ZduneX25

MIUI 7.9.14

Recommended Posts

6 godzin temu, QBAQ napisał:

Jeszcze czytam, że na Mi4C coraz gorzej z zarządzaniem RAM

Wczoraj po dłuższym siedzeniu w Google Play miałem pusty pulpit :D 

@slimdick Nie widzę żadnego błędu z SMS, a wysyłam ich sporo. Może coś innego, ale nic nie widzę.

Edited by galakty

Wie ktoś może jak ukryć root w systemie? Używam magisk. Jaką apke należy zaznaczyć w magisk hide? Niby można kliknąć dalej, ale jeśli masz taki komunikat w aplikacjach bankowych, PayPal itp to trochę irytuje.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@cietybadacz zaznaczasz tę aplikację w zakładce hide którą chcesz ukryć , to chyba logiczne. Oczywiście opcja magisk hide musi działac poprawnie, a na MIUIróżnie to bywa.

Spoiler

gb2yMzl.pngjdq6j1E.png

Edited by slimdick

3 godziny temu, VOytaZ napisał:

U mnie tej opcji nie ma. Ktoś z Mi6 może sprawdzić u siebie i potwierdzić?
Spoiler

f4de5f41a04b3fbb60dab90034d364f6.jpg

Wystukane na Mi6

U mnie na redmi 3 nie ma tej opcji ustawień klawiszy nawigacyjnych.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

@latet

Niestety z baterią masz rację. Dalej ten proces ma za duże zużycie. 

Co do OIS. Nie pstryka u Ciebie po wejściu do ustawień lub wyjściu z Aparatu i nawet mimo to musisz robić kalibrację ręcznie? (ja porównywałem łagodne ruchy i u mnie przy nich obraz przesuwa się trochę dalej niż przed update ale teraz już tego nie porównam bo bym musiał zrobić downgrade).  

Telefon trzymaj tak jakby leżał na plecach, jak trzymasz nachylony do Ciebie itp to tego pstryk nie słychać wcale. 

Masz prawie sztywny czy płynny ruch przy wolnym przesunięciu np prawego boku w przód (przy leżącym telefonie)? Jak masz płynny ruch to widocznie u mnie dopiero ten update doprowadził do takiego stanu jak Twój. Wcześniej po kalibracji to działało we wszystkie strony ale ruch był niewielki (myślałem, że to dobrze bo przecież działało we wszystkie stdony, a teraz mam wrażenie że ruch jest trochę większy) 

Edited by srgn1

Jakby kogoś interesowało miui global beta na ostatniej wersji 7.9.15 nie posiada certyfikatu.

59 minut temu, rolex83 napisał:

Na mi 6 również nie mam opcji "jednego przycisku" .

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Bo nie będzie. Nie ma tu fizycznego przycisku z MI5.

• Like 1

Ściągnąłem na MI5s poprzez aktualizację, plik zip, wchodzę w TWRP i próbuję zainstalować. Wyskakuje informacja MD5 niezgodne błąd instalowania pliku zip. Jak można wgrać aktualizację systemu, podobnie miałem tydzień wcześniej z aktualizacją z 8 września?

45 minut temu, QBAQ napisał:

@tor @S3V3N są na tym forum ludzie, którzy twierdzą że to wina zrootowanego urządzenia 

Sprostuję...sprawdzane na świeżej instalce bez roota na oficjalnym global beta.

Z innej beczki. Ktoś już pewnie testował..po instalacji Magisk działa aktualizacja przez OTA w xiaomi.eu ?

Edited by tor

MI Note PRO nie działa OTA. Ściąga rom a recovery twierdzi że suma kontrolna zła i nie instaluje. Ręczna instalacja działa.

[mention=28170]JacentyEsz[/mention] samo się nie zainstaluje, samo się pobiera, reszta w rękach użytkownika
[mention=27641]ajavor[/mention] myślałem, że już to poprawiłem, w każdym razie od tej wersji na pewno jest to poprawione 

Bardziej chodziło mi o to że po pobraniu nie ma na zielonym pasku napisu zainstaluj i nie przechodzi do twrp. Nie mnie poszło za trzecim razem.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Tego ciula co zmienił ustawienia przycisków, to bym za jaja powiesił... Tyle lat miałem ustawione tak samo (długie przyciśnięcie home -> przełączania apek, długie wstecz -> force close, a menu to po prostu menu), teraz wymyślili przyciski na nowo. :x Niby pierdoła, ale teraz co chwilę uruchamia mi się latarka, zamiast przełączania aplikacji i jeszcze czasem nie mogę jej wyłączyć.

Poza tym to aplikacja aparatu dalej nie pamięta włączonego trybu HDR, na MIUI8 zawsze były te same ustawienia. Tylko nie wiem czy to nie była zasługa moda do apki aparatu, która dodawała kilka funkcji.

Redmi Note 4X.

