Jump to content

MIUI 7.9.14

ZduneX25

Recommended Posts

@galakty Mogę ocenić wersję 7.9.7.

Tel znacznie szybciej chodzi, mimo nowych animacji.

Bateria słabo, ok 4 SoT. Na MIUI 8 6.8.10 trzymała różnie, od 4h do 6h przy takim samym użytkowaniu. Nie mam pojęcia czemu tak jest.

@MysticHussar Chętnie bym pomógł, ale ja też już za bardzo nie wiem co i jak. Ja przechodziłem z 6.8.10 bez wipe, wyczyściłem tylko pamięć cache i dalvik.

Edited by danio_96

Przed chwilą, MysticHussar napisał:

Cześć! Ponowię pytanie: Panowie, jak bezpiecznie przejść z MIUI 8 Stable na MIUI 9 Developer? Dobrze by było gdybym mógł zachować dane. Proszę o podpowiedź, choć czuję, że będę musiał załatwić to przez MiFlash.

Ustawienia -> dodatkowe ustawienia -> kopia i kasowanie danych -> kopia zapasowa systemu

Ta kopia domyślnie robi się na kartę pamięci. 

Potem pozostaje Ci odblokowanie bootloadera, wgranie TWRP i z jego poziomu najnowszego MIUI. Pamiętaj jednak, że jeśli masz którąś z nowszych sluchawek chyba od redmi note 3 pro w górę potrzebujesz pozwolenia od Xiaomi na odblokowanie.

3 minuty temu, danio_96 napisał:

@galakty Mogę ocenić wersję 7.9.7.

Tel znacznie szybciej chodzi, mimo nowych animacji.

Bateria słabo, ok 4 SoT. Na MIUI 8 6.8.10 trzymała różnie, od 4h do 6h przy takim samym użytkowaniu. Nie mam pojęcia czemu tak jest.

Bo bateria dostała po tyłku w MIUI9... Do tego zarządzanie RAM na Mi4C to kpina, ciągle ładuje aplikacje, a czasem pulpit. Po zabawie w internecie mam 5 sekund pusty ekran :D 

1 minutę temu, leonov napisał:

Jasne, szczególnie w Mi5 :shock:

W takim przypadku jak mi5/mi5s/mi5s+ do pamięci telefonu. Wystarczy potem skopiwać na dysk to i po skończeniu skopiować ponownie do telefonu. Chyba logiczne to.

• Like 1

Przed chwilą, MysticHussar napisał:

@fi9o telefon odblokowany jest już dawno, twrp również mam - przechodzę ze stabilnego xiaomi.eu v8.5.3.0.

Zastanawiam się czy czeka mnie MiFlash - bo raz, że nowa wersja MIUI. Dwa - stable vs dev.

Nie ma potrzeby żadnego miflash. Aczkolwiek ja bym zrobił to na czysto. WIpe z poziomu TWRP i Install nowego romu.

1 minutę temu, MysticHussar napisał:

@fi9o telefon odblokowany jest już dawno, twrp również mam - przechodzę ze stabilnego xiaomi.eu v8.5.3.0.

Zastanawiam się czy czeka mnie MiFlash - bo raz, że nowa wersja MIUI. Dwa - stable vs dev.

Zrób kopię w TWRP. W razie czego wrócisz :P

Albo kopie apek TitaniumBackup.

@ZduneX25 Czy w MIUI 9 zostało dodane coś w stylu oszczędzania energii? Przy 20% wyskakuje okienko, aby wyłączyć WiFi, GPS, BT, obracanie ekranu, zmniejszyć jasność, itp.

Jak jest u was? Kiedyś zmieniłem kernel na jakiś inny i zastanawiam się czy to jakaś jego pozostałość.

Przy instalacji systemu powinien chyba wgrać się stockowy?

1e7146fa0cce000ba240b9c6ab3d29ff.jpg1d981d994831ca49043807b6e55c09db.jpg

Edited by danio_96

Tak, a bateria trzyma 2 dni od wczoraj... Wróć w środku tygodnia i oceń, a nie minutę po wyczyszczeniu cache i dalvik  
Wczoraj wieczorem instalowałem. Mam wersję 2GB RAM z początku produkcji i wiem kiedy działa gorzej, a kiedy lepiej.

1 godzinę temu, danio_96 napisał:

@ZduneX25Czy w MIUI 9 zostało dodane coś w stylu oszczędzania energii? Przy 20% wyskakuje okienko, aby wyłączyć WiFi, GPS, BT, obracanie ekranu, zmniejszyć jasność, itp.

Jak jest u was? Kiedyś zmieniłem kernel na jakiś inny i zastanawiam się czy to jakaś jego pozostałość.

Przy instalacji systemu powinien chyba wgrać się stockowy?

Odpisze mi ktoś :D

1 godzinę temu, MysticHussar napisał:

Macie szukajkę po siągnięciu belki powiadomień?

