ZduneX25

MIUI 7.9.14

Recommended Posts

19 minut temu, Darekkk napisał:

Jak nie ma jak jest.

Ja mam od 2h i powiem więcej - mam wersję 7.9.15.

Skąd ją ściągałeś? Na miui polska nie widzę, ota też nie dostałem.

4 minuty temu, zbiecik napisał:

Właśnie na global dev coś nie ma ota

Zabłądziłeś bo to temat o romach eu, ale fakt, nie ma, nie tylko OTA  "Update for Mi 6 delayed".

Redmi 4A. Pierwsza aktualizacja, która polepszyła procka i zwiększyła baterię... o 30 %. I to mi się podoba :-D

Screenshot_2017-09-15-20-49-40-887_com.android.settings.png

Pytanie do użytkowników Mi Note Pro (i w sumie pozostałych również)

Czy po ustawieniu "Stylu przełączników" na "Siatkę" po rozwinięciu belki pojawia się wam coś takiego?

Czy coś się zmieniło na MIUI 9? Bo z tego co pamiętam na MIUI 8 wyglądało to nieco inaczej :D

Screenshot_2017-09-15-20-52-25-772_com.miui.home.png

@Rafciu Wiem, jak to zmienić ;), ale dziękuję za odpowiedź :)

Edited by Scraf

10 minut temu, Scraf napisał:

Pytanie do użytkowników Mi Note Pro (i w sumie pozostałych również)

wejdz w ustawienia -> Powiadomienia  i pasek stanu -> Styl przełączników i tam wybierz rozwijane

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

@Big00s znalazłem twój brakujący kawałek baterii, jest u sir @kszul;) Tylko ciekawe kogo jest ten kawałek procesora :D 

46 minut temu, kszul napisał:

Redmi 4A. Pierwsza aktualizacja, która polepszyła procka i zwiększyła baterię... o 30 %. I to mi się podoba :-D

37 minut temu, slimdick napisał:
@Big00s znalazłem twój brakujący kawałek baterii, jest u sir kszul Tylko ciekawe kogo jest ten kawałek procesora

Jak widać Xiaomi jednym daje, a innym zabiera

5 minut temu, mateuszmagiera12 napisał:

Mam problem z aktualizacją. Robiłem wipe cache i dalvik. Co może być nie tak

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Pisze, że weryfikacja md5 nieudana. Odznacz w twrp weryfikacje md5.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

@mateuszmagiera12 suma kontrolna pliku się nie zgadza , zip jest uszkodzony. Pobierz ponownie. Możesz sprawdzić na PC jakimś programem typu MD5 check.

6 minut temu, marcin19883 napisał:

Pisze, że weryfikacja md5 nieudana. Odznacz w twrp weryfikacje md5.

Cytat

MIUI 7.8.31

Sprawdzanie MD5 romów OTA, instalowanych przez TWRP

Została dodana opcja sprawdzania poprawności pobranego pliku, a tym mu radzisz wyłączyć i instalować uszkodzony plik. Naprawdę dobra rada wujku :)

@mrosi nie wiem kiedy się nauczą dodawać foto w tapatalk, przecież da się to tak zrobić żeby tekst nie był obok zdjęcia :(  

Edited by slimdick
  • Like 2

[mention=34255]mateuszmagiera12[/mention] suma kontrolna pliku się nie zgadza , zip jest uszkodzony. Pobierz ponownie. Możesz sprawdzić na PC jakimś programem typu MD5 check.
Została dodana opcja sprawdzania poprawności pobranego pliku, a tym mu radzisz wyłączyć i instalować uszkodzony plik. Naprawdę dobra rada wujku
[mention=3238]mrosi[/mention] nie wiem kiedy się nauczą dodawać foto w tapatalk, przecież da się to tak zrobić żeby tekst nie był obok zdjęcia   
Ok a gdzie jest ta opcja do sprawdzania md5?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Redmi Note 3 Pro - ściągnięte po OTA ( błąd sum kontrolnych - ok zassałem raz jeszcze , poszło ) klikam zainstaluj a telefon się tylko restartuje . Wchodzę ręcznie w TWRP a tu po chińsku zmianiam język i normalnie instaluje z ZIP jak wcześniej na Miui 8. Czy tak to ma wyglądać ? Czy coś robię źle ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Zdunex25 oraz@Acid - czy jest opcja dodania przełącznika na górnej belce dla NFC?

Utapałem to z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka.

