Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Air Notebook 13


Myder

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup ultrabooka od Xiaomi w wersji z 2017 roku (z czytnikiem linii papilarnych). Zakupu planuję dokonać w Gearbest. Nie jest to mój pierwszy zakup z Chin, ale pierwszy zakup laptopa z Chin.

Chciałbym Was zapytać, czy ktoś z Was jest posiadaczem tego sprzętu lub podobnego i jakie ma odczucia po dłuższym użytkowaniu. Jak się sprawuje? Jak przebiegła przesyłka z Chin? Z gearbest dostępna jest przesyłka Priority Linę, która ma zmniejszać prawdopodobieństwo nałożenia VATu. Wiem, że przy telefonach to działa, bo sam raz skorzystałem, ale jak jest w przypadku większego sprzętu jakim jest laptop? Płaciliście VAT? Jeśli tak, to od kwoty zakupu, czy zadeklarowanej? Jakieś doświadczenia dotyczące gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - taki laptop posłuży Ci przez dłuższy czas, ostatnio w robocie zmawiałem 3 sztuki dell'a z linii biznesowej i wszyscy są bardzo zadowoleni. W pakiecie trzyletnia gwarancja NBD jakby coś się zadziało, a z GearBest cóż, różne opinie odnośnie realizacji ich gwarancji są na forum, jeśli lubisz ryzyko - powodzenia.

Odnośnie Priority Line -> Mi Air Purifier 2 w konkretnym opakowaniu przychodzi szybko i bez vat, ostatnio sprawdziłem, więc...

 

Edit: Dell Latitude 14'' / i5 / 12GB ram / 480SSD / Win 7 / 3YNBD / podświetlana klawiatura i czytnik linii papilarnych - 3,5 tys.
Idzie znaleźć fajne sprzęty.

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to chyba słaby jestem w szukaniu, bo nie mogę znaleźć nigdzie nowego della latitude o takiej specyfikacji w tej cenie. Zależy mi na lekkim laptopie, z którym będę mógł podróżować i nie znalazłem ciekawszej opcji w tej cenie (1,3kg i takie bebechy).

Rozumiem, że jest to ryzykowny zakup, ale jestem gotów to ryzyko podjąć, jeśli nie znajdę nic podobnego (lekki i wydajny) w zbliżonej cenie w Polsce. Dlatego mimo wszystko proszę posiadaczy o opinie i wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej - taki laptop posłuży Ci przez dłuższy czas, ostatnio w robocie zmawiałem 3 sztuki dell'a z linii biznesowej i wszyscy są bardzo zadowoleni. W pakiecie trzyletnia gwarancja NBD jakby coś się zadziało, a z GearBest cóż, różne opinie odnośnie realizacji ich gwarancji są na forum, jeśli lubisz ryzyko - powodzenia.
Odnośnie Priority Line -> Mi Air Purifier 2 w konkretnym opakowaniu przychodzi szybko i bez vat, ostatnio sprawdziłem, więc...
 
Edit: Dell Latitude 14'' / i5 / 12GB ram / 480SSD / Win 7 / 3YNBD / podświetlana klawiatura i czytnik linii papilarnych - 3,5 tys.
Idzie znaleźć fajne sprzęty.
Netto dla klienta biznesowego zapewne.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi Air 13 (bez czytnika linii papilarnych) już miesiąc, wysyłka była priority line - dotarł DPD bez Vatu w ciągu 2 tyg. Sprzęt dobry, dla większości osób w zupełności wystarczy. Jak dla mnie trochę za słaby, jak tylko wyjdą 15 PRO to zmieniam. Czas pracy na baterii mógłby być dłuższy, ale szybko się ładuje więc tragedii nie ma. 

 

Edytowane przez Mielcar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam ogromną prośbę do posiadaczy tego modelu, którzy użytkują go od jakiegoś czasu i mogą conieco o nim powiedzieć.

Zamówiłem 2 dni temu na Gearbest za ok. 2580 model 13.3 (Priority line) i mam trochę "kaca moralnego" czy dobrze zrobiłem - a póki mam status "process" to jeszcze może się z tego wymiksuje...

Jak się go Wam użytkuje?
Czy nie macie z nim jakiś problemów?
Wyczytałem (i po co zacząłem czytać... Kto czyta ten błądzi) na zagranicznych forach że bywają jakieś problemy z głośnymi wentylatorami, ale nie wiem czy dotyczyło to starszego modelu (13") czy właśnie tego...

Potrzebuje go głównie do przeglądania netu, filmów i jako "monitor poglądowy" podczas sesji (podłączam do niego aparat i po zrobieniu zdjęcia - Tethering - od razu ląduje na dysku).

Bardzo będę Wam wdzięczny za opinie i pomoc w decyzji...
Bardzo mi się on podoba za specyfikację, wygląd i ogólną budowę, ale zaczynam się trochę martwić właśnie o te wiatraki i ogólnie o zakup z chin (niby priority line, ale teraz mam czarne myśli - co jeśli uszkodzą, co jeśli zaginie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mini21 ja mam teraz podobnie z mi note 2, zamówiłem i w sumie trzeba było od tego momentu odpiąć kabel od netu i nic nie czytać więcej :P Ale z drugiej strony, takie spontaniczne wybory i zakupy, przynajmniej u mnie dobrze wychodzą, a sprzęty od xiaomi to z reguły dobra jakość + dobre parametry + rozsądna cena. Ludzie na początku się śmiali, że chińczyki-tanie-plastiki, a przerobiłem od nich 3 różne telefony (czwarty w drodze), mini smart home, dwa modele słuchawek, router, mi band'a, rękawiczki - ogólnie z wszystkiego bardzo zadowolony.

