Jump to content

Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie

mrosi
 Share

Recommended Posts

Zgadza się, a dokładniej 1999 pln. Mogę się mylić, nie jestem żadną wyrocznią...ale jeśli w telefonie zastosowano tańszy procek i tańszą pamięć (eMMC Note 3 vs UFS MI6) to uważam, że raczej bezpiecznie jest założyć, że model z tańszymi komponentami będzie tańszy.

Widzę, że strasznie przeżywacie tego Note'a 3. Prawda jest taka, że gdyby nie pamięć eMMC, to różnica byłaby niewielka w wydajności i ten Snapdragon 660 wcale niebyłby takim złym wyborem. W końcu Note 3 i Mi6 są w tych samych cenach, a przecież smartfon ma większy ekran, obudowę i baterię.
Na drugim biegunie jest MIX 2, który przez wielu jest krytykowany, prawda jest taka, że Xiaomi dokonało czegoś wielkiego. Przeobraziło telefon koncepcyjny (MIX), w telefon dla mas, sprawiając, że jest on nadal małym dziełem sztuki, którego nie zepsuli projektanci i księgowi.

Współczynnik ekranu do frontu nieco mniejszy, ale nie da się ukryć, że im mniejszy wyświetlacz (front) tym trudniej o wyższy wynik. Po drugie stalowa ramka okalająca ekran jest tak jakby nałożona na bryłę, przez co i ona dodaje od siebie do ramek. W zamian otrzymujemy smartfon wytrzymalszy i mniej podatny na uszkodzenia ekranu (przez większe ramki). Jest klasyczny głośnik do rozmów, który został specjalnie zaprojektowany dla MIX2 i do którego jakości nie można mieć zastrzeżeń i który dodatkowo gra w stereo z głośnikiem głównym. Na żywo MIX2 wygląda o wiele lepiej niż na każdym z dostępnych w sieci zdjęć i wideo. Jest to bez cienia wątpliwości jeden z najładniejszych smartfonów, a zaryzykuję, że w edycji specjalnej (ceramiczne unibody) najładniejszy. Jedyne do czego mogę się przyczepić to brak diody podczerwieni, brak jacka 3,5mm i chyba najważniejsze wystające oczko aparatu. Test in progress...

I tak, jakby ktoś pytał, posiadam MIX2 od kilku dni ;)

Edited by Szuri21
  • Like 1

Ale z Was marudy! ;) Jeszcze niedawno wmawialiście, że Snapdragony 65x (0, 2, 3) są wydajności 801 czy tam 810 i są super, a teraz nowy 660 jest beeee. Mi nie jest potrzeby 835 i uważam, że bez sensu jest pakowanie do nich tak wydajnych procesorów, a raczej prądożernych, kiedy nie wykorzystam tej mocy. Problem nie leży w tym jaki jest zastosowany procesor, a nawet przekątnej ekranu, a raczej w nazewnictwie. Mi Note 3 powinien nazywać się Redmi Pro 2 i wtedy wszyscy byli by zadowoleni, no pewnie jeszcze trochę cena była by za wysoka, ale z czasem by staniał. Gdyby pojawił się wcześniej, to pewnie bym się zdecydował na niego zamiast RN4, a tak nie mam powodu by się przesiadać. Za to na pewno bym się przesiadł na nowy model gdyby Note miał rysik! Wtedy naprawdę byłby Note i wcale nie musi być taki jak w Samsungach, może być trochę mniej dokładny, może mieć mniej stopni nacisku, ale żeby był dokładniejszy od tych protez palca. :)

Tu nie chodzi o to że procek jest za słaby, starczy dla 99% ludzi. Tyle że płacisz za niego tyle co za inne chinczyki z 835. Niech sobie siedzi i 660,ale niech kosztuje odpowiednio.
Do tego dochodzi jeszcze rozczarowanie userow serii mi note. Jeśli komuś zależy na dobrym audio to nie ma wyjścia. Dalej musi siedzieć na mi note pro

• Like 2

• 3 months later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...