ZduneX25

MIUI 7.9.14

Recommended Posts

3 godziny temu, tor napisał:

Dobrze by było żeby MiPilot nie był jako aplikacja systemowa bo nie można go aktualizować...

U mnie na tym i jakimś wcześniejszym wydaniu wchodzę w sklep, wyszukuje mi pilot -> aktualizuje (huh, można też otworzyć czyli zainstalowany) i od tego momentu apka wskakuje już normalnie na listę moich programów (mi5 bez root, certyfikowany, sklep 8.2.36)

Edited by abc00

Na MI6 w ogóle mi pilot nie działa. Nie używam, ale zgłaszam.

Edited by sp4ubw
  • Like 1

1 godzinę temu, kamil385_ napisał:

MI4c jak u was z baterią po ostatniej aktualizacji ? 

Nie widzę różnic między tym a ostatnim czy poprzednim romem,

18 minut temu, sajmony napisał:

Witam,

Moja znajoma posiada telefon redmi 3 pro jeszcze z wersją miui 6.8.25 czy można jej zainstalować bez problemu najnowszą 7.9.14

Tak, można.

Dnia 16.09.2017 o 03:35, QBAQ napisał:

Kiedyś już o to pytałem i odpowiedź brzmiała "nie". Dlaczego? Bo nie.

To co się wyprawia z MIUI to od jakiegoś czasu mały kabaret. Miało być super MIUI9 a jest ósemka przemalowana na dziewiątkę i nadal masa - wydawałoby się - prostych bubli, których nijak nie można przeskoczyć od tylu wydań. 

Jeszcze czytam, że na Mi4C coraz gorzej z zarządzaniem RAM. OiS na Mi5 to taki pupil każdego użytkownika MIUI; trzeba go pilnować i od czasu do czasu kalibrować żeby jakkolwiek funkcjonował. 

W zasadzie mam wrażenie, że dev'si zamiast etapami ogarniać na bieżąco rozgrzebują połowę nakładki i tak gipsują; troszkę gipsu tu, trochę tam i tak w kółko ;)

Dlatego więcej na LOS 14.1 siedzę niż MIUI.

1 godzinę temu, mmichal napisał:

Nie widzę różnic między tym a ostatnim czy poprzednim romem,

A jaki sot osiągasz? U mnie 2h przy danych to Max.

@tor w twrp zamontuj partycję system, w zaawansowane masz menadżer plików i tam usuń apk z /system/app/XMRemote , zainstaluj nową z Google Play. Gotowe.

• Like 1

1 godzinę temu, slimdick napisał:

@tor w twrp zamontuj partycję system, w zaawansowane masz menadżer plików i tam usuń apk z /system/app/XMRemote , zainstaluj nową z Google Play. Gotowe.

Wiem, wiem..dzięki ;) Niestety z przykrością stwierdzam że global beta jest stabilniejszy i nawet lepiej przetłumaczony, tu na eu doszedł mi jeszcze dziwny problem z losowym migotaniem ekranu czego nie mam na global na który wróciłem. Poczekamy, zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać.

Jeśli było gdzieś po drodze to przepraszam...
Czy mi się wydaję, czy nie ma:

1. Ustawień programisty
2. Możliwości ustawienia pod długim home pokazania ostatnio używanych aplikacji? To jak w nie wejść?

Opcje programisty są tylko trzeba się dokopać urządzenie -> pełna specyfikacja i kliknąć kilka razy na wersji miui, a potem ustawienia -> dodatkowe ustawienia 

Ktoś pytał o poprawki zabezpieczeń - 1 sierpnia 2017

• Like 1

A u mnie normalnie działa tak jak dotychczas, ale patrząc na komentarze w sklepie Play nie tylko ty masz ten problem i to raczej nie wina miui.

• Like 1

mam pytanie, czy mogę normalnie zaktualizować przez mi recovery 2.0.1 chyba, na wersje dev miui 7.9.15 dla mi4i? Na miuipolska nie ma akurat tej wersji ale na stronie miui jest dostępna http://en.miui.com/download-263.html, nie wiem tylko czy mogę normalnie z wersji stable miui8 na wersje dev miui9 to zrobić i czy coś się nie zwali :)

Edited by olszam

Na Mi4 nie widzę  zbyt wielkich różnic w działaniu między 9 a 8. Ma ktoś działające xposed? Dokładniej chodzi o framework nie powodujący bootloopa.

