Skocz do zawartości

Tools & mi band


Wojusek

Rekomendowane odpowiedzi

Tools & mi band to płatna aplikacja do obsługi opasek mi band. Jestem ciekaw jakie są Wasze wrażenia z jej użytkowania? Czy warto wydać 12zl na jej zakup? Jakie daje dodatkowe opcje których nie ma w pozostałych apkach?

Myślę że jeśli użytkownicy się wypowiedzą to ten temat pomoże wielu osoba w wyborze oprogramowania do swojego mi band'a!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją mam dla jednego celu:

Pokazywanie treści powiadomień na opasce. Po odpowiednim skonfigurowaniu widzę: kto dzwoni, kto wysyła sms, kto pisze na WhatsAppie, czego dotyczy termin w kalendarzu. Działa to przez taki 'hack', że np. po wyświetleniu ikonki WhatsAppa, telefon wysyła do opaski powiadomienie z ikonką sms z treścią, w której pojawia się to co chcemy - kto, co, gdzie, kiedy itp...

Apka ma milion funkcji, dla mnie te powyżej są zasadnicze, więcej nie potrzebuję.

Edytowane przez maludroid
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maludroid

A czy zauważyłeś różnice w zużyciu baterii przy użytkowaniu tools & band? Bo czytałem jakieś opinie osób które narzekały że używając tylko mifit bateria w opasce działa dłużej - co swoją drogą mogłoby być uzasadnione że względu na większą ilość i objętość powiadomień przy korzystaniu z tools & band.

Czy można powrócić guzikiem nawigacyjnym do ostatniego powiadomienia jeśli nie zdążymy go odczytać? Lub istnieje opcja która pozwala na zarządzanie czasem wyświetlania powiadomienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xRetroN napisał:

PayPalem chyba można, ale są karty doładowujące w każdym kiosku, tu link do promocji http://www.spidersweb.pl/2017/08/google-play-promocja.html, ja mam ofertę rodzinną i kupiłem coś na każdym numerze xd

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

nie widze u siebie opcji platnosci paypalem:d jutro sobie znajde kogos z play;p;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem się bawić apka. Ma sporo opcji które mogą się przydać ale myślałem że będzie ich więcej :D jak dzieci dzis pozwolą postaram się stworzyć krótki poradnik jak używać podstawowych funkcji, być może pomoże to nie zdecydowanym w podjęciu decyzji czy zakupić apke czy nie :)

@Kaniowaty

Próbowałeś ustawić większą wartość w filtrze powiadomień wielokrotnych? Sam jeszcze tego nie testowałem ale od tego bym zaczął. Czyli przestawić wartość np na 60s

Screenshot_2017-10-01-10-30-32-206_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Edytowane przez Wojusek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Wojusek napisał:

@Kaniowaty

Próbowałeś ustawić większą wartość w filtrze powiadomień wielokrotnych? Sam jeszcze tego nie testowałem ale od tego bym zaczął. Czyli przestawić wartość np na 60s

Screenshot_2017-10-01-10-30-32-206_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Ustawioną mam na 60, ale nie zmienia to mojego problemu że za każdym razem mam po dwie wibracje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojusek napisał:

@Kaniowaty

Ustaw w takim razie własny wzór wibracji. W opcjach każdej z apek możesz ustawić osobny wzór. Zmieniasz wartość na 1 i po sprawie:) chyba że dalej nie o to chodzi to się poddaję:p

 

Screenshot_2017-10-01-18-35-13-674_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Wszystko spoko, ale nie da się ikony np. na messengerze ustawić. Tzn jest sama wibracja, a zależy mi nadal na wyświetleniu ikony aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania co do tools & band to śmiało - postaram się pomóc. Z pierwszych obserwacji muszę stwierdzić że bateria jest zdecydowanie mocniej eksploatowana niż przy samym mifit. Przy intensywnym użytkowaniu tydzień, może 10 dni to zupełny maks ;/ ale możliwości konfiguracji są na prawdę spore!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojusek napisał:

@Kaniowaty

Wklej jaki masz wzór wibracji.

