Skocz do zawartości

Powolne ładowanie, brak wykrywania przez PC, znaczniki zalania


Krokodyl_Arek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Pomimo istniejącego tematu o powolnym ładowaniu jestem zmuszony założyć nowy temat. Otóż wystąpił problem powolnego ładowania (5-6h do pełna) wraz z niewykrywaniem przez PC telefonu. Telefon wylądował w serwisie, dziś go odebrałem i problem dalej występuje.

Serwis/sprzedawca zasugerował że telefon miał zalany port, ale niestety nie zdążył zrobić zdjęć zdewastowanego portu.... mimo to został wymieniony port usb na nowy. Oczywiście do żadnego zalania nie doszło, telefon ma miesiąc i żadnych śladów użytkowania. 

Jutro albo pojutrze ponownie oddam telefon do serwisu ale chciałbym zrobić zdjęcia znaczników zalania na płycie głównej o ile takowe xiaomi stosuje... Czy ktoś jest wstanie wskazać mi gdzie takie znaczniki sie znajdują? i dlaczego nadal występuje problem z ładowniem? może macie jakieś pomysły? :)  (sprawdzane na 3 różnych kablach i 3 różnych ładowarkach z qc, maksymalny amperarz ładowania to 0.4) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tranzystor82

Ja bym z czujnikami dał spokój bo i tak patrząc na telefon od środka cześć spodnia jest wymienialna a wszystko na to wskazuje ze będziesz musiał dolna taśmę wraz z płyta wymienić jeśli prócz tego wszystko jest ok to zamawiaj taśmę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z czujnikami dał spokój bo i tak patrząc na telefon od środka cześć spodnia jest wymienialna a wszystko na to wskazuje ze będziesz musiał dolna taśmę wraz z płyta wymienić jeśli prócz tego wszystko jest ok to zamawiaj taśmę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlaczego miałbym zamawiać jakieś rzeczy skoro telefon jest na gwarancji. Chcę po prostu zabezpieczyć się przed tym że ktoś będzie starał się wmówić mi że telefon był zalany skoro nie był. Dlatego chcę wiedzieć gdzie są te znaczniki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za sprzedawca? Wygląda jak kolejny janusz biznesu szukający problemu. Ja bym się nie bawił w gwarancję... Łatwiej zwrócić na rękojmie i wziąć nowy...
Jestem dość ugodowym człowiekiem. Daje im jeszcze jedną szansę, jeśli tym razem nie naprawią będę żądał zwrotu pieniędzy. Poznań ul. Długa

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tranzystor82
Dlaczego miałbym zamawiać jakieś rzeczy skoro telefon jest na gwarancji. Chcę po prostu zabezpieczyć się przed tym że ktoś będzie starał się wmówić mi że telefon był zalany skoro nie był. Dlatego chcę wiedzieć gdzie są te znaczniki.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


To złe zrozumiałem aczkolwiek jesteś trochę w kropce bo ostatnio podobna sytuacje miałem i także chciałem sporządzić dokumentacje zdjęciowa by jakiś Czesław nie wmówił mi ze uszkodzona jest plomba lub zalane urządzenia i jedynie co możesz sprawdzić to plomby ściągając tylne szkło przyssawka, nic poza tym nie sprawdzisz gdyż punkty zawilgotnienia są bezpośrednio na płycie górnej i dolnej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To złe zrozumiałem aczkolwiek jesteś trochę w kropce bo ostatnio podobna sytuacje miałem i także chciałem sporządzić dokumentacje zdjęciowa by jakiś Czesław nie wmówił mi ze uszkodzona jest plomba lub zalane urządzenia i jedynie co możesz sprawdzić to plomby ściągając tylne szkło przyssawka, nic poza tym nie sprawdzisz gdyż punkty zawilgotnienia są bezpośrednio na płycie górnej i dolnej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To trochę lipa, pamiętam że iPhone miał w jacku taką nalepke która zmieniała kolor...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Witam, mam podobnie jak kolega, tylko PC mi wykrywa, a na ładowarce czasem nie chcę się ładować, jak podpinam do gniazda kabel, to wyświetlacz się zapala, dioda już nie, ani nie ma piorunka przy baterii, że się ładuje, ale program ampere pokazuje, że pobieram jakiś mały prąd. Jakjest wyłączony to "normalnie" się ładuje, też wolno. Może to być problem układu ładowania, czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...