Jump to content

MIUI 7.9.14

ZduneX25

Recommended Posts

Jak to jest z aktualizowaniem, mogę sobie przeskoczyć o kilka wersji? Do tej pory aktualizowałem co tydzień, ale zauważyłem, że większego sensu to nie ma, bo aktualnie jest dobrze, a widzę, że zmian nie ma praktycznie żadnych. Tak więc chciałbym sobie aktualizować powiedzmy co miesiąc... czy jest taka opcja? Mogę sobie przeskoczyć z wersji z końca sierpnia na wersję, która będzie dopiero np. w październiku lub listopadzie? Są jakieś zasady odnośnie przeskakiwania aktualizacji, kiedy można, a kiedy nie można? Fajnie by było wiedzieć na przyszłość. ;)

Mozesz bezproblemowo przeskoczyć, nic nie powinno się stać. Jedyne co moze nie dzialac to root (jeżeli go używasz) i xposed. W przypadku roota wystarczy nowsza wersja supersu, a w przypadku xposed trzeba czekac na nowsza wersje bo obecnie nie dziala na 7.9.14/15

45 minut temu, HansKloss napisał:

Mozesz bezproblemowo przeskoczyć, nic nie powinno się stać.

Nie twierdzę, że nie można przeskakiwać do przodu, bo wszyscy tu wiemy, że można (istnieją znane wyjątki) i wszyscy to nie raz robiliśmy.

Jednakże... akurat dziś po raz pierwszy zauważyłem na oficjalnej stronie MIUI ( http://en.miui.com/a-232.html ), wiszące tam zapewne od zawsze, takie oto ostrzeżenie:

Please wipe all data in Recovery mode if you want to update to a discontinuous ROM version, or downgrade to an older ROM version using MIUI full ROM pack.

Autor tego ostrzeżenia zrównuje przeskakiwanie do przodu z cofaniem się. Zastanawiające...

Edited by latet

@tor tylko, że Limitless jest motywem, który występuje fabrycznie w globalu. Czyli jest to motyw od xiaomi.

Tak poza tym wracając do tematu moich aktualizacji aplikacji w sklepie google przy wyłączonym ekranie.
Nastąpił progres na nowym romie. Otóż aktualizacja następuje przy wyłączonym ekranie gdy telefon podpięty jest do ładowarki :shock:
A i tak i tak mam wyłączone ogólne oszczędzanie baterii i w aplikacjach. Co zmienia ładowanie telefonu? Gdzie znaleźć źródło problemu, że normalnie apki zaktualizować się nie chcą na wyłączonym ekranie?

4 godziny temu, latet napisał:

Autor tego ostrzeżenia zrównuje przeskakiwanie do przodu z cofaniem się. Zastanawiające...

Te ostrzeżenie jest dlatego, że jak była wersja ROM która zmieniała bazę to można uwalić telefon. Zwykłe kopiuj-wklej jak słynne motto acida opisujące stan MIUI "będzie kiedy będzie".

czy ktoś może mi powiedzieć gdzie się podział skaner QR przeskoczyłem właśnie z 7 na 9 dopiero teraz bo nie miałem wcześniej potrzeby i teraz na 9  w narzędziach go nie mam systemie nie znajduję  po włączenie aplikacji aparat, aparat zauważa kod lecz nic dalej nie robi. Nie wiem czy już w wcześniejszych wersjach nie było skanera QR czy to jakiś błąd u mnie. Jaka najlepsza jest apka do QR jak nic nie znajdę w 9

Edited by toytoy

4 minuty temu, toytoy napisał:

czy ktoś może mi powiedzieć gdzie się podział skaner QR przeskoczyłem właśnie z 7 na 9 dopiero teraz bo nie miałem wcześniej potrzeby i teraz na 9  w narzędziach go nie mam systemie nie znajduję  po włączenie aplikacji aparat, aparat zauważa kod lecz nic dalej nie robi. Nie wiem czy już w wcześniejszych wersjach nie było skanera QR czy to jakiś błąd u mnie. Jaka najlepsza jest apka do QR jak nic nie znajdę w 9

Powinna byc w folderze Narzedzia "Skaner"

Nie mogę uzyskać odpowiedzi w swoim dziale, dlatego przepraszam za lekki off-top:

Czy mogę aktualny rom zainstalować na moim Mi5s będąc obecnie na 7.5.11 (android 6.0.1) po prostu z poziomu telefonu/twrp bez żadnego czyszczenia wipe itp.? 

