Skocz do zawartości

zablokowany przez konto xiaomi


start2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem używanego mi mixa. W sumie prawie nówka bo jeszcze wszystkie folie ma lecz był chwile używany przez poprzedniego wlasciciela. No wlasnie. Nie zresetowal telefonu do ustawien fabrycznych, wiec ja to zrobiłem. Wszystko fajnie tylko ze nie wiedziałem ze telefony sa powiazane z kontami. I teraz właściciel się nie odzywa. Hasla nie znam. Jak to odblokować? Recovery zablokowane, tryb edl również... MiFlash wyszukuje jedynie telefon w trybie fastboot ale co z tego jak nic się nie da wgrać... Co robić?

 

Może jakiś serwis mi to naprawi? Bo ja już nie mam siły. Wszystko poblokowane do tego laptop nie chcę współpracować...

Edytowane przez start2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLX wysylka za pobraniem. nie zresetowal swoich ustawien. wszystkie zdjęcia, Messenger, wiadomości były. Aby być fair od razu zresetowałem telefon aby nie było nic z jego prywatnych rzeczy, lecz nie przewidziałem tego, że ta blokada jest nawet po resecie...

Gościu ma jeszcze tam kilka ogłoszeń od butów, żarówke? po jakies inne smieci. Konto od 2012 roku więc wywnioskowałem, że jakiś ok sprzedawca. Jeśli nic nie odpisze do jutro to się wkur... bo teraz telefon może robić za przycisk do papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, mówicie że nic nie można zrobić jeśli do telefonu jest podpięte konto xiaomi, czy to znaczy, że jak ktoś mi buchnie taką słuchawkę, albo gdzieś zgubię to jeśli nie odepnę konta osobiście to telefon jest bezużyteczny tzn. nikt nie będzie mógł z niej korzystać co najwyżej sprzedać na części?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom3k zależy, jak jesteś w stanie odblokować bootloader nie oficjalnie to wgrywasz twrp i np. LineageOS. Mi4C bez problemu tak się da zrobić. Ale w tym przypadku jeśli odblokowanie bootloadera tylko oficjalnie to nic nie zrobisz. Po to właśnie jest blokowany bootloader a nie po to żeby zrobić użytkownikom na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tom3k napisał:

jeśli nie odepnę konta osobiście to telefon jest bezużyteczny tzn. nikt nie będzie mógł z niej korzystać

Jest bezużyteczny z zablokowanym bl. To chyba jest lepsze od zabezpieczeń Appla. Nigdzie nie czytałem o tym, żeby ktoś to złamał.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Jest bezużyteczny z zablokowanym bl. To chyba jest lepsze od zabezpieczeń Appla. Nigdzie nie czytałem o tym, żeby ktoś to złamał.

Bo tego zabezpieczenia przy blokadzie BL się chyba złamać nie da... Acid kiedyś się chyba bawił i próbował, ale nic to nie dało, telefon zawsze przy odpaleniu krzyczał o konto Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

telefon zawsze przy odpaleniu krzyczał o konto Xiaomi.

W tym co napisałem opierałem się na opinii Acida i innych opiniach w sieci. To że telefon po flashu woła o konto to sam kilka razy trenowałem, odpinanie od konta również. Jedynie kontakt z Xiaomi i udowodnienie że telefon jest twoją własnością. O to chyba między innymi chodzi w komunikatach przy odblokowaniu bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slimdick napisał:

...Ale w tym przypadku jeśli odblokowanie bootloadera tylko oficjalnie to nic nie zrobisz. Po to właśnie jest blokowany bootloader a nie po to żeby zrobić użytkownikom na złość.

 

9 godzin temu, FromWP napisał:

Jest bezużyteczny z zablokowanym bl. To chyba jest lepsze od zabezpieczeń Appla. Nigdzie nie czytałem o tym, żeby ktoś to złamał.

Dobre to w sumie trochę szkoda ze sami sie pozbywamy tego zabezpieczenia chcac miec miuipolska - ale jak to mowia nie mozna miec wszystkiego :)
 

1 godzinę temu, start2010 napisał:

Dostalem od sprzedawcy jakies cos podobnego do hasla smsem lecz nie dziala, probowalem wiele kombinacji. Wyslalem mu na olx i sms ze nie dziala i rowniez zdjecie, ale juz nie odpowiedzial... Dzisiaj bede do niego caly dzien dzwonil jak nie bedzie chcial odebrac.

Moze zapomnial sobie haslo. Jak uda Ci sie z nim skontaktować to niech sprobuje zalogować sie na konto mi na swoim kompie, jak sie nie uda to niech skorzysta z odzyskiwania hasla. Swoja droga jak juz sie zaloguje na to swoje konto to czy nie moglby zdalnie odpiąć urządzenie ze swojego konta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tom3k napisał:

Swoja droga jak juz sie zaloguje na to swoje konto to czy nie moglby zdalnie odpiąć urządzenie ze swojego konta ?

Mógłby, ale nie wiem czy to wystarczy. Zawsze odpinałem z poziomu telefonu i to wystarczało. Tel. zapominał gdzie był zalogowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do niego ponowną prośbę o hasło. Uzyskałem odpowiedź, że wysłał wczoraj... wysłałem mu zdjęcie z potwierdzeniem, że nie działa i skoro jest dobre to niech spróbuję przez stronę sam odłączyć telefon. Cisza...

 

Jak mnie tacy ludzie denerwują zamiast jak najszybciej załatwić problem napisać cokolwiek, ok zaraz spróbuję to milczy. On kasę dostał, ma w tyle to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tom3k napisał:

Swoja droga jak juz sie zaloguje na to swoje konto to czy nie moglby zdalnie odpiąć urządzenie ze swojego konta ?

Nie jest to wskazane, jeżeli telefon jest wylogowany, bo będzie nadal chciał logować się do starego konta.

 

1 godzinę temu, start2010 napisał:

(...)to niech spróbuję przez stronę sam odłączyć telefon. Cisza..

To nie jest najlepszy pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, start2010 napisał:

Pomoże ktoś to przetłumaczyć? Mniej więcej rozumiem ale lepiej wiedzieć dokładnie co tam chcą. Taka odpowiedź uzyskałem od xiaomi global service. I ewentualnie sformułować odpowiedź :D

1. ID do konta Xiaomi widniejące na telefonie (ciąg cyferek)

2. numer IMEI telefonu (znajdziesz np. na pudełku)

3. Zdjęcie telefonu na ekranie logowania do konta Xiaomi.

4. Kod odblokowania (tutaj szczerzeni, nie mam pojęcia o jaki kod im może chodzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...