Więc... jak nie masz jakiegoś "ciśnienia" z pieniędzmi, nie odwołuj zamówienia (tak bym zasugerował). Do tego paczki, które pokonują pół świata potrafią przyjść w lepszym stanie niż te, które się bujały tylko wewnątrz naszego kraju.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia niby nie mam, tylko bardziej chodzi o strach.

Nigdzie indziej nie słyszałem o tych problemach z głośnikiem dopóki nie zacząłem czytać forum http://en.miui.com.

Mi się akurat zarówno styl jak i w sumie wykonanie produktów Xiaomi podoba dlatego też w tą markę idę.

Co do samej paczki zaś - martwię się, czy wybrałem dobry sposób wysyłki (Priority line - czy może trzeba było brać Expedited Shipping, ale przy tej formie doczytałem, że prawie pewny jest vat - tak miałem ze słuchawkami Xiaomi), czy nie powinienem był wykupić ubezpieczenia ( jakieś 50 zł, choć dla mnie to takie trochę logiczne, że jak paczka zostanie uszkodzona w transporcie to zwracają kasę). Błędem też było zapłacenie przez przelewy24, ale paypal miał tak beznadziejny przelicznik, a innych kont nie posiadam, które umożliwiły by podpięcie karty pod paypal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa nie mam i na jego temat się nie wypowiem, ale z kupnem przez przelewy24 szczególnie za taką kwotę bym uważał.

Ja specjalnie z Gearbest problemów nie miałem ,ale słyszałem o różnych przypadkach.

W razie problemów z dojściem paczki, bądź uszkodzonym sprzętem składasz spór na paypal i nie masz problemów, oczywiście jakby Gearbest zachował się nie w porządku.

Przelewy 24 nie dają Ci żadnej ochrony, więc w zasadzie zdajesz się tylko na łaskę Gearbest.

Dodatkowo w razie potrzeby odesłania laptopa do serwisu, paypal zwraca koszt przesyłki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to teraz już nie wiem co robić.

Ciągle przesyłki nie wysłali.... więc już nie wiem co robić :(

Sęk w tym, że jak teraz zrezygnuje to "przepadnie" mi ta promocyjna cena.

Oczywiście, można czekać na następną promocję, tylko ile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 26.11 zamówiłem air 13.3 2017 priority line i wysłali mi 01.12 Wydaję mi się, że przed świętami już nie przyjdzie. Kosztował mnie 2742 zł przez paypal, według mnie to i tak świetna cena bo w Polsce nawet za 3500 takiego sprzętu nie dorwiemy. Co do głośnego wentylatora to wydaje mi się, ze to przez słabą pastę termoprzewodzącą, która jest zastosowana w laptopie, od razu jak przyjdzie to ją wymienię, spróbuję również zrobić undervolting procesora, żeby uzyskać niższe temperatury i dłuższy czas pracy na baterii.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja zamówiłem z tego linku:
[mention=38979]Krzychu_rdn[/mention] - jak sytuacja u Ciebie wygląda?
Jak tracking?
Laptop jeszcze mi nie przyszedł. Czas dostawy to średnio 19-20 dni roboczych, co u mnie wypada akurat po sylwestrze. Co do trackingu to szczerze nawet nie wiem jak i gdzie to sprawdzić?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w listę zamówień i będziesz miał przy każdym niedostarczonym "Track Your Shipment" - klikasz i kopiujesz numer "Shipment number". Jeśli dostawa przez Priority Line i masz tam DPDUK1 polecam sprawdzać bezpośrednio przez dpd.co.uk (wklejasz skopiowany numer i wpisujesz swój kod pocztowy bez kreseczki), a jak przesyłka dotrze do PL otrzymujesz sms z powiadomieniem i śledzisz sobie przez dpd.com.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tyle, że mają wygenerowane zamówienie w DPD i czekają na paczkę z chin - ostatnio zamawiałem pierwszą wersję odkurzacza na GB, zamówienie do DPD wygenerowali 17 listopada, paczka wysłana 22 listopada, a w UK była dopiero 28 grudnia (!), także dużo cierpliwości, chociaż z tego co widzę po innych swoich różnych zamówieniach, wszystko w końcu zaczyna wracać do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, milenium17 napisał:
Nowy model - Presale wysyłka po 12.01
Kupon: GBTPC za 1037,01 USD

No cena mało konkurencyjna...
Jakieś większe różnice między tym a starszym poza procesorem?

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie za jakiś czas pojawią się na niego promocje.

Nie wiem czy gdzieś jeszcze są jakieś różnice, bo jeśli to tylko kwestia procesora (niby 14% bardziej wydajny niż 7200U, pytanie tylko - do czego) to wolałbym zapłacić znacznie taniej i brać starszą wersję (przynajmniej na dzień dzisiejszy, gdy cena nowego jest tak wysoka).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...