lg4xhd

Oryginalna kamera LG na LG 4xHD p880 - działa w miui ! :)

Recommended Posts

Witam.
Znalazłem na XDA port oryginalnej kamery na nasz telefon. Czy można taką aplikacje jakoś "zintegrować" z wersją instalacyjną romu?
Obecnie wgrałem ją przez CWM.
Root explorerem z "system/app" usunąłem starą Cyanogenową. A tej zmieniłem nazwe z CameraApp3.apk na CameraApp.apk.

Wszystko hula i mamy swoją normalną stockową nie mulącą kamerkę :) Wszytskie odniesienia z załącnzików SMS, tapet czy zdjęć kontaków działają. Do tego jest w full PL ! :)

Ciekawe, czy osoba, która portuje rom na nasz telefon mógłaby ją dograć "na stałe" do każdej wersji romu ?

Acid jest to mozliwe?

--

Oto oryginalny link do wątku i kamery na XDA:
Thanks Iodak!

--

I mam jeszcze takei ogólne  pytanko:
Jezeli nie jest to możliwe. To czy można sobie samemu "zmodować" rom(zip) miui w taki sposób, aby przy wgrywaniu aktualizacji ta kamerka domyślnie już w nim była?

Np. otworzyć ZIPa w 7-zipie i pozamieniać te apki, nazwy ich, podogrywać pliki do katalogu "/system/app" i wymagane biblioteki do "lib"?
Można tak robić z innymi aplikacjami lub kernelami?

Edited by lg4xhd

Można.

Dodam kamerę do tej wersji.

Tylko, tak dla porządku.. zmieniłeś nazwę apki na Camera.apk a nie na CameraApp.apk.?

Bo w MIUI dla LG p880 jest nazwana jako Camera.apk.

Dzięki ACID.

ciekawy jestem jak by wyglądała sprawa z radiem FM.
Mam rozpakowany stock rom od LG i w nim jest aplikacja FMRadio3.apk.i LGSMartshare (chociaż tutaj sa alternatywy w sklepei DLNA serwery itp.).

Nie za bardzo wiem jak te apki sie w całości wyciaga z romu (biblioteki i skróty do nich na pulpicie). Samo przneiesienie jej do system/app i nadanie uprawnień nic nie dało (nie ma nigdzie skrótu do tej apki). Zainstalować też sie nie chce (komunikat "Aplikacja nie zainstalowana").
Ciekawe czy, gdyby sie udało ją jakoś w całości wyciagnąć te apki to by zadziałały one na miui?
Wtedy byśmy mieli niezła alternatywę dla fabrycznego romu :) W sumie byłby w pełni zgodny z nim:)

Edited by lg4xhd

No ale tak nie można mieszać. Ten MIUI jest na bazie CM i nie ma frameworka od LG więc aplikacje LG nie będą działać.

Ta kamera działa bo tamten gość z XDA to przeportował. 

Aha rozumiem. Czyli to trzeba by jakoś przeportować. Ale to pewnie wyzsza szkoła jazdy już :)

Co do tej nazwy:
CameraApp.apk - tak miałem tą poprzednią kamerkę nazwana. Fakt, że przed wgraniem tej nowej za pomocą CWM tego nei sprawdzałęm. Ale już po wgraniu miałem dwie: CameraApp.apk i CameraApp3.apk. Ta pierwsza miala ikonke tej starej, a ta druga te nowej.

Na pulpicie mialem skróty do dwóch kamerek. Jedna odpalała tą zwykłą a druga tą od LG.
Więc tą starą usunąłem, a tej nowej (wgranej przez CWM) zmieniłem nazwę z CameraApp3.apk na CameraApp.apk.

Gdy zrobiłem ten powyższy manwer  ze zmianami nazw. To na pulpicie pozostała tylko jedna i ona odpala tą od LG.
Tak samo, jak dodaje zdjecie do MMS itp., też się odpala ta od LG.

Jak na razie nie zauwazyłem, żeby coś nie działało.
Jedynie w oryginalnej na romie LG, po zrobieniu zdjęcia, czy nagraniu filmu, z boku z prawej strony jest miniaturka ostatnio zrobionego zdjecia.
Wydaje mi się, że kliknięcie w nią otwierało galerię albo podgląd zrobionej fotki, ale głowy nie dam, bo już dawno stocka nie uzywałem:)
To by chyba była jedyna micro wada:)
Tu z kolei nic sie nie dzieje po kliknięciu.

post-2625-0-85371200-1404555851_thumb.pn

Edited by lg4xhd

Co ta apka zmienia? Zdjęcia są lepszej jakości? Można ustawić stały limit fps w nagrywanych filmach? (w ilu nagrywa :-P?)

Generalnei to jest to taka sama apka jak sie ma domyslnei w fabrycznym systemie od LG, czyli podejrzewam, że zawira poprawki dot. ostrości obrazu itp.. Moim zdaniem lepsza w obsłudze i wyglądzie niż ta Cyanogenowa.
Jest to port zrobiony przez Iodaka z forum XDA.

ACID Ty ją dodałeś teraz w tym nowym romie prawda? Dziękować :)

Tylko coś się dziwnego stało, bo po aktualizacji softu doszła mi ikonka na pulpicie o nazwie "Aparat" i ta ikonka uruchamia "starą" Cyanogenową wersję aparatu. Pod jaką aplikację systemową ta ikonka jest "podpięta" to bym ją wyrzucił? Bo w normalny sposób nie mogę tego usunąc z pulpitu i mam dwa aparaty teraz :)

A tak na marginesie, nie wiesz może, czy jest jakaś szansa na naprawę tego błędu związanego z ID rozmówcy ?

Edited by lg4xhd

Tak ja dodałem i na razie zostaw te dwa aparaty. Wiedziałem, że tak będzie bo dodałem CameraApp.apk a w systemie jest jeszcze Camera.apk. Więc są dwie. Jak ta nowa będzie chodzić ok to się usunie starą następnym razem.

Caller ID to nie moja brożka. Jak powiedział Zdune. Trzeba poprawki w źródłach a tego nie ma.

a gdzie mozna zgłaszać błędy dot portów? Jest jakiś kontakt do tej osoby, która portuje ten rom ?
Bo jak się domyślam oficjalne zgłoszenie do xiaomi, nic nie da.

Edited by lg4xhd

Wejdz na MIUI.com/download.htm i z listy telefonów wybierz swój. Tam devem jest gtblusky i chyba był tam link do jego profilu na weibo. Powodzenia.

Ps. Chiński chyba znasz?

już nie raz się dogadywałem z Chińczykiem po angielsku. :) I powiem szczerze, ze byłem w szoku, że mnie nie zlekceważono. To już zależy dużo od charakteru takiej osoby i zaangażowania w to, czym się zajmuje:)
Dobrze by było mieć e-mail do niego, bo na forum widzę, że się nie udziela raczej.
Wysłałem mu priva zobaczymy:)

Edited by lg4xhd

Guest
This topic is now closed to further replies.