Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, TKN napisał:

Tam lepiej nie wchodzić ;-)

Nah, często mają bardzo fajne artykuły, po prostu trzeba uważać, gdzie się klika i kto dany artykuł pisał :P. Nie od dziś wiadomo, że pan Pająk to zagorzały fan Apple, kupi od nich wszystko, nawet gdyby wydali "iSpłuczkę" do WC'ta, która niczym się nie różni od normalnych. Zawsze pisze o ich "innowacyjności" i jakie to Apple jest przyszłościowe, dlatego ja jego wpisów nie czytam :D, ale np wpisy Karola Kopańko są bardzo rzeczowe, obiektywne. No jak w każdym serwisie, trzeba odławiać informacje i wybierać te obiektywne, a nie te "pasujące do naszego poglądu" :P. Dobra, koniec OT :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi z tymi serwisami to pojechałeś, ja mam je zablokowane w przeglądarce :D

Co do kwestii ludzi i zakupów to Ty i może kilka osób z forum najpierw poczyta i dopiero dokona zakupu, reszta zobaczy reklamę i leci do operatora zmienić model. Znajomy rok przed końcem umowy przedłużył o kolejne latka żeby dostać najnowszego Samusnga, pierwszego dnia go rozwalił i wziął pożyczkę od ciotki żeby kupić drugi taki sam, żeby się żona nie zorientowała co zrobił. Tak że nie oceniaj innych swoją miarą bo naprawdę mało jest takich osób jak Ty które świadomie dokonują zakupu, reszta to sam wiesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5168]Nezumi[/mention] Aparat będzie maksymalnie na poziomie Mi6, nie wiem jaki tam sensor wpakowali bo się nie interesowałem.
Tylko że u nas trzon Xiaomi to Redmiaki. Wszędzie na forach, grupach FB itp są praktycznie tylko Redmi i Redmi Note, o flagowcach mało kto mówi. A jak ktoś ma wydać 2000 zł na Siajomi to kupi rocznego flagowca Samsunga, czy LG albo Sony. Xiaomi króluje u nas w budżetowcach i średniakach.
Żeby chociaż w sklepach mieli Mi5 czy Mi6 na stanie. Nie, tylko redmi. Mi5 czy Mi6 to na zamówienie. Ludzie to nawet nie wiedzą że one istnieją, xiaomi to tylko z redmi sie kojarzy.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slimdick napisał:

@Nezumi z tymi serwisami to pojechałeś, ja mam je zablokowane w przeglądarce :D

Co do kwestii ludzi i zakupów to Ty i może kilka osób z forum najpierw poczyta i dopiero dokona zakupu, reszta zobaczy reklamę i leci do operatora zmienić model. Znajomy rok przed końcem umowy przedłużył o kolejne latka żeby dostać najnowszego Samusnga, pierwszego dnia go rozwalił i wziął pożyczkę od ciotki żeby kupić drugi taki sam, żeby się żona nie zorientowała co zrobił. Tak że nie oceniaj innych swoją miarą bo naprawdę mało jest takich osób jak Ty które świadomie dokonują zakupu, reszta to sam wiesz ...

Oj no! Daj pożyć marzeniami! Ja na prawdę mam nadzieję, że jednak gdzieś tam, głęboko, w każdym siedzi racjonalny człowiek, tylko system edukacji go zawiódł :(.  Co do serwisów, to moje zdanie masz wyżej :P.

3 minuty temu, tosshi2 napisał:

Żeby chociaż w sklepach mieli Mi5 czy Mi6 na stanie. Nie, tylko redmi. Mi5 czy Mi6 to na zamówienie. Ludzie to nawet nie wiedzą że one istnieją, xiaomi to tylko z redmi sie kojarzy.

No z Mi6 problemu nie ma, Euro, MM, x-kom mają Mi6 na stanach bez problemu, ale ludzie szukają telefonów "do 1000zł" więc w tej kwocie nic lepszego od Redmi nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi warto mieć marzenia :) Ale sam wiesz jak jest, codziennie masz kilkunastu nowych użytkowników którzy dopiero się dowiedzieli że to forum istnieje po zakupie telefonu na olx, i pierwszy post to lament że coś nie działa. Takich jak sir poczontek51 jest większość ;) Uważasz że coś się nie sprzeda, a ja uważam że wszystko się sprzeda, każdy produkt znajdzie swego odbiorcę, Ty nie kupisz ale jakiś Krystian czy Elwira łyknie jak pelikan :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tosshi2 napisał:

Ile razy byłem w Euro, czy Media Markt to nie widziałem Mi6.
 