Albo spróbuj taki

V(19),
VT(19, 10, $TITLE $content)

To już prawie to tylko:

1. Nie ma ikonki messengera (w moim przypadku na tej aplikacji mi zależy)

2. Wibracje są dwie szybkie, ale powiedzmy ze to już będzie ok.

3. Nazwa kontaktu dubluje się.

Jakbyś umiał to będę wdzięczny za wzór który by sprawił by było jak napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Kaniowaty

U mnie działa to tak, że pokazuje mi ikonkę messengera dając jedną wibrację. Potem pokazuje mała kopertę oznaczająca tekst i zaczyna wyświetlać tekst dając druga wibrację. Jeśli nazwa odbiorcy i tekst są dłuższe niż 18 znaków daje kolejna wibracje i pokazuje dalszą część wiadomości. I po każdych kolejnych 18 znakach znów wibruje dając znać że przechodzi do dalszej części powiadomienia. wzór mam taki teraz

V(19),
S(3000),
VT( $TITLE $content)

Jeśli Ci to nie zadziała to napisz na PW bo wiem gdzie jeszcze może być przyczyna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszfmario

Można zrobić tak, że wibruje nam opaska pokazując np. ikonke messengera. Moze zawibrować dowolnie ustawiona przez nas ilość razy. Pozniej przechodzi do tresci powiadomienia lub mozemy ustawic czas jaki ma odczekac pomiedzy pokazaniem ikony messengera do czasu wystwietlenia tresci powiadomienia. Takze mozliwosci jes sporo. Ja tez sie wkurzalem ze nie zdazylem podniesc reki a powiadomienie juz znikalo, a teraz nie ma z tym problemu.

@mikesz74

tak jak wyzej, plus to ze powtorzyc wiaodmosc mozemy do maksymalnie 5 razy. niestety powtorzenia nie mozna przypisac do klawisza funkcyjnego opaski a odrazu w opcjach interesujacej nas apki ustawic liczbe powtorzen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszfmario

A jaki efekt chcialbys uzyskac?:) to cos poradzimy:)

 

EDIT

Dla ulatwienia dodam, ze tak wyglada standartowy wzor powiadomien. (dla messangera)

V(19), S(3000), VT(19, $TITLE $Content)

tj.

V(19) - ikona messangera i pojedyncza wibracja

s(3000) - przerwa przed kolejnym powiadomieniem

VT(wibracja) i pokazywanie tresci - Title - nadawca, content - tresc wiadomosci.

 

co zmieniamy, co dodajemy?:P

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszfmario

Nie wiem czy jest opcja zeby ikona wyswietlala sie dluzej(nie znalazlem). moze byc dluzsza przerwa pomiedzy ikona a powiadomieniem.

wtedy wystarczy ze dasz we "wzorze wlasnym" to co masz teraz ale zmienisz wartosc s na wieksza, chociazby 6000 czy 8000.

mozna tez sprobowac zdublowac ikone tj.

V(6),
V(6),
S(4000),
VT(6, 1, $title(0,8) $content)

 

a ja korzysam z jeszcze jednego rozwiazania.

pierwsza wibra jest bez wybudzania ekranu, daje mi to znac ze cos sie dzieje :D

wtedy reka w gore i juz jest wibra z ikonka i zaraz po niej powiadomienie. w twoim wypadku wygladaloby to tak:

 

VC(1, 650, 0)
V(6),
S(4000),
VT(6, 1, $title(0,8) $content)

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ustawić tak aby po otrzymaniu smsa była wibracja potem nazwa kontaktu i treść wiadomości bez wibracji pomiędzy częściami smsa który został podzielony np na 5 części. Wiadomo że każda cząstka ma 18 znaków może da się to ominąć i zrobić aby wiadomość sms cały czas leciał bez przerwy?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pikoko

Też mi brakuje takiej opcji. I albo się nie da albo jeszcze nie odkryłem jak, a próbowałem wielu rzeczy...

Edit.

Wnioskujac po tym co tu pisze na temat wibracji w miband2 to jeśli dobrze sobie tłumacze wibracja przy kolejnej części powiadomienia jest obligatoryjna i ściśle związana z softem ale może coś sobie źle potlumaczylem więc ktoś biegły w angielskim mógłby na to jeszcze rzucić okiem ;)

Screenshot_2017-10-07-22-43-24-876_cz.zdenekhorak.mibandtools.png

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W innym wątku pisałem o tym, że poszukuję aplikacji do mi band 2, która doda parę funkcjonalności. Zainteresowałem się aplikacją Tools & Mi Band. I mam pytania dotyczące jej obsługi: Na jakiej zasadzie działa funkcja "power nap"?                                                                                                                                                                                                                                                               Czy aplikacja daje taką funkcjonalność jak przewijanie muzyki za pomocą opaski?                                                                                                                                                                                              Czy w aplikacji znajduje się funkcja inteligentnego budzika? Na czym polega integracja ze Sleep as Android? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...