Tak

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?

Takie spostrzezenie co do miui od 2014 bo wtedy mialem na xperii T miui chyba 5 wszytko fajnie smiga ale po paru dniach sie j.... Bie, takie mam wrazenie jakbym sie cofal z tym androidem do czasow symbiana i meego

Послано из Mi5s плюс

22 minuty temu, widmo1980 napisał:

Po wybraniu folderu " Pliki " mam ładowanie .Każdy tak ma czy tylko ja?Nie wiem jak było na wcześniejszej wersji . Ale w miui 8 , od razu pojawiała mi się zawartość.

Mam tak od poprzedniej wersji. Kategorie długo ładuje, pamięć wskakuje od razu.

• Like 1

Przed chwilą, acanth napisał:

To wiem tylko to trochę mylące - pokazuje na stronie updatera update do najnowszego romu, pobiera starszy ;)

Tap Tap Tap

ZduneX25 wspominał, że pobierane jest info najnowszego a rom poprzedni. Cierpliwości będzie wszystko dobrze. :P 

2 godziny temu, danio_96 napisał:
[mention=1167]ZduneX25[/mention]
Czyli jednak pobierało 7.9.7 Nie zauważyłem wcześniej.
Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ludzi straszysz hehe a ja kombinuje czemu na Kenzo nie mam OTA ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?

Update moich spostrzeżeń dotyczących xiaomi.eu 7.9.14 na moim egzemplarzu MI5 Prime.

MI5 7.9.14 (wyjaśnienia pod spodem)

Poprawy:

- nie trzeba ręcznie kalibrować OIS

- poprawili jakość OIS, tak, jakość!

- ustawienia rozdzielczości kamery zapisują się poprawnie (wcześniej wracały na HD 720p po zamknięciu aplikacji)

- najprawdopodobniej zostało naprawione zużycie baterii (lub też błąd wizualny zliczania zużycia baterii) przez "Telefon w gotowości", jednak za prędko bym mógł to stwierdzić (pierwsze rozładowywanie)

- zmieniony kolor panelu "skrótów" na ekranie blokady

Bugi:

- zmiana rozdzielczości w trybie zwolnionym (slowmo) zmienia ją również dla trybu normalnego

Wyjaśnienia, które mogą się przydać, jeżeli owe poprawki nie są dla Ciebie poprawkami, a również masz MI5:

Spoiler

1. Kalibracja OIS - jak się nie mylę, to xiaomi.eu automatyzm kalibracji już wprowadziło? ale jakoś mimo owego automatyzmu w poprzednich Devach na MIUI 9, mój OIS poprawiał się jedynie po ręcznej kalibracji OIS. Teraz nawet po restarcie telefon ma skalibrowany OIS, a dodatkowo kalibruje się po wyjściu z aplikacji Aparat, Snapchat (jeżeli została otwarta w nim kamera, zapewne inne apki też) oraz po samym wejściu w ustawienia aplikacji Aparat (słychać charakterystyczny dźwięk - no chyba, że w tym przypadku oznacza coś innego).

2. Jakość OIS - wcześniej na Globalu mój OIS płynął w prawo, w lewo była blokada, po zastosowaniu kalibracji OIS ze specjalnego apk lub starego menu diagnostyki z MIUI 7, OIS był poprawiony, działał w każdą stronę ALE BARDZO SZTYWNO (krótki ruch). Jak jest teraz? Wszystkie kierunki równomiernie i widać że reaguje jakby miał więcej pola do manewru i korekcji (tak jakby go dodatkowo wyregulowali).

3. Ustawienia rozdzielczości - sprawdzone, 4K=4K, nie jest to żaden błąd tekstowy. 4K 30-32 FPS na krótkich filmikach i zimnym telefonie, nie sprawdzałem czy są spadki przy dłuższym nagrywaniu / cieplejszej baterii.

4. "Telefon w gotowości" - owy proces zjadał prawie tyle samo baterii co "Ekran" czyli jak miałem Ekran ok. 25% to Telefon w gotowości również 25%. Nie wiem czy to faktycznie tyle zjadało, czy tylko system źle zliczał % i źle pokazywał. Na forach pisali, że błąd pojawił się wraz z Androidem 7.0, na 7.1.1 już nie występuje. MI5 ma dalej 7.0, a aktualnie mam 30% Ekran i 9% Telefon w gotowości. Ciekawe jak będzie w kolejnych dniach. Brak poprawy, bug dalej istnieje.

Czyżby MIUI nie chciało publicznie przyznać, że OIS nie działał poprawnie w MI5? Przecież ten fix to zbawienie, a przynajmniej w moim egzemplarzu, bo różnica jest kolosalna.

Edited by srgn1
usunięcie zbędnych przerw między tekstem
  • Like 3

• Numb locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...