Skocz do zawartości

Bateria nie ładuje się na maksa


BÓLterier

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie, że bateria pod MIUI 7/8/9 ładuje się maksymalnie do 2200mAh? Pod CM 13 bateria spokojnie łyka ponad 2900mAh.
Ładując telefon pod MIUI 8/9 na 100% i zaraz po tym wgrywając stare MIUI z 2015 r. wskaźnik baterii pokaże Wam koło 65%. Podłączając telefon dalej do ładowania bateria spokojnie dobija 2900-3000mAh.

Może ktoś pomyśli, że jestem foliarzem, ale nie wydaje mi się, że jest to przypadek.

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem bo telefonu używam jako służbowego i jakiś czas temu wytrzymywał spokojnie do wieczora a teraz woła o ładowarkę już koło 16 godziny.  Z telefonu korzystam tak samo jak kiedyś i wykonuję mniej więcej tyle samo rozmów dziennie. Kurcze chyba sprawdzę starsze wersje romów choćby dla testu tyle że dopiero koło soboty bo rano lecę do Finlandii w delegację. Już się boję co to będzie jak w roamingu telefon będzie skakał po nadajnikach :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda używanie MIUI naładowanego do "pełna". Prawie 6h SOT na WIFI z oryginalną baterią używaną od stycznia 2016.
Dużo Messengera, FB i Tindera. Problem w tym, że nadal nie wiem od czego zależy czy bateria naładuje się do pełna czy do 2/3 pojemności :(

Spoiler

 

Screenshot_2017-09-18-02-03-26_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-12-56-09_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-15-18-58_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-16-38-37_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-17-18-10_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-17-39-06_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-09-18-17-39-12_com.miui.securitycenter.png

 

 

Edytowane przez BÓLterier
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów sprostowania. Poszperałem trochę w necie i problem z ładowaniem pojawił się zaraz po wyjściu RN2 do sprzedaży: http://en.miui.com/thread-187299-1-1.html http://en.miui.com/thread-203592-1-1.html
Garść złych wiadomości. Problem prawdopodobnie jest w kernelu MIUI, a jak każdy się domyśla nigdy nie będzie naprawiony bo nie ma źródeł. Jeżeli wyłączony telefon ładuje się Wam od 0% do 100% w około 1.5-2h to nie ma możliwości, żeby naładował się do 100% realnej pojemności baterii. Dodam, że warto telefon zostawić nawet jak już pokazuje 100% ponieważ będzie się dalej ładować niską mocą **PICREL** Zawsze to dodatkowych kilka mAh.
Gdy używacie telefonu i widzicie, że bateria leci kilka % na minutę to wcale tak szybko nie spada. Po jakimś czasie nieużywania telefonu Wasza statystyka zużycia będzie wyglądać tak:

Spoiler

gGyyMuD.jpg

i w żadnym wypadku nie jest to wina baterii tylko korekta odczytu! Korektę można przyspieszyć przez wyjęcie baterii z telefonu na kilka sekund.

Może dobrą wiadomością będzie to, że ciągle walczę. W czasie snu wpadłem na dość buraczany sposób ładowania (naprawdę po nocach śni mi się RN2). Na dzień dzisiejszy wynik średnio obiecujący bo ładowanie wyłączonego telefonu zatrzymało się na 96% (2500-2600 mAh) i odłączyło ładowarkę. Brak picrela bo z wkur** zapomniałem cyknąć fotkę, a ostatnia złapana to poziom 2000mAh **PICREL** Jak widać w 1,5h wpompowało 2k mAh i po wartości natężenia miałem nadzieje na więcej, ale niestety klapa.

Dopóki nie będę miał pewności, że działa to nie ma sensu go opisywać. Nowe wieści z frontu wkrótce. Nadzieja umiera ostatnia.

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba za wcześnie zwątpiłem. Nie jest to poziom MIUI 7 i 6h SOT, ale tragicznie też nie jest (doszło też trochę LTE). Skinny MIUI 9 7.9.14 v2.
Jest to wynik i tak dużo, dużo lepszy od LineageOS na którym bateria ładowała się do 2900mAh+, ale SOT wynosił około 2,5h.
 

Spoiler

Screenshot_2017-09-24-18-58-49-684_com_miui.securitycenter.thumb.png.72b4a8136820fa824fe15d0d301f018b.png

No i dzisiejsze ładowanie zaraz po tym co widać w spojlerze.
2ScMqwI.jpg
Licznik stanął na 2700mAh po 2h 51 minutach. Może nie jest to 2900, ale też nie jest to 2200-2300 ;-) Rozpoczynam próbę nr3. Stay tuned.

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2017 o 21:04, fyme napisał:

mój telefon pobił dziś kolejny rekord. Zawołał o kabel o 13 godzinie mimo że odpiołem go od ściany o 5 rano.

Próbowałeś wyjąć baterię i wkładać ponownie?

Ostatni dzień próby. Telefon ma 1% baterii. Tyram go, ale nie chce umrzeć. Jest już ponad 3h 40min SOT, ale tym razem korzystałem dużo z Messengera na LTE. Muszę rano wstać więc statystykę dorzucę jutro (no chyba że telefon umrze w nocy). Wydaje mi się, że nie jest źle w porównaniu do draina którego miałem jeszcze 2 tygodnie temu, gdzie telefon ledwo dociągał 2h SOT.

EDIT: RN2 padł dziś podczas używania Messengera na LTE. Ekran doszedł do 4h. Screena nie mam po padł w czasie używania, ale daję SS z rana.
 

Spoiler

Screenshot_2017-09-27-09-40-03-066_com_miui.securitycenter.thumb.png.725480ba6f58c6def8b8cdc70d8d3924.pngScreenshot_2017-09-27-09-40-10-524_com_miui.securitycenter.thumb.png.ac319834379ff22834b01bd009e02443.png

No i dzisiejsze ładowanie:

WvyHGTo.jpg

2700mAh to już chyba górna granica, ale wynik i tak mnie zadowala.


Cały myk to użycie kernela LineageOS na czas ładowania telefonu. Jak już pisałem sposób jest buraczany bo trzeba mieć backup obecnego kernela MIUI, po całkowitym rozładowaniu telefonu trzeba go uruchomić w TWRP, zainstalować kernel Lineage, wyłączyć telefon i ładować minimum 3h (najlepiej 4h). Po naładowaniu znów wejść w TWRP i przywrócić backup z kernelem MIUI bo inaczej system nie wstanie. Jeżeli ktoś jest chętny na testy to po południu mogę skrobnąć jakiś dokładniejszy tutorial.

Edytowane przez BÓLterier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystkie MIUI mają ten bug niestety, a to że ktoś nie ma problemu może zależeć w baterii chociaż to też tak z przymrużeniem oka zakładam. Za pierwszym razem jak zainstalowałem MIUI 7 i wykręciłem 6h SOT byłem zadowolony w opór, ale już kolejne ładowanie wyglądało słabo. Teraz mam MIUI9 i wykręcam 4, 4.5h SOT na LTE więc nie mam co narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jar001 napisał:

0,5h SOT

To ja mam więcej na Galaxy S który ma 7 lat, oryginalną baterię i służy mi jako odtwarzacz mp3.

Ogólnie polecam chińskie mierniki na USB. Dają dobry pogląd na stan baterii. Ja zakupiłem ten za 3$ i jest dość dokładny. Przy moim RN4 pokazuje koło 4000-4100mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...