Jump to content

MIUI 7.9.14

ZduneX25

Recommended Posts

@latet

Root niepotrzebny ale może być że nie u wszystkich to jest i zależy pewnie czy global czy eu.

@fps

Różnicy w benchmarkach nie będzie w trybie wydajnym bo nawet jeśli to działa to ma za zadanie ustawić na sztywno częstotliwości procka. W trybie normalnym i tak dobiera wg. potrzeb. Bardziej to może wpłynąć co najwyżej na płynność ogólnej obsługi fona moim zdaniem (pewnie kosztem baterii). Pokazałem to tylko jako ciekawostkę bo w widocznych opcjach telefonu tego nie mam jak i wielu innych "ukrytych" ustawień ale to nie temat w tym miejscu.

Pozycjonują mnie też dobrze ale w momencie wyznaczenia trasy i uruchomienia nawi nagle moj znacznik ucieka gdzies do afryki na ocean
Mam identycznie... Ale testowalem teraz HERE maps i wyglada na to, że jest ok. Może to wina samej aplikacji google...

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Cześć :)

Mam pytanko czy będzie w MIUI lub jest jakiś sposób na doinstalowanie czegoś na miarę 3D Touch? Tak wiem wiem, że musi być ekran 3D Touch ale bardziej chodzi mi o dłuższe przytrzymanie i wtedy pojawia się lista z opcjami (jak jest to zrobione w Nova Launcher- nie chciałbym zamieniać nakładki).

9 godzin temu, latet napisał:

Nie potwierdzam. Dziś w ok. godzinę naładował mi się od 20 do 100%. Jak dla mnie to bardzo szybko, ale może jestem starej daty ;)

Stawiam na problemy z wtyczkami/kablem. Dobrze jest mieć fizyczny miernik prądu USB na takie okazje.

20->100 w 1h to jest ok. U mnie też tak zawsze było i to dla mnie też jest bardzo szybko :) To teraz przynajmniej wiem, że rom jest ok i to u mnie coś się podziało... sprawdzałem już 3 kable i 3 ładowarki - chyba muszę w końcu zrobić MiFlash i czystą instalację.

16 godzin temu, acocieto napisał:

Jak bateria / Sot do MIUi8?

Bateria,hmm,nie widzę różnicy a na temat Sot-u nie będę się wypowiadał bo to inna bajka(kto,co,ile,jak);-)

Po prostu ładuję tel.jak potrzeba,średnio 2x na 3 dni i tyle.

Edited by Zenon

A jesteś pewien, że we wszystkich miejscach masz to oszczędzanie dobrze ustawione? Bo to co pokazałeś na zrzucie to tylko jedna z dróg. Taki urok miui.
Teraz przeleciałem wszystko co tylko możliwe w opcjach i wcale nie ma ich wiele w oszczędzaniu.

Widzę, że teraz dodali ogólną opcje wyłączenia kompletnego oszczędzania we wszystkich aplikacjach co też nic nie wnosi do mojego problemu bo ten dalej występuje.

50 minut temu, QBAQ napisał:

Kończąc temat ukrytej opcji "trybu wydajnego" na tym wydaniu: szkoda zachodu. RAM ewidentnie wypada jeszcze gorzej w trybie rzekomo wydajnym.

A ja mam takie pytanie: na większości modeli Xiaomi nie ma już tego trybu (w dostępnych normalnie ustawieniach). Natomiast na Mi Note on nadal jest. Ktoś wie, dlaczego? Tam tez różnica w wyniku Antutu była znaczniejsza (nie pamiętam teraz, napisze potem, jak to kogoś interesuje).

1 godzinę temu, RASTY777 napisał:

20->100 w 1h to jest ok. U mnie też tak zawsze było i to dla mnie też jest bardzo szybko :) To teraz przynajmniej wiem, że rom jest ok i to u mnie coś się podziało... sprawdzałem już 3 kable i 3 ładowarki - chyba muszę w końcu zrobić MiFlash i czystą instalację.