Bateria trzyma o 25 proc gorzej w porównaniu z miui 8 stable. Stabilność średnia. Ale najgorsza jest automatyczna jasność ekranu. Tragedia normalnie

Wam też ta automatyczna jasność ekranu zmienia się tak skokowo? Kiedyś było było płynnie teraz tak szarpie. 

coś się zmieniło w temacie root'a od zeszłego tygodnia? po instalacji zipa następuje zawis na logo mi

13 godzin temu, skay77 napisał:

Takie spostrzezenie co do miui od 2014 bo wtedy mialem na xperii T miui chyba 5 wszytko fajnie smiga ale po paru dniach sie j.... Bie,

Rób restart tel. raz na dobę, a ten efekt nie będzie występował. Jeśli jednak będzie, to instaluj ten sam ROM co już masz ("odświeżenie") + wipe dalvik / cache. Co zbyt drastyczne? No może.... jeśli wszystko działa OK, to jest to bezsens. Ale skoro tak dosadnie napisałeś, że poru dniach jest masakra, no to spróbuj takich środków.

14 godzin temu, zielonyBB napisał:

A poza @galakty, ktoś jeszcze ma Mi4c ? Mógłby napisać jak śmiga / nie śmiga MIUI 9 ?

Mam, wprawdzie nie mój, ale syna, ale dziś się mocniej nim pobawiłem i potwierdzam, to co pisał @galakty że zarządzanie RAM-em jest gorsze niż kiedyś (przed miui9) – częściej sie zdarza zamykanie/zamrażania apek w tle.

• Like 1

9 godzin temu, ZduneX25 napisał:

myślałem, że już to poprawiłem, w każdym razie od tej wersji na pewno jest to poprawione 

Powiedz, proszę, jak można całkiem wyłączyć OTA. Nie tylko powiadomienia (to łatwe), ale żeby w ogóle nie sprawdzał dostępności aktualizacji automatycznie (co najwyżej ręcznie po kliknięciu). Da się tak?

12 godzin temu, srgn1 napisał:

MI5 7.9.14 (wyjaśnienia pod spodem)

Poprawy:

- nie trzeba ręcznie kalibrować OIS

- poprawili jakość OIS, tak, jakość!

- ustawienia rozdzielczości kamery zapisują się poprawnie (wcześniej wracały na HD 720p po zamknięciu aplikacji)

- najprawdopodobniej zostało naprawione zużycie baterii (lub też błąd wizualny zliczania zużycia baterii) przez "Telefon w gotowości", jednak za prędko bym mógł to stwierdzić (pierwsze rozładowywanie)

Odkryj ukrytą treść

1. Kalibracja OIS - jak się nie mylę, to xiaomi.eu automatyzm kalibracji już wprowadziło? ale jakoś mimo owego automatyzmu w poprzednich Devach na MIUI 9, mój OIS poprawiał się jedynie po ręcznej kalibracji OIS. Teraz nawet po restarcie telefon ma skalibrowany OIS, a dodatkowo kalibruje się po wyjściu z aplikacji Aparat, Snapchat (jeżeli została otwarta w nim kamera, zapewne inne apki też) oraz po samym wejściu w ustawienia aplikacji Aparat (słychać charakterystyczny dźwięk - no chyba, że w tym przypadku oznacza coś innego).

2. Jakość OIS - wcześniej na Globalu mój OIS płynął w prawo, w lewo była blokada, po zastosowaniu kalibracji OIS ze specjalnego apk lub starego menu diagnostyki z MIUI 7, OIS był poprawiony, działał w każdą stronę ALE BARDZO SZTYWNO (krótki ruch). Jak jest teraz? Wszystkie kierunki równomiernie i widać że reaguje jakby miał więcej pola do manewru i korekcji (tak jakby go dodatkowo wyregulowali).

3. Ustawienia rozdzielczości - sprawdzone, 4K=4K, nie jest to żaden błąd tekstowy. 4K 30-32 FPS na krótkich filmikach i zimnym telefonie, nie sprawdzałem czy są spadki przy dłuższym nagrywaniu / cieplejszej baterii.

4. "Telefon w gotowości" - owy proces zjadał prawie tyle samo baterii co "Ekran" czyli jak miałem Ekran ok. 25% to Telefon w gotowości również 25%. Nie wiem czy to faktycznie tyle zjadało, czy tylko system źle zliczał % i źle pokazywał. Na forach pisali, że błąd pojawił się wraz z Androidem 7.0, na 7.1.1 już nie występuje. MI5 ma dalej 7.0, a aktualnie mam 30% Ekran i 9% Telefon w gotowości. Ciekawe jak będzie w kolejnych dniach.

Sprawdziłem na moim Mi5. Oprócz zapamiętywania rozdzielczości 4K (mała rzecz, a cieszy), nie potwierdzam, niestety 3 pozostałych. Jest jak było. Kalibrować ręcznie muszę, pomaga w takim samym stopniu w jakim pomagało. Proces "Telefon w gotowości" nadal ma podane, że był aktywny tyle samo czasu, ile wyności ogólny czas statystyk działania tel. (od naładowania).

