach łamie go na pół, to po moich przygodach z Mi4s chyba jednak wolę coś solidniejszego. 

Ciekawe jest, że wszystko lepsze od Mi4S i snapa 808, bo myślałem że to dobry sprzęt :) 

Szukam od 4 GB RAM i aparat ze stabilizacją obrazu. Cena: 1800 zł max. Przeczesałem allegro i mam opcje:

1. Mi6 za 1900

2. Honor 8 za 1510

3. OnePlus 3t za 1900

albo.....

4. Xiaomi Redmi 4X PRO Gold 4/64GB - za 750 zł :). Ten telefon to jakaś zagadka (dla mnie jako laika). Takie parametry i taka cena. gdzieś coś jest nie tak chyba....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie widzę na alledrogo 9-tkę za 1659 także wybór między między raczej prosty ;)

 Mi5s też w podobnej cenie chodzi, ale jeśli zostać przy MIUI, to pytanie czy warto dopłacać do Mi6? 

Na razie lista wyboru wygląda tak: OnePlus 3T, Honor 9, Mi6, Mi5s (kolejność przypadkowa). 

Cenowo najlepiej wychodzi: Mi5S-Honor9, Mi6, OnePlus 3T.

Wg specyfikacji: Mi6-OnePlus 3T, Mi5S-Honor9

Soft: Miui znam (plusy i minusy), softów pozostałych telefonów i ewentualnego wsparcia nie znam w ogóle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5s można za 1000 zł kupić, ale nie w Polsce, tylko no mówię, że się nie opłaca.

Ja bym brał Honora 9, ze względu na dobry proc i aparat jak i soft. 3T dzisiaj nie jest już w niczym super, a na pewno nie jest lepszy od Honora. Mi6 to tylko procesor i wydajność, reszta leży (nie wspominam nawet o odklejającej się obudowie, bo zaraz fanboje będą mówić, że mam sobie kupić etui XD).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie sobie nie wyobrażacie, ale jeszcze używam Mi4s !!! Po wymianie wyświetlacza i digitalizerem (inaczej w Mi4S się nie da) telefon nadal szaleje z wyświetlaczem. Raczej to płyta główna pada, bo normalnie szopki się dziej, jak rozpoczynam połączenie tel. to mam cyrki  (zrywanie połaczenia, wyciszanie, blokady, nagrywanie, notatki...wszystko się włącza losowo, masakra). Telefon czasem sam dzwoni :). Miesiąc tak się męczę, nie miałem czasu podjąć tematu, ale dziś koniec. Jutro jadę coś kupię bo mam dość tego xiaomi !!!

Wymagania się nie zmieniły, wiec wejdzie albo huawei p10, honor 8 lub 9, albo.... Mi6.....te mi6 w takiej cenie jest, że kusi, ale trochę mam nerwa po obecnym Mi4s. Sam nie wiem co już wybiorę. 

Co robi najlepsze zdjęcia? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem dziesiątki telefonów w paru sklepach. Generalnie najbardziej podobały mi sie wizualnie i softowo: Samsung Egde oraz Honor 9. Wyglądają świetnie, ekrany mają piękne kolory , soft wygląda bardzo dobrze. Xiaomi w sklepach niczym sie nie wyróżniało. Byś może kilka lat temu był ciekawą alternatywą, teraz jest po prostu zwykły.

 Dlaczego nie wybrałem P10, największy minus to użytkowanie softu w tym modelu. Nie ma guzików funkcyjnych po ekranem i raz na ekranie pojawia się belka, za chwilę trzeba gestami (lub na górze menu) powracać do wcześniejszego ekranu. Strasznie to nieintuicyjne. Samsung (w dual sim) dużo droższy.

Po prostu upewniłem się, że Honor 9 będzie dla mnie najlepszy. Od wersji 7 za mną chodził, ale doczekałem się 9-tki. 

Ps. Próbuje zmigrować jaknajwięcej danych z Mi4S, ale skurczybyk uparł się i fochy wali. Będę chyba musiał ręcznie kopiowac dane :(. Historię sms i tel chyba stracę.

Taki psikus na koniec. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No chyba miałeś pecha kolego mój mi4s użytkuje dokładnie 21 miesięcy,2 karty sim jedna firmowa Angielska druga prywatna Polska,tel użytkowany bardzo intensywnie  bo  w amazonie flex do nawigacji skanowania paczek i podpisów,u mnie powoli siada bateria bo jak był nowy trzymał 2 doby w dni wolne od pracy teraz tylko 1 doba,a w pracy jako kurier wytrzymywał 6 godzin z transmisja BL,ciągle włączonym ekranem 2 kartami sim,gps teraz około 3 godziny,około bo raz 2,5 raz 3,5 w zależności czy doręczam na wsi czy w mieście.

co do problemów oprócz stłuczonych 3 szkiełek i wymiany około 5 pokrowców wszytko chodzi,fakt nigdy nie trzymam tego bydlaka w kieszeni spodni tylko w bluzie lub kurtce a w samochodzie jest w uchwycie bo pokazuje gdzie jechać.przez ten czas upadł mi kilkanaście razy 3 razy na ekran z wysokości około 1,5 metra i była wymiana szkiełka (ekran cały) reszta upadków amortyzował pokrowiec.

Co do softu przez ostanie 1,5 roku problemów nie było a od wersji marcowej 1 sza po chińskim nowym roku mam problem z wyborem niektórych dzwonków czy dźwięków nie działają diody powiadomień i nie działa dźwięk budzika tylko sama wibracja,tel był rok temu w serwisie w PL na wgraniu pl menu.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z niego procesor mi starcza,aparat tez stare (redmi2 słabo skanuje kody z paczek ale działa i jest w samochodzie jako awaryjny a ma chyba już 4 lata)

szkoda że nie ma jakiejś nowszej wersji bo bym ja brał z kopa bo wytrzymał bardzo wiele i zapracował na siebie a ja w pracy i poza nią więcej nie potrzebuje,pewnie w okolicach lipca coś ściągnę z Chin ale zastanawiam się jakie xiaomi,czy 5s/czy 6s/czy wrócę do Seri redmi bo tam bateria wytrzyma dłużej niż we flagowcu a aparat nowe redmi ma lepszy pod względem rozdzielczości niż mi4s,wiec xiaomi nie biorę nic innego pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...