Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Mix 2, MiNote 3 oraz nowy laptop - podsumowanie


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, galakty napisał:

Za dnia to nawet Cool dual za 500 zł zrobi foty w takiej jakości, żaden wyczyn... Weź Mi Mixa wieczorem, albo nagraj film, wtedy pogadamy.

Są też wrzucone zdjęcia w słabym oświetleniu i nie wyglądają źle. Chcesz mieć foty idealne nocą - kup lustrzanke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ziomeczek napisał:

Są też wrzucone zdjęcia w słabym oświetleniu i nie wyglądają źle. Chcesz mieć foty idealne nocą - kup lustrzanke.

Dla Ciebie może i tak. Ale uszanuj zdanie innych i tych co się znają i mówią, że jest źle. Skoro Tobie odpowiada, super, Xiaomi ma klienta, ale są też osoby co wymagają nieco więcej od znaczka i MIUI w środku. Niestety ale oni się nie rozwijają w tym roku, a wręcz cofają...

Mi 6 okroili z gniazda jack, nie ma B20, jest droższy od poprzednika na premierę. Mi to nie odpowiada. 

Dają Mi Mixa 2, który jest po prostu mniejszy od poprzednika, zero innowacji.

Mi Note 3 to porażka sama w sobie i hańba dla serii Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym brakiem jack'a nie jest to jakaś wielka wada, a na potwierdzenie wystarczy popatrzeć jak się sprzedają iphony bez jack'a, leeco też źle się nie sprzedaje., zresztą póki co Mi6 także znika z półek jak świeże bułeczki, jeśli byłby to taki słaby telefon i za drogi jak na to co oferuje to by ludzie go nie kupowali...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Tom3k napisał:

Dajcie już spokój z tym brakiem jack'a nie jest to jakaś wielka wada, a na potwierdzenie wystarczy popatrzeć jak się sprzedają iphony bez jack'a, leeco też źle się nie sprzedaje., zresztą póki co Mi6 także znika z półek jak świeże bułeczki, jeśli byłby to taki słaby telefon i za drogi jak na to co oferuje to by ludzie go nie kupowali...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

No tak, bo to że się sprzedaje oznacza, że jest dobrze :D Przez takie myślenie świat się cofa...

Tym bardziej, że fizycznie miejsce JEST na jacka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Zapomniał wspomnieć o jakości rozmów w telefonie bez głośniczka usznego. Dla mnie to masakra, ale co kto lubi. Może jestem dziwny, ale uważam serię "Mix" za ciekawostkę, dziwaczny, zbyt drogi model do szpanowania, z beznadziejnym aparatem. Dobrze autor podsumował - pierwsze wrażenie na pewno robi dobre....

Chwila, bo chyba się pogubiłem. O jakim modelu piszesz? Mi Mix 2 ma normalny głośnik do rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cukru napisał:

Chwila, bo chyba się pogubiłem. O jakim modelu piszesz? Mi Mix 2 ma normalny głośnik do rozmów.

Ma chyba piezoelektryczny jak poprzednik, ale tu nie było tragedii (kilka dni miałem używałem). Dołożyli głośnik zewnętrzny w tym samym miejscu, ale skierowany do góry. Jakiś patent z tubą i ma grać dobrze. Możliwe że jeden i drugi ze sobą współpracują, okaże się w testach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój z tym brakiem jack'a nie jest to jakaś wielka wada, a na potwierdzenie wystarczy popatrzeć jak się sprzedają iphony bez jack'a, leeco też źle się nie sprzedaje., zresztą póki co Mi6 także znika z półek jak świeże bułeczki, jeśli byłby to taki słaby telefon i za drogi jak na to co oferuje to by ludzie go nie kupowali...

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Iphone'a kupują głównie fani tej marki i ludzie którzy sie nie znają ale to iphone więc jest najlepszy. Tak naprawdę cokolwiek zrobi apple to wszyskim będzie się to podobać. Kupując telefon innej marki właśnie nie chcesz tego co apple. To że xiaomi idzie tą drogą to błąd. Nawet samsung który jest ostro krytykowany za swoją politykę tego nie robi bo wie że to błąd i straci klientów. Xiaomi w tym roku popełniło dużo błędów i tak naprawdę to się na nich zemści. Huawei, lenovo, zte, lecco, meizu, vivo, oppo nie śpią, a mogą to teraz bardzo dobrze wykorzystać i odbierać klientów dla xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

No tak, bo to że się sprzedaje oznacza, że jest dobrze :D Przez takie myślenie świat się cofa...

