Skocz do zawartości

Mi5s vs Mi 5x (Mi1A)


Nojs

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Od dłuższego czasu mam Redmi 3s, dość długo byłem zadowolony, dobry bateria i wydajność, na prawdę stabilny global - jakiś reset przy dużym obciążeniu maks raz na 203 tygodnie, czyli jak europejskie telefony.. Czasami jednak trochę przymula (chce więcej RAM) i ma troszkę słaby aparat. Wciąż jednak trzyma mnie przy nim bateria która wytrzymuje mi cały dzień lub dwa, mam do 7h SOT.

Zastanawiam się nad zmianą. Zdaję sobie sprawę z tego że podobny SOT trudno będzie uzyskać, ale lepszy aparat i wydajność to nic trudnego. Miałem już brać Redmi note 4, ale apart jest tam tak słaby jak w redmi 3s.

Nastawiałem się na Mi5 ze względu na całkiem dobry aparat, dobrą wydajność i kilka mniejszych zalet jak niezaokrąglone rogi ekranu dzięki czemu łatwo naklejać szkło (często mi upada telefon i zbijam szkło hartowane zamiast szybki :). Ma QC więc słaby SOT (zakładam minimum ok 4h) bym jakoś przeżył. Jednak już trudno go kupić w dobrej cenie. 

W związku z tym moją uwagę skierowałem na dwa kolejne sprzęty. Jak byście porównali aparat i baterie (sot) w tych xiaomi:
- #mi5s 
- #mi5x (a nawet chętniej ten nowy mi a1)

Moc obliczeniowa w obu będzie wystarczająca. Sot by mnie zadowolił około 5h. Oba raczej da się teraz kupić w okolicach 220USD. Mam więcej kasy ale szkoda mi więcej płacić. Może jakieś inne opcje?

Edytowane przez Nojs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj recenzje i pooglądaj recenzje na youtube. Mi5x czy A1 miał mieć aparat taki jak w Mi6, niestety nie ma. Oceniany jest przez wszystkich jako przecięty więc dużo lepszy od serii redmi nie jest. Również czas pracy na baterii nie jest rewelacyjny. Lepiej jest wziąć Mi5s bo tutaj odczujesz kolosalną różnice między serią redmi.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, że względu na baterię, zastanawiam się też co za aparat pokażą w redmi Note 5. W przeciekach jest całkiem porządna matryca, ale wiadomo jak to w xiaomi. Wtedy średni aparat, ale lepszy niż w redmi 3s, plus bardzo dobra bateria by mnie przekonały. 

Jak już napisałem wydajność nie jest tak ważna, o tak telefon za rok pewnie wymienię, więc nie bierzcie pod uwagę wydajności polecając mi5s. Ale skoro bateria będzie ok, i aparat niezły, to chyba nie mam wielkiego wyboru. 

Patrzyłem też co do ok 1000zl znajdę u konkurencji, i niewiele lepszych. Może jakiś oneplus 3t używany.. Coś jeszcze? Obawiam się że na mi5s nie dociągnę do 4-5h sot po kilku miesiącach, a to dla mnie taka wartość graniczna na cały dzień. 

Edytowane przez Nojs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, że względu na baterię, zastanawiam się też co za aparat pokażą w redmi Note 5. W przeciekach jest całkiem porządna matryca, ale wiadomo jak to w xiaomi. Wtedy średni aparat, ale lepszy niż w redmi 3s, plus bardzo dobra bateria by mnie przekonały. 
Jak już napisałem wydajność nie jest tak ważna, o tak telefon za rok pewnie wymienię, więc nie bierzcie pod uwagę wydajności polecając mi5s. Ale skoro bateria będzie ok, i aparat niezły, to chyba nie mam wielkiego wyboru. 
Patrzyłem też co do ok 1000zl znajdę u konkurencji, i niewiele lepszych. Może jakiś oneplus 3t używany.. Coś jeszcze? Obawiam się że na mi5s nie dociągnę do 4-5h sot po kilku miesiącach, a to dla mnie taka wartość graniczna na cały dzień. 
Z tym aparatem w Redmi Note 5 to ja bym poczekał, aż pojawią się pierwsze recenzje. Za dużo razy już xiaomi obiecało dobry aparat. W Mi5x to już w ogóle pojechali po bandzie kłamiąc że to ten sam aparat co w Mi6.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, teraz się zastanawiam czy w ogóle warto iść w xiaomi po tym co zobaczyłem w internecie gdy przypadkowo wpadłem na moto z play.

Wydaje się skrojona dla mnie. Bardzo dobry SOT, aparat trochę lepszy, szybki czysty android. Problemem jest tylko jego cena i dostępność używek u nas :) Co prawda są w chinach za 250 USD, ale podobno coś tam na nich nie działa poprawnie u nas - nie wiem co dokładnie, nie znam się.

Czy są może jeszcze jakieś inne modele tego typu? Co o tym myślicie?

Edytowane przez Nojs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nojs napisał:

Koledzy, teraz się zastanawiam czy w ogóle warto iść w xiaomi po tym co zobaczyłem w internecie gdy przypadkowo wpadłem na moto z play.

Wydaje się skrojona dla mnie. Bardzo dobry SOT, aparat trochę lepszy, szybki czysty android. Problemem jest tylko jego cena i dostępność używek u nas :) Co prawda są w chinach za 250 USD, ale podobno coś tam na nich nie działa poprawnie u nas - nie wiem co dokładnie, nie znam się.

Czy są może jeszcze jakieś inne modele tego typu? Co o tym myślicie?

Zawsze sprawdzaj ceny na amazon.de i co.uk w przypadku bardziej "zachodnich" telefonow. U nas minimalnie 1600zl, u niemcow 300€.
Na banggood jest za 250usd tyle ze nie ma wszystkich bandow LTE. Masz tabelke z opisem, porownaj to z lte ktore jest w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...