Nie wiem jak reszta Polski, ale w Gdańsku na Mattarni bez problemu można dostać Mi6 i w Euro i w MM :P.

Przed chwilą, slimdick napisał:

@Nezumi warto mieć marzenia :) Ale sam wiesz jak jest, codziennie masz kilkunastu nowych użytkowników którzy dopiero się dowiedzieli że to forum istnieje po zakupie telefonu na olx, i pierwszy post to lament że coś nie działa. Takich jak sir poczontek51 jest większość ;) Uważasz że coś się nie sprzeda, a ja uważam że wszystko się sprzeda, każdy produkt znajdzie swego odbiorcę, Ty nie kupisz ale jakiś Krystian czy Elwira łyknie jak pelikan :D 

Najpierw świeżaki, potem MiNote3, a na końcu hore curki podbiją świat :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszem nie jestem, ale Mi Note 3 bardzo mi się podoba.
Faktycznie, jak zostało tu napisane bliżej mu raczej do miana "Redmi Note Pro", aniżeli jedengo z flagowców. Snap 660 na papierku wygląda przyzwoicie ale bardziej w porównaniu do 625 lub X20. Pamięć operacyjna, przyzwoity aparat (nie powiem dobry, bo to trochę za szybko), bogatszy w obsługiwane pasma no i wygląda na prawdę ciekawie. Do tego dość przyjemne wymiary jak na 5,5'' ekran.
Jednak zgadzam się w pełni, że z ceną po prostu pojechali po bandzie. Nadzieja w tym, że może jakimś cudem do gwiazdki trochę spadnie i jakieś kupony się pojawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autentyczna systuacja w pewnym sklepie

Przychodzi gość i mówi do obsługi że szuka czegoś do 1500zł no ten mu pokazuje xiaomi (rn4) mówi o procesorze,ram i ogólnie wychwala cenę potem klient mówi nie chce Chińczyka to mu wskazuje Motorolę a klient się pyta a latarkę ma obsługa odparła tak

Klient to biorę Motorole

Więc nie wszyscy się kierują ceną.

A mi6 w sklepie od oficjalnego dystrybutora nie ma prawa bytu kupują tylko osoby które patrzą na cenę i nic więcej byle dorawć flagowca(snapdragona najlepszego) w niskiej cenie z cyferkami w AnTuTu wysokimi (a w parametrach nie zawszę piszą o brakach LTE 800.itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Snajper napisał:

A mi6 w sklepie od oficjalnego dystrybutora nie ma prawa bytu kupują tylko osoby które patrzą na cenę i nic więcej byle dorawć flagowca(snapdragona najlepszego) w niskiej cenie z cyferkami w AnTuTu wysokimi (a w parametrach nie zawszę piszą o brakach LTE 800.itd)

Realia są takie, że na pasmo B20 mało kto patrzy. Mi6 ma prawo bytu, tylko my, osoby obeznane z tematem, wiemy, że Mi6 w PL jest... no drogie w porównaniu z ceną producenta, co więcej, cena Mi6 na Aliex, na GB, IBG spada, a w PL? Trzyma się. Dlaczego? Ano ABCData kupuje Mi6 coraz taniej, ale podnosi sobie własną marżę, dzięki czemu cena stoi an tym samym poziomie, a oni sobie przytulą dodatkowe złocisze. Nikt tak jak Polak, nie wie, jak okraść drugiego Polaka, tak, aby ten tego nie wiedział :D. Troszkę takie błędne koło... Polacy kupują w Chinach, bo jest taniej, przez co polskie sklepy muszą podnosić znowu marżę, aby w ogóle się utrzymać. ABCData musiało podpisać straszliwie niekorzystną tą umowę z Xiaomi, że nie mogą zaoferować ceny zbliżonej do tej, która oferuje producent...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Realia są takie, że na pasmo B20 mało kto patrzy.

Ja właśnie zacząłem, a do tej pory się śmiałem, że to niepotrzebne... Jednak jest potrzebne, poza miastem na Mi4c jest tragedia (tak wiem, nie ma również innych pasm jak np. Mi6, ale wciąż to zależy od operatora głównie). Nie wspominając o wyjeździe do innych krajów.