33 minuty temu, Olek619 napisał:

Nie mogę uzyskać odpowiedzi w swoim dziale, dlatego przepraszam za lekki off-top:

Czy mogę aktualny rom zainstalować na moim Mi5s będąc obecnie na 7.5.11 (android 6.0.1) po prostu z poziomu telefonu/twrp bez żadnego czyszczenia wipe itp.? 

Możesz od razu

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Do przodu możesz aktualizować kiedy chcesz (jeżeli nie było zmiany bazy), do tyłu zawsze z full wipe.

Oprócz zmian bazy, chyba bywały też inne wyjątki – jak konieczność połączenia partycji lub zmian ich rozmiaru. Z tego powodu np. od dawna nie aktualizuję MiPad-a, bo mi się nie chce tej operacji przeprowadzić, a tam chyba zmiany bazy nie ma.

Akurat MIPad i jakieś jedno Redmi to wyjątki, bo tam faktycznie zabrakło miejsca na starej bazie, ale oba te urządzenia są dawno porzucone przez nas i xiaomi. Zresztą w takich przypadkach dodawane są informacje do cotygodniowych wpisów o aktualizacji. Info o Mipadzie wisi od ponad pół roku.

5 godzin temu, ZduneX25 napisał:

Do przodu możesz aktualizować kiedy chcesz (jeżeli nie było zmiany bazy), do tyłu zawsze z full wipe.

Mógłbyś wyjaśnić co znaczy zmiana bazy? Bo zgaduję, że nie chodzi o zmianę wersji androida? Przy okazji, pewnie też byłby problem z przeskakiwaniem między wersjami jeśli byłaby inna wersja androida? Oczywiście mam na myśli tylko przeskok w przód.

56 minut temu, konec napisał:

a który wynik jest lepszy?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

wd mnie ten z kalkulatora chodzi mi o wynik ....e9 skąd to się wzieło

czy przy innych obliczeniach na wysokich liczbachwyniki też bedą w stylu 1.xxxxxe6 ??

Edited by Addos
edycja

4 minuty temu, Addos napisał:

wd mnie ten z kalkulatora chodzi mi o wynik ....e9 skąd to się wzieło

czy przy innych obliczeniach na wysokich liczbachwyniki też bedą w stylu 1.xxxxxe6 ??

Notacja wykładnicza to się nazywa, jak nie mieszczą się cyfry, to zapisuje się w takiej postaci. Widocznie MIUI w wyniku ma określoną liczbę cyfr i po przekroczeniu zapisuje tak.

1 minutę temu, Numb napisał:

Notacja wykładnicza to się nazywa, jak nie mieszczą się cyfry, to zapisuje się w takiej postaci. Widocznie MIUI w wyniku ma określoną liczbę cyfr i po przekroczeniu zapisuje tak.

też tak myślałem i zasugerowałem sie że e9 oznacza 9 zer ale to nie tak wychodzi na to iż obliczenia na dużych liczbach w tym kalkulatorze chyba nie bedą możliwe

2 godziny temu, Addos napisał:

też tak myślałem i zasugerowałem sie że e9 oznacza 9 zer ale to nie tak wychodzi na to iż obliczenia na dużych liczbach w tym kalkulatorze chyba nie bedą możliwe

nie 9 zer tylko np. 1,2345e6 to jest 1,2345 * 10^6, czyli 1234500

• Like 2

17 godzin temu, zgred83 napisał:

Wypadłem trochę z obiegu, a nie chce nic sknocić. Chce wgrać najnowszy rom. Obecnie siedzę na moim starym Mi2s na Miui 8. Jakiś dev z czerwca 2016 r.  Interesuje mnie wgranie systemu na czysto, żeby potem nic się nie krzaczyło. Czy zrobić MiFlash, potem wgrać TWRP i potem najnowszy rom?

Ktoś podpowie

1 godzinę temu, bazmaster1 napisał:

Serio? Nie wiecie co to jest notacja wykładnicza? emoji23.png

Wysłane z Xiaomi RN4X przy użyciu Tapatalka

Nie każdy na forum musi być inżynierem. Spójrz na przykład jak MIUI się poddało i jak teraz liczy procenty ;)

• Numb locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...