Skocz do zawartości

Xiaomi nie wyświetla kontaktów z aplikacji DAVdroid


jacapyza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jako, że jestem nowym użytkownikiem forum z góry przepraszam za ewentualne braki.

Zakupiłem właśnie do firmy dwa modele Xiaomi - Redmi 4A oraz Mi6 i w obu przypadkach mam identyczny problem. Otóż po zainstalowaniu ze sklepu Google Play aplikacji DAVdroid, dzięki której współdzielimy w firmie kontakty oraz kilka kalendarzy, oba modele w ogóle nie widzą zawartości serwera, tzn. wchodząc np. do kontaktów powinienem widzieć kontakty zapisane w pamięci telefonu, kontakty z karty SIM i właśnie kontakty zsynchronizowane z aplikacji DAVdroid. Tych ostatnich nie widzę mimo, że sprawdziłem ustawienia dostępu (uprawnień) i w ogóle sprawdziłem całe menu kilkadziesiąt razy. Podczas instalacji i konfiguracji aplikacji również nie było żadnych problemów. Podczas synchronizacji ręcznej i automatycznej niby wszystko jest ok, a kontaktów jak nie było tak nie ma... To samo dotyczy kalendarza, w ogóle nie ma go nawet na liście dostępnych na urządzeniu kalendarzy.

O dziwo synchronizacja kontaktów np. z gmail działa bez problemu.

To rozwiązanie działa na wszystkich współczesnych Samsungach, HTC nawet na wbudowanej aplikacji na iPhone.

Może ktoś z Państwa spotkał się z podobnym problemem?

Edytowane przez jacapyza
Uzupełnienie informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam uruchomiona synchronizacje kalendarzy i kontaktów poprzez DAVdroid . Nie napisałeś jaka wersja DAVdroid (aktualnie 1.9.2), jak wygląda link do serwera, jaki to serwer, czy kalendarz działa Ci np. w Thunderbird. Czy pliki kalendarza i kontaktów sa widoczne przez WWW? Ja używam serwer Synology, kalendarze i kontakty mam na wielu urządzeniach, w tym na 4 z MIUI (MI4C, Redmi Note 3, 4A i Mi4). Wszystko oparte o Synology, VPN z szyfrowaniem SSL. Tutaj nie ma żadnych problemów z działaniem.

W moim przypadku w DAVDroid musisz otworzyć dwa konta, jedno dla kontaktów i jedno dla kalendarza. Oba różnią sie adresem, przykłady poniżej. Te informacje powinieneś dostać od swojego dostawcy/administratora. Davdroid najlepiej dodać do auto-startu oraz nie ograniczać użycia energi w ustawieniach baterii.

Polecam zaznajomić się z manual oraz poczytać forum i przejrzeć FAQ aplikacji Davdroid.

https://www.cfos.de/pl/cfos-outlook-dav/outlook-dav-configuration.htm?__ntrack_pv=1

 

Edytowane przez mi_user
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...