Tym bardziej, że fizycznie miejsce JEST na jacka. 

Brak Jacka to większa sprzedaż słuchawek bluetooth, oczywiście jeden Chińczyk mniej co lutował to gniazdo, a to ogromne oszczędności w produkcji :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty

Mi Note, Mi Note Pro miały lepszy dźwięk z Mini - Jack 3.5 mm a Mi Note 2 miał o wiele gorszy. Mi Max, Mi Max Pro a Mi Max 2 też spadek wydajności ale lepszy czas pracy na baterii i mniejsza temperatura. 

Takie zachowania jakie Xiaomi stosuje jest też w innych produktach przykładowo mój router w V1 miał 3 x USB 2.0 a co nowsza rewizja znikało jedno USB i aktualnie V3 ma 1 x USB 2.0 taki przykładów można by wiele wymienić gdzie często brak logiki tych zachowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak Jacka to większa sprzedaż słuchawek bluetooth, oczywiście jeden Chińczyk mniej co lutował to gniazdo, a to ogromne oszczędności w produkcji  
Jezu.... Wiesz kto produkuje telefony dla xiaomi? Foxconn. Teraz ta fabryka jest tak zatomatyzowana że tam Chińczycy nic nie lutują tylko to robią maszyny. Koszt jacka też nie jest jakis wysoki. To nie obcinanie kosztów tylko moda. Co do słuchawek bluetooth, nie każdy je lubi. Zwykłe słuchawki nigdy Ci sie nie rozładują bo jak. Słuchawki bluetooth się rozładowują i trzeba pilnować tego. Mam paru znajomych co kupili sobie słuchawki Bluetooth po kilku miesiącach wrócili do starych na kablu bo po prostu zapominali je ładować.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tosshi2 napisał:

Co do słuchawek bluetooth, nie każdy je lubi. Zwykłe słuchawki nigdy Ci sie nie rozładują bo jak. Słuchawki bluetooth się rozładowują i trzeba pilnować tego
 

To jedno, a wieczne skargi na przerywanie dźwięku, rozłączanie połączenia BT... setki tego tu na forum.

1 godzinę temu, galakty napisał:

Tu już nawet nie chodzi o cen, ale jak następca zamiast Snapa 835 dostaje 660, to już coś się dzieje dziwnego

Nie miałem jeszcze w reku Xiaomi ze snapem 660, ale mam pewne nadzieje.... Nie grzeje się tak jak 8xx, to może i throttling mniej go dusi, więc może, kto wie, może będzie stabilne FPS przy 4K?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet jak sobie producent wymyśli to następne telefony nie będą mieć żadnych portów, a nie po to żeby było wygodnie tylko żeby sprzedać kolejne dodatki. Wmówią Ci że się mylisz i że tak jest lepiej, to co teraz zrobili w przypadku AirPods twierdząc że nie mają kabli i dla tego nie wypadną z uszu :D 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę ramki i to wszędzie, S8 jest większym bezramkowcem.
S8 jest edge więc z boku nie widać tych ramek ale góra i dół? Tam są. A tutaj sama tafla szkła, jedynie na górze na aparat i czujniki. Nie przepadam za apple'a ale pozamiatali tutaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tosshi2 napisał:

S8 jest edge więc z boku nie widać tych ramek ale góra i dół? Tam są. A tutaj sama tafla szkła, jedynie na górze na aparat i czujniki. Nie przepadam za apple'a ale pozamiatali tutaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie moim zdaniem ten iPhone wygląda paskudnie ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu. Mi Mix 2 byłby ładny gdyby nie ten dolny pasek. Tak xiaomi były pierwszą firmą która zaczeła masowo sprzedawać pierwszy telefon bez ramek, ale apple zrobiło to lepiej. Na pewno Mi Mix 3 już będzie podobny do iphona bo xiaomi wygląd ściąga od apple.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...