Jak się bawiłem miernikiem, to zauważyłem takie zjawisko, że czasem po prostu tel. się nie dogada z ładowarką, co do trybu i ładuje powoli. Zwykle wystarczyło odłaczyć wtyczkę i włozyc ponownie (ten sam kabel, ta sama ładowarka, ten sam tel.). Czasem trzeba było parę razy, aż w końcu załapało w trybie QC.x. Jak nie masz miernika, to działasz na ślepo w zasadzie - podłaczasz i nie wiesz, w jakim idzie trybie. A może wystarczyłoby podłaczyć jeszcze raz i byłoby szybko.

3 minuty temu, lbajon napisał:

Nie mogę nigdzie w ustawianiach znaleźć opcji automatycznego zmieniania tapety na ekranie blokady.

Czy ta opcja zniknęła w MIUI 9 czy jakoś źle szukam? 

Przy ekranie blokady masz w rogu z prawej strony ikonke dziennych tapet

7 godzin temu, latet napisał:

Jak się bawiłem miernikiem, to zauważyłem takie zjawisko, że czasem po prostu tel. się nie dogada z ładowarką, co do trybu i ładuje powoli. Zwykle wystarczyło odłaczyć wtyczkę i włozyc ponownie (ten sam kabel, ta sama ładowarka, ten sam tel.). Czasem trzeba było parę razy, aż w końcu załapało w trybie QC.x. Jak nie masz miernika, to działasz na ślepo w zasadzie - podłaczasz i nie wiesz, w jakim idzie trybie. A może wystarczyłoby podłaczyć jeszcze raz i byłoby szybko.

Coś w tym jest bo dzisiaj naładował mi się "normalnie". Miernik mam i z tego co już obserwowałem to pojawianie się symbolu QC.x czyli kółeczka na ikonce jest poprawne - a to miałem zawsze -  na razie wróciło ładowanie do normy to nie ma co kombinować. Błędu w każdy razie nie ma w romie i to chyba najważniejsze :)

1 godzinę temu, tor napisał:

U mnie też tak jest, ale znowu z pomocą przychodzi apka QuickShortcutMaker. Ustaw w niej skrót do tego:

nie mam nic takiego, z systemowych, mam tylko systemowy launcher.

Edited by mrosi
Po kiego grzyba przewalasz zrzuty z cytowanego posta...?

Może ktoś potwierdzić problem z nc+go? Dosłownie kilkadziesiąt sekund odtwarzania i wywala bład 123 i tak na okraglo... Tel Mi5

ps. Sprawa rozwiązana PROBLEMY aplikacji, to nc+go zawsze ma jakieś problemy a szlag by ich !

Screenshot_2017-09-20-23-20-51-755_com.adb.android.app.iti.png

Edited by ziomeczek

Błędu w każdy razie nie ma w romie i to chyba najważniejsze

Właśnie to "niedogadanie" może być błędem romu, tym bardziej że u mnie na 4x pierwszy raz od kilkunastu uaktualnień też jakby nie łapał zasilacza

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, lbajon napisał:

znajduje dwa razy, raz z kłódką z lewej a raz bez, ale po kliknięciu nic się nie dzieje.

U mnie na RN2 też nic się nie dzieje i sytuacja wygląda tak od momentu wejścia MIUI 9 - wygląda na to, jakby nie było na naszym telefonie (ale np. na Redmi 4A też) w ogóle aplikacji Wallpaper Carousel. Ktoś wrzucał w poprzednim temacie zipa pod TWRP i od tej pory sobie dogrywam przy aktualizacjach, wtedy działa. Zreupowałem na WeTransfer dla chętnych: https://we.tl/OGm6M4yLdO

Wypadłem trochę z obiegu, a nie chce nic sknocić. Chce wgrać najnowszy rom. Obecnie siedzę na moim starym Mi2s na Miui 8. Jakiś dev z czerwca 2016 r.  Interesuje mnie wgranie systemu na czysto, żeby potem nic się nie krzaczyło. Czy zrobić MiFlash, potem wgrać TWRP i potem najnowszy rom?

• Numb locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...