Skocz do zawartości

Skan karty kredytowej jako potwierdzenie zakupu


kruszon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem komputer Xiaomi Air 13,3 z gearbest'u. Opłacony już, czekam aż będzie wysłany i tu nagle prośba o przesłanie im skanu karty kredytowej  i dowodu

Spoiler

Thank you for your order with Gearbest. Your transaction is now on hold and being reviewed for Gearbest Payment Approval Process.

This is a standard process of payment safety review. We apologize in advance for any inconvenience this may cause. For more information please read Gearbest Payment Verification.

Please help to provide the requested documents for completing this transaction review.

Note: To make your attachments clear to read and ensure a smooth process, please kindly provide files no more than 5MB in the following supported formats: jpg, png, gif, bmp, doc, xls, txt, ppt, pdf.


We need the following information:

- A copy of the credit card used for this order. The document you provide should show your name, the last 4 digits of the card number and the expiration date. You can hide any other information on the card.

- If you used a virtual credit card, please provide a screenshot of your online credit card statement which should clearly show the card number.

- If you used a supplement card, please provide a copy of the credit card and proof of identity of the credit card holder.

- If you feel uncomfortable providing a hard copy, please alternatively provide a credit card statement.


- Proof of identity showing the name of credit card holder. This can be in the form of residence card, drivers license, or other legal government documents.

- If you feel uncomfortable providing proof of identity, please alternatively provide a proof of address, such as a bill statement from the last 3 months for water, electricity or mobile.

We guarantee all documents you provide will be deleted once the payment process is approved, and will not be shared with any third party.

For more information please read about our Privacy Policy.

Please kindly reply to us within 24Hs. Gearbest will ship your items as soon as payment verification is complete.

Thank you for your understanding and cooperation.

Please let us know if you need any further assistance.

Best Regards,

Gearbest Payment Review Agent

 

czy ktoś z Was się z tym spotkał?

Edytowane przez kruszon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kruszon napisał:

Cześć, kupiłem komputer Xiaomi Air 13,3 z gearbest'u. Opłacony już, czekam aż będzie wysłany i tu nagle prośba o przesłanie im skanu karty kredytowej  i dowodu

Przyznam, że z zaciekawieniem zajrzałem do tego wątku. Nigdy, powtarzam nigdy, nie spotkałem się z takimi "cudkami". A żyję blisko 50 lat na tym świecie...

Generalnie, wyciąg z transakcji (bankowe potwierdzenie transakcji możesz im przesłać. To oficjalny dokument, który choć w języku polskim, da im pogląd na prawidłowość transakcji. Z kartą też niby nie ma dramatu - chodzi mi o skan awersu - jednak z tym byłbym ostrożny. Teoretycznie, bez kodu CVV/CVC nie są w stanie wykorzystać karty do niecnych celów.

To swoista ciekawostka. Często kupowałem w sklepach w Chinach, niejednokrotnie robiłem przelewy w wysokości nawet 2k USD i jeszcze nigdy, nikt nie poprosił mnie o skan karty. Fakt, transakcje były realizowane via PayPal.

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mrosi napisał:

Przyznam, że z zaciekawieniem zajrzałem do tego wątku. Nigdy, powtarzam nigdy, nie spotkałem się z takimi "cudkami". A żyję blisko 50 lat na tym świecie...

Generalnie, wyciąg z transakcji (bankowe potwierdzenie transakcji możesz im przesłać. To oficjalny dokument, który choć w języku polskim, da im pogląd na prawidłowość transakcji. Z kartą też niby nie ma dramatu - chodzi mi o skan awersu - jednak z tym byłbym ostrożny. Teoretycznie, bez kodu CVV/CVC nie są w stanie wykorzystać karty do

Im chodzi o fotke karty ale mozna zamazac caly numer, poza ostatnimi czterema cyframi oraz data waznosci.

19 godzin temu, kruszon napisał:

Ja też już u nich kupowałem i dotychczas nie było problemów. No cóż. Dziwne to, bo są to w końcu dane prywatne, poufne.

To jest zabezpieczenie przed robieniem zakupow kradziona karta. Prosza cie o dowod w formie zdjecia ze masz te karte faktycznie. W przypadku jakis wirtualnych itd prosza o wyciag z takiej karty. 
Oraz o jakikolwiek adres, zeby w razie czego posiadac informacje adresowe, tak by moc powiazac czy faktycznie jest to twoja karta.  Czy to prawo jazdy, czy dowod tozsamosci, czy rachunki za prad/gaz itp - tak wymagaja zeby na czyms takim byl adres.

Kiedys byly to dosc czeste praktyki w chinskich sklepach przy zakupach na duza kwote.

Dziwi mnie czemu nie uzyles paypala do zakupow, bo wtedy raz ze uniknalbys problemow, dwa ze ochrona kupujacego tez swoje robi w tym wypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2017 o 14:02, PurpleHaze napisał:

Im chodzi o fotke karty ale mozna zamazac caly numer, poza ostatnimi czterema cyframi oraz data waznosci.

To jest zabezpieczenie przed robieniem zakupow kradziona karta. Prosza cie o dowod w formie zdjecia ze masz te karte faktycznie. W przypadku jakis wirtualnych itd prosza o wyciag z takiej karty. 
Oraz o jakikolwiek adres, zeby w razie czego posiadac informacje adresowe, tak by moc powiazac czy faktycznie jest to twoja karta.  Czy to prawo jazdy, czy dowod tozsamosci, czy rachunki za prad/gaz itp - tak wymagaja zeby na czyms takim byl adres.

Tak zrobiłem, wysłałem i jest ok. Paczka jest w drodze.

Dnia 19.09.2017 o 14:02, PurpleHaze napisał:

Dziwi mnie czemu nie uzyles paypala do zakupow, bo wtedy raz ze uniknalbys problemow, dwa ze ochrona kupujacego tez swoje robi w tym wypadku. 

A to akurat mój błąd, nie ogarnąłem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...