Skocz do zawartości

MiKey-jak to wyłączyć, zżera baterię.


lg4xhd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.
W ostatniej aktualizacji (.27) pojawiła się aplikacja MiKey. Czy można ją wyłączyć jakoś ? Przycisk "wyłącz" w panelu "Aplikacji" mam nieaktywny.

 

Ostatniej nocy wygenerowała u mnie 147 wakelocków, mimo, że z tego w ogóle nie korzystam :( A tak było pieknie z baterią na MIUI...ehh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był za dodawaniem do ROM-u aplikacji używanej przez jakiś znikomy odsetek użytkowników, ale 147 wakelocków przez noc to samo w sobie jeszcze nic nie oznacza. Ważny, nawet ważniejszy jest czas tych wybudzeń no i statystyki baterii. Jeśli rzeczywiście tak ciągnie prąd, to kicha. Nie sprawdziłem tego, bo usunąłem tę aplikację, zaraz po instalacji ROM-u. Dała się normalnie skasować, jak aplikacje ze Sklepu Play. Nawet nie zdażyłem sprawdzić, czy da się zamrozić, ale chyba Acid pisał, że tak. Więc problem nie jest poważny. Zamrożenie to 1 kliknięcie i masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to losowe jakieś...wtedy to było jakieś pół godziny. (3% baterii zabrało przez noc-jakies 5h deepsleepa , wcześńiej nie zabierało ani jednego)

 

Teraz np. mam telefon od 2h odłączony od ładowarki i mikey wybudzało go przez 12min, 68 razy.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Mikey jest na /data. Powinien się dać odinstalować. Albo będzie na pewno od następnej wersji.

Jako żywo. Wystarczy ikonę przeciągnąć do kosza, potwierdzić i po problemie.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz MI3 i tam poszło na data.

Pewnie już nie za długo. Został się jeden a teraz bawi mnie M8. Myślę jednak o 1s z uwagi na 2sim i nie ważne ile punktów ma w benchmarkach i na jakim antyku bazuje. Ważne, że jedna kieszeń będzie pusta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju to usuń sobie z system/app, co za problem? Przecież jest na to milion sposóbów... root explorer, wywalenie z zipa i reinstalacja, adb shell, titanium backup...

Żaden problem:)

Nigdy nie grzebałem w rootowanych