Sprawdziłem też FPS w 4K. Również bez zmian. Tzn. niedługie filmy na zimnym tel. owszem, w miarę trzymaja ~30:

Frame rate                  : 29.888 FPS
Minimum frame rate          : 29.635 FPS
Maximum frame rate          : 30.090 FPS

Sprawdziłem też na Mi Note, ale tam jest do dyspozycji "Tryb wydajny", w którym jest governor "Performance" i wtedy trzyma 30 FPS nawet na bardzo rozgrzanym tel.

W sumie to dlaczego Tryb wydajny jest obecnie niedostępny na większości modeli? Od czego to zależy?

• Like 1

2 godziny temu, fps napisał:

Wam też ta automatyczna jasność ekranu zmienia się tak skokowo? Kiedyś było było płynnie teraz tak szarpie. 

Regulacja szybkości animacji systemowych też ma na to wpływ (to taka ciekawostka na marginesie, bo raczej nie to jest przyczyną  problemu, który obserwujesz)

3 godziny temu, fi9o napisał:

@Zdunex25 oraz@Acid - czy jest opcja dodania przełącznika na górnej belce dla NFC?

Kiedyś już o to pytałem i odpowiedź brzmiała "nie". Dlaczego? Bo nie.

To co się wyprawia z MIUI to od jakiegoś czasu mały kabaret. Miało być super MIUI9 a jest ósemka przemalowana na dziewiątkę i nadal masa - wydawałoby się - prostych bubli, których nijak nie można przeskoczyć od tylu wydań. 

Jeszcze czytam, że na Mi4C coraz gorzej z zarządzaniem RAM. OiS na Mi5 to taki pupil każdego użytkownika MIUI; trzeba go pilnować i od czasu do czasu kalibrować żeby jakkolwiek funkcjonował. 

W zasadzie mam wrażenie, że dev'si zamiast etapami ogarniać na bieżąco rozgrzebują połowę nakładki i tak gipsują; troszkę gipsu tu, trochę tam i tak w kółko ;)

Edited by QBAQ
  • Like 2

Instalacja poszła bez problemów. Na pierwszy rzut oka wszystko śmiga. Pojawił się wyczekiwany widget muzyki, ale wyglądem nie powala, ale jest. ;) Jak coś będzie krzaczyć to będę się dzielić wiadomościami.

Tapnięte z Mi4

Osobiście jasność zmienia się mi w sposób ciągły.

Przy okazji. 4G zamiast LTE.
I nareszcie wrócił widzet muzyki
Teraz czekam na powrót ustawiania trybu cichego w godzinach jakich ma działać jak na miui88b08d70b58a427c40f2cb9cf377d3212.jpg

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Kiedyś już o to pytałem i odpowiedź brzmiała "nie". Dlaczego? Bo nie.
To co się wyprawia z MIUI to od jakiegoś czasu mały kabaret. Miało być super MIUI9 a jest ósemka przemalowana na dziewiątkę i nadal masa - wydawałoby się - prostych bubli, których nijak nie można przeskoczyć od tylu wydań. 
Jeszcze czytam, że na Mi4C coraz gorzej z zarządzaniem RAM. OiS na Mi5 to taki pupil każdego użytkownika MIUI; trzeba go pilnować i od czasu do czasu kalibrować żeby jakkolwiek funkcjonował. 
W zasadzie mam wrażenie, że dev'si zamiast etapami ogarniać na bieżąco rozgrzebują połowę nakładki i tak gipsują; troszkę gipsu tu, trochę tam i tak w kółko
No ja z racji na miui9 wróciłem. LOS ale jak tak będzie dalej to cóż... Wrócę chyba na lineageos.

Utapałem to z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka.

Panowie, ponowię pytanie:

Zaplanowanych zadań w Rm note 3 se Kate dalej nie ma.

Znacie jaką fajną apkę, którą możnaby zastąpić to co usunęli?

15 godzin temu, QBAQ napisał:

Jest taka funkcja, chociaż jak dla mnie beznadziejna. W stylu Apple(?)...

U mnie tej opcji nie ma. Ktoś z Mi6 może sprawdzić u siebie i potwierdzić?

Spoiler

f4de5f41a04b3fbb60dab90034d364f6.jpg

Wystukane na Mi6

@Acid

Dla MI4C na stronie oficjalnej nie ma build 7.9.14, czyżby jakiś bug i wstrzymali ? Na forum en.miui.com jest tylko wzmianka o jakimś FC w aplikacji SMS i Kontakty.

Cytat

Note:
1. Update for Redmi Pro, Redmi Note 4, Redmi Note 4X MTK delayed due to SIM card issues. 

2. For users encountering FC issue in SMS and Contacts after updating Android System Webview, please go to Settings -  Apps - Android System Webview, and then uninstall it. Please don't update it through third party app store. We are working on it and will push update as soon as possible.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.