A co do ABC... Mało mnie oni interesują, skoro Sferis potrafi mieć te same telefony znacznie taniej i nie muszą kroić kokosów ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Ja właśnie zacząłem, a do tej pory się śmiałem, że to niepotrzebne... Jednak jest potrzebne, poza miastem na Mi4c jest tragedia (tak wiem, nie ma również innych pasm jak np. Mi6, ale wciąż to zależy od operatora głównie). Nie wspominając o wyjeździe do innych krajów.

A co do ABC... Mało mnie oni interesują, skoro Sferis potrafi mieć te same telefony znacznie taniej i nie muszą kroić kokosów ;) 

Mieszkam poza "wielkim miastem", mam Mi5, z LTE nigdy problemów nie miałem, ale mam też o tyle wygodnie, że jestem w Play, jak mi 1 nadajnik nie odpowiada, to się przepinam na inny. Nie mówię, że B20 jest totalnie niepotrzebne, ale wydaje mi się, że dopóki nie ma VoLTE w PL to nie muszę się tym przejmować, przynajmniej jeszcze nie teraz :P. Co do Sferis, nie wiem skąd oni ciągną, ale ludzie raczej patrzą na porównywarki cenowe i widzą wysokie ceny od ABC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

dopóki nie ma VoLTE w PL

Że na xiaomi? Bo normalnie jest ;) 

1 minutę temu, cincin27 napisał:

Też nie patrzyłem na B20, ale coraz bardziej mnie irytuje w obecnym telefonie fakt, że w domu raz mam LTE a potem ruszę lekko telefonem i już przeskakuje na H+. Na mapce Play z zasięgiem pokazuje, że jestem na granicy zasięgu LTE wewnątrz budynku. Maszt obsługuje pasmo B20 to może jakby telefon też obsługiwał to by było trochę lepiej. 

Tak. Byłoby znacznie lepiej. Właśnie mam identyczny problem, jest LTE, nie ma, jest, nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cincin27 napisał:

@Snajper

Nie chciał Chińczyka a wybrał Chińczyka. 

Ale to stara marka a nie każdy wie że to chińskie Lenovo przejęło.

Ja osobiście tylko jedną osobę znam co mi6 kupiła i po tygodniu dziecku dała żeby sobię bajki oglądało bo jako jego telefon się nie sprawdził notoryczne problemy z zasięgiem(nieraz miał abonent poza zasięgiem nie wiedzieć czego a blisko nadajnika jest) i internetem LTE (podkarpacie chyba coś xiaomi tego regionu nie lubi bo sam miałem podobną sytuację i kilka osób też się skarżyło na innych modelach)

A co do dystrybutora abc data są sefris i inne sklepy co mają dużo niższą cenę i tam lepiej kupować jeśli już w Polsce chcę się kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Byłoby znacznie lepiej. Właśnie mam identyczny problem, jest LTE, nie ma, jest, nie ma...
A jak pisałem, że poza miastami, na wsiach odczuwalny jest brak B20 i to że zanabyłem akurat Note 2 również m.in. z tego powodu że ma B20, to mi wmawialiście, że praktycznie to nic nie daje ;)

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetne się w rozmowę o zasięgu, LTE b20 itd. Trochę nie na temat, ale jednak nie będę zakładał nowego tematu itd. 

Jestem obecnie w Hiszpanii w Sewilli. Nie mam tu nigdzie LTE (wszędzie 3g/h+) na redmi 4x global version z miuipolska. Wie ktoś o co może chodzić? Obi tu wgl nie mają LTE czy kwestia roamingu czy czegoś jeszcze :p? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wetne się w rozmowę o zasięgu, LTE b20 itd. Trochę nie na temat, ale jednak nie będę zakładał nowego tematu itd. 
Jestem obecnie w Hiszpanii w Sewilli. Nie mam tu nigdzie LTE (wszędzie 3g/h+) na redmi 4x global version z miuipolska. Wie ktoś o co może chodzić? Obi tu wgl nie mają LTE czy kwestia roamingu czy czegoś jeszcze :P
Kiedyś znajomy który mieszka w UK mówił mi że UK nie ma tak dobrego pokrycia Lte jak Polska i ogólnie był w szoku jak zobaczył że w Polsce prawie wszedzie jest wiec może w Hiszpanii jest słabsze pokrycie nadajników.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumiałe jest to czym kieruje się xiaomi wydając telefony z i bez B20 a już w modelu flagowym który z założenia ma wszystko naj powinno być, przecież to żadna oszczędność w kosztach produkcji. Jakby faktycznie oficjalnie nie wypuszczali go piza Chiny to ok, ale Mi6 jest dostępny w EU oficjalnie tyn bardziej to dziwne. Ktoś jak ja mając Mi4C przez 1,5 roku nie odczułem ani razu jego braku, ale będzie inna osoba która zdecyduje się na na xiaomi i odczuje brak tego pasma zakoduje sobie opinie xiaomi to syf problemy z LTE ma i to będzie powtarzać znajomym którzy być może kupno xiaomi będą rozważać.Przeciętny użytkownik nie będzie zgłębiać tematu pasm obsługiwanych przez telefon. Jest w Polsce i telefon kupiony w Polsce ma działać wszędzie, w mieście i na wsi. Nie ma nic gorszego niż negatywna opinia krążąca pośród ludzi, zwłaszcza jak xiaomi nie ma żadnego marketingu w PL czy EU. Może po prostu leją na rynek EU ciepłym moczem bo tu sprzedadzą tyle telefonów co w jednym większym mieście w Chinach