Edited by RegimeOfTerror

Czarny ekran mam po instalacji, czekam dobre 30min i dalej czarny ekran. TWRP mam w wersj 3.0.2.0. Czy to akutalizacja czy to pełne czyszczenie i od zera to dalej to samo. Redmi Note 3 Pro SE kate

Dlaczego nie można już zmienić funkcji przycisków pod ekranem tak jakoś kiedyś? Chce żeby przytrzymanie środkowego wywoływało menadżer zadań a nie naciśnięcie menu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Like 1

2 godziny temu, martin3z napisał:

I podstawa nie działa na Mi 5 ... DT2W. Serio?

Sprawdziłem, u mnie działa, choć tak jakoś kapryśnie. Raz tak, raz nie. Ale i tak nie używam, bo przy blokadzie na odcisk palca to nie ma sensu.

• Like 1

4 godziny temu, tor napisał:

Wiem, wiem..dzięki ;) Niestety z przykrością stwierdzam że global beta jest stabilniejszy i nawet lepiej przetłumaczony,

Możesz podać jakiś przykład na lepsze przetłumaczenie czegoś w globalu?

Edited by latet

Dlaczego nie można już zmienić funkcji przycisków pod ekranem tak jakoś kiedyś? Chce żeby przytrzymanie środkowego wywoływało menadżer zadań a nie naciśnięcie menu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Ktoś widocznie stwierdził, że tak nam będzie lepiej... Wrrrrrr

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

7 godzin temu, latet napisał:

Możesz podać jakiś przykład na lepsze przetłumaczenie czegoś w globalu?

Np. to co na na screenie...na eu jest z uporem maniaka tłumaczone jako automatyczne czyszczenie już od wersji miui 8, a nie ma z tym nic wspólnego bo to jest tylko przypomnienie, prawidłowo jest tak jak poniżej.

Screenshot_2017-09-18-07-41-28-156_com.miui.cleanmaster.png

To też powinno być tak:

Screenshot_2017-09-18-07-52-04-761_com.android.contacts.png

Edited by tor
  • Like 1

Na Mi6 w trybie czuwania bardzo słabo sprawuje się bateria z ta aktualizacją.

Położyłem się spać o 23:00 mając 34% baterii , a wstałem rano 7:00 i było już 23%. Spadek 11% przez noc to bardzo dużo , zważywszy na fakt, że przy wcześniejszych aktualizacjach wynik ten wynosił 3-5%.

Żebym ja jeszcze miał na telefonie syf typu Facebook czy Messenger to bym zrozumiał ale ja mam praktycznie stockowe aplikacje...

W trakcie użytkowania bateria zachowuje się poprawnie choć szału nie ma.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Na redmi 4x nie widzę poważnych problemów, bateria przez noc 1-2%. Jedyny błąd jaki widzę to to że aplikacja muzyka nie wykrywa utworów  na moim telefonie, pobrałem aplikacje muzyka Play, która wykrywa utwory ale za to duplikuje niektóre w sensie że wyświetlają się na liście odtwarzania 2-3 razy z czego tylko jeden plik jest odtwarzany a resztę od razu pomija i przechodzi do następnego utworu. (Obie aplikacje czyszczone/instalowane drugi raz). Poniżej zdjęcia.

IMG_20170918_091555.pngScreenshot_2017-09-18-09-06-56-931_com.miui.player.png

1 godzinę temu, tor napisał:

To też powinno być tak:

Z tymi "Niekompletnymi numerami" to się nie zgodzę. Powinno być "Bez numerów telefonu". Jakbym nie wiedział o co chodzi to zrozumiał bym dosłownie, że ma ukryć kontakty z niekompletnymi numerami (czyli np. bez prefixu, za krótkie itp) Fakt że ogólnie tłumaczenie w globalach jest coraz lepsze.

Macie też problem z nawigacją? Mnie wyrzuca na równik przy odpaleniu nawigacji google (MI4 LTE)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.