Skocz do zawartości

1080p slowmotion?


sr1

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, galakty napisał:

Nie wiem, ja na mi4c miałem Slow-mo dostępne w 1080p, co nie zmienia faktu że tak czy siak jest to natywne 480p.

 Strona główna > Urządzenia Xiaomi > Mi 5 > Dyskusja ogólna > 1080p slowmotion?

Myślę, że podzespoły Mi5 (ludzie pisali, że sensor, procesor oraz prędkość zapisu pozwala nawet na 240fps) potrafią wyciągnąć więcej niz Mi4c więc porównanie bezsensowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, srgn1 napisał:

 Strona główna > Urządzenia Xiaomi > Mi 5 > Dyskusja ogólna > 1080p slowmotion?

Myślę, że podzespoły Mi5 (ludzie pisali, że sensor, procesor oraz prędkość zapisu pozwala nawet na 240fps) potrafią wyciągnąć więcej niz Mi4c więc porównanie bezsensowne. 

Myślę, że powinieneś zgłębić temat MIUI i samego Xiaomi żeby potem dyskutować na tematy, o których nie masz pojęcia.

Na początek polecam rozpakowanie aplikacji MiuiCamera.apk oraz rozpakowanie plików SMALI. W środku dowiesz się w jakiej rozdzielczości nagrywane jest slow-motion. 

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Myślę, że powinieneś zgłębić temat MIUI i samego Xiaomi żeby potem dyskutować na tematy, o których nie masz pojęcia.

Na początek polecam rozpakowanie aplikacji MiuiCamera.apk oraz rozpakowanie plików SMALI. W środku dowiesz się w jakiej rozdzielczości nagrywane jest slow-motion. 

Pozdrawiam :) 

Czy Ty dalej nie rozumiesz, że mam świadomość rzekomego upscalowania do 720p, ale mam również świadomość, że podzespoły z Mi5 które są w innych telefonach nagrywają LEPIEJ i być może komuś się udało to osiągnąć w software? A Ty wyskakujesz z Mi4c i bzdurami o 1080p@120fps.

4521 postów o niczym, byle spamować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, srgn1 napisał:

Czy Ty dalej nie rozumiesz, że mam świadomość rzekomego upscalowania do 720p, ale mam również świadomość, że podzespoły z Mi5 które są w innych telefonach nagrywają LEPIEJ i być może komuś się udało to osiągnąć w software?

 

W tym przypadu 'być może' oznacza 'prawie na pewno nie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, latet napisał:

W tym przypadu 'być może' oznacza 'prawie na pewno nie'.

Jak tak wszystko się będzie negować to po co siedzieć tutaj na forum, dzielić się znaleziskami, pytać o pomoc czy też zgłaszać błędy? Nigdy nie widziałem tematu na xda, żeby ktoś pisał o 1080p@120fps, a jednak pojawiło się światełko nadziei, a z racji, że nie mam wymaganego softa to zapytałem tutaj bo być może ktoś to testował. Odpowiedzi, że na MIUI już takie coś było, a jak się dopytasz to słyszysz "eee w sumie to nie wiem ale było na mi4c i jednak upscale do 720p" gdzie mowa o całkiem innym modelu no to halo. Pierw autor jest pewny, później że jednak nie jest pewny a z 1080 zmienia się do 720. Ja o Xiaomi, ten o iPhone którego nie ma i coś mu się zdawało, a jak widzi, że nie ma racji to dociśnie czy zagłębiałem się w kod źródłowy aplikacji MIUI, podczas gdy temat jest o aplikacji z Mi A1...

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, ale temat zniknął na XDA.

Kolejno. Czym sprawdzacie te slow mo? Na MIUIPolska przy ustawieniu FHD w opcjach nadal mam opcję slow mo. Na Mi3 wtedy była niedostępna do kliknięcia.

I co do aplikacji aparatu to polecam wątek https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177

Dość ciekawe, zmodyfikowane aplikacje i niektóre dobre posty użytkowników. I Camera2API polecam włączać za pomocą modułu do Magiska.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pietr napisał:

Nie wiem co się stało, ale temat zniknął na XDA.

Kolejno. Czym sprawdzacie te slow mo? Na MIUIPolska przy ustawieniu FHD w opcjach nadal mam opcję slow mo. Na Mi3 wtedy była niedostępna do kliknięcia.

I co do aplikacji aparatu to polecam wątek https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-collection-camera-modded-t3591177

Dość ciekawe, zmodyfikowane aplikacje i niektóre dobre posty użytkowników. I Camera2API polecam włączać za pomocą modułu do Magiska.

Jak w 4K wejdziesz w slow mo to też masz 4K? Nie. To co masz ustawione w normalnej kamerze nie ma zupełnie żadnego znaczenia w naszej Mi5 i naszym sofcie, przechodzisz na slow motion i tam są zupełnie inne ustawienia, możesz mieć 4K na normalu, przejść na slow motion i w ustawieniach masz samo HD. Dla mnie to jest logiczne, że nie musimy zmieniać z 4K na HD, żeby móc odpalić slow motion, dlatego są tutaj osobne ustawienia.

 

No chyba, że jakimś cudem telefon korzysta z ustawień normalnej kamery, a nie swoich ustawień slow mo które nam wyświetla.

Edytowane przez srgn1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...