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tom3k napisał:

Niezrozumiałe jest to czym kieruje się xiaomi wydając telefony z i bez B20 a już w modelu flagowym który z założenia ma wszystko naj powinno być
 

Ciekawe, że raczej różnie tańsze Redmi maja wersje z B20, a flagowce (z wyjątkami) nie mają.  Przypomina mi to sytuację sprzed lat, gdzie tylko tańsze telefony miały Dual-Sim, a flagowcom "nie wypadało" się do tego zniżać, bo to było wtedy postrzegane chyba jako jakaś funkcja dla biedoty, której nie stać na 2 telefony, gdy musi mieć 2 numery :-))

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cincin27 napisał:

Sprawdziłem na innym telefonie, który obsługuje B20 (Moto E2), i zasięg LTE praktycznie taki sam, czyli 1-2 kreski.

Nic dziwnego, skoro nie obsługuje pasma 800 MHz, a 850 MHz... Czyli nie ma B20. Do tego ma taki procesor, że te LTE to ledwo chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, cincin27 napisał:

Sprawdziłem na innym telefonie, który obsługuje B20 (Moto E2), i zasięg LTE praktycznie taki sam, czyli 1-2 kreski.

Bo to że ma B20, to nie znaczy, że się przełączy na B20, jeśli ma wybór. Przerabiałem analogiczne zjawisko na 3G, przed czasami LTE. Mógł wybrać niższe pasmo (byłyby 5 kresek), a często się upierał na wyższym, gdzie w budynku miałem 1-2 kreski i net ledwie działał, bo zrywał. Na niższym działał teoretycznie wolniej, ale w praktyce szybciej, bo stabilnie.

Dobrze mieć apkę Network Guru, które pozwala Ci widzieć w jakim paśmie tel. się połączył, a takze ręcznie wymuszać takie pasmo, jakie się chce. Ale potrzebny root do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, cincin27 napisał:

@galakty

Są dwie wersje: XT1527 z pasmem 850MHz i XT1524 z 800MHz LTE. Sprawdzałem na tej drugiej, z B20. Wychodzi na to, że po prostu u mnie Internet w domu jest kiepski i tyle.

Być może słaby zasięg LTE ale niekoniecznie

 Bo trzeba pamiętać że każdy model inaczej sobie może radzić z LTE(zasięgiem) tym bardziej budżetowy ze snapdragon 200 

Mam porównanie nawet teraz u siebie

Tel na snapdragon 800 nie ma zasięgu LTE a snapdragon 650,625 i mediatek 6737 ma porostu są nowsze i radzą sobie lepiej z LTE B20 poprostu postęp.(pomijając fakt jaki producent modem dał bo to że jest dobry procesor nie oznacza że zasięg też będzie dobry)

Ogólnie te nowsze smartfony lepiej sobie z LTE radzą ale taka kolej rzeczy bo się nie cofają z postępem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki

Cena Iphone x = tak na oko Xperia xz1 do użytku codziennego + mi mix 2 do zabawy

Jakbym chciał wydać 5 tyś wybrał bym to drugie.

Mi mix w sam raz do odblokowania botloadera i zabawy modyfikacje no i ten bezramkowymy wyświetlacz na ozdobę że się ma taką technologie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi6 ma mniejszy ekran. Poza tym jego cena szybciutko spadnie. Telefon zamierzam kupić pod koniec października.
Co wg Ciebie, prócz procesora, przemawia za Mi6?
Oj nie byłbym taki pewien. Mi Note 3 zostanie szybko porzucony a Mi6 to flagowiec i ikona firmy. Ja brałbym Mi6 ale to twój wybór.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...