Madabek

Nagrywanie video i dźwięku z zewnętrznym mikrofonem

Recommended Posts

Witajcie!
czy ktoś z Was próbował nagrywać film za pomocą Xiaomi Redmi Note 4 z zewnętrznym mikrofonem?
W samsungach jest tak, że jak się podłączy słuchawki z mikrofonem to przy nagrywaniu video pokazuje, że nagrywa z zewnętrznego mikrofonu.
W moim XRN4 po podłączeniu słuchawek samsungowych, mogę za ich pomocą rozmawiać (czyli mikrofon zewnętrzny działa) i słuchać muzyki, ale jak zaczynam nagrywać video, to telefon nie używa mikrofonu przy słuchawkach, tylko wbudowanego.

Czy można to jakoś zmienić, aby nagrywać podłączonym mikrofonem?
Czy to kwestia aplikacji do nagrywania czy coś z telefonem nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.

Musisz skorzystać z innej aplikacji do nagrywania, bo stockowa tego nie obsługuje. Ja znam dwie, które to obsługują - Open Camera i lgCamera (tej nie znajdziesz w sklepie, przez problemy deva z atakiem na jego stronę, apkę znajdziesz na forum xda-developers lub apkmirror). W ustawieniach dajesz źródło nagrywania dźwięku i powinno działać, na starym Redmi Note 2 działało to dobrze, a na RN4 nie korzystałem jeszcze, bo na MIUI8 był problem z normalizacją dźwięku, dopiero MIUI9 to poprawiło, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić tego w działaniu. W lgCamera możesz też wybrać sporo innych ustawień odnośnie parametrów filmu, rozdzielczość, bitrate obrazu, bitrate dźwięku, ilość fps, ilość kanałów dźwięku, formaty i inne.