@tomn95 Tak, warto chociażby ze względu na poprawione ustawienia mikrofonu w rozmowach telefonicznych i poprawiony dźwięk w nagrywanych filmach. Poza tym trochę szybciej się uruchamia system.

Edited by mgcompany
  • Like 1

Porównanie GPS na 7.9.14 – Mi Note vs. Mi5. Test jednoczesny, w tym samym miejscu, w tym samym momencie, pod gołym niebem, w mieście. Oba z aktywnym internetem, oba T-Mobile. Stałem w miejscu, jeden tel. w jednej ręce, drugi w drugiej. Screeny wykonałem po ok. 2 minutach od włączenia apki, jak się już odczyty "ustabilizowały". Jak kogoś interesuje czas od włączenia do fix-a na ma Mi Note ok. 5-7 sek., a na Mi5 ok. 45 sek. (tuż przed testem oba tel. restartowane).

Jak widać - Mi5 twierdzi, że jestem w ruchu i ma dokładność 38 m, natomiast Mi Note dobrze pokazuje prędkość =0 no i ma 5x większą dokładność.

Przesiadka na Andka 7 na stałe zaszkodziła GSP-owi w Mi5. Na Andku 6 miałem odczyty idealne. Niemniej jednak tragedii nie ma w normalnym użytkowaniu (czyli nawigacja, Yanosik). Nie ma gubienia fixa.

GPS-porownanie-Mi-Note-Mi5 MIUI EU 7.9.14.jpg

Edited by latet
  • Like 1

odblokowalem bootloader, zainstalowalem twrp, wszystko ladnie, sprawnie, bez problemow
teraz na rom global z zeszlego tygodnia zainstalowalem ten (telefon - mi6), czy to normalne, ze juz dobre 10 minut idzie reboot?

Bo nie będzie. Nie ma tu fizycznego przycisku z MI5.
A to zmienia postać rzeczy. Teraz to zrozumiałe.

12 minut temu, zbiecik napisał:

Up a zrobiłeś wipe w recovery przed wgraniem nowego romu?

tak

Tego ciula co zmienił ustawienia przycisków, to bym za jaja powiesił... Tyle lat miałem ustawione tak samo (długie przyciśnięcie home -> przełączania apek, długie wstecz -> force close, a menu to po prostu menu), teraz wymyślili przyciski na nowo.  Niby pierdoła, ale teraz co chwilę uruchamia mi się latarka, zamiast przełączania aplikacji i jeszcze czasem nie mogę jej wyłączyć.
Poza tym to aplikacja aparatu dalej nie pamięta włączonego trybu HDR, na MIUI8 zawsze były te same ustawienia. Tylko nie wiem czy to nie była zasługa moda do apki aparatu, która dodawała kilka funkcji.
Redmi Note 4X.
[mention=37658]tomn95[/mention] Tak, warto chociażby ze względu na poprawione ustawienia mikrofonu w rozmowach telefonicznych i poprawiony dźwięk w nagrywanych filmach. Poza tym trochę szybciej się uruchamia system.
Widać nie tylko mnie to wpienia. Tak trudno dać opcje pełnej konfiguracji? Kto chce mieć po nowemu niech ma, ale widać że dużo osób woli po staremu.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 3

2 godziny temu, tor napisał:

Jakby kogoś interesowało miui global beta na ostatniej wersji 7.9.15 nie posiada certyfikatu.

Może jeszcze Google nie dodało tej wersji jako sprawdzonej i przez to brak certyfikatu, nie wiem jak u nich wygląda to sprawdzanie :) 

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Tego ciula co zmienił ustawienia przycisków, to bym za jaja powiesił... Tyle lat miałem ustawione tak samo (długie przyciśnięcie home -> przełączania apek, długie wstecz -> force close, a menu to po prostu menu), teraz wymyślili przyciski na nowo. :x Niby pierdoła, ale teraz co chwilę uruchamia mi się latarka, zamiast przełączania aplikacji i jeszcze czasem nie mogę jej wyłączyć.

Redmi Note 4X.

@tomn95 Tak, warto chociażby ze względu na poprawione ustawienia mikrofonu w rozmowach telefonicznych i poprawiony dźwięk w nagrywanych filmach. Poza tym trochę szybciej się uruchamia system.

A jak z bateria na 9?

12 minut temu, slimdick napisał:

Może jeszcze Google nie dodało tej wersji jako sprawdzonej i przez to brak certyfikatu, nie wiem jak u nich wygląda to sprawdzanie :) 

W temacie wersji global czytałem że prawdopodobnie dopiero stable będzie certyfikowane.

Ok, wgralo sie. W miui 9 karte sim sie aktywuje tak samo jak wczesniej? Bo zmieniam jezyk na angielski (UK) oraz angielski (US) i w obydwu przypadkach nie dziala. "Couldn't send sms to gateway"

Guest
This topic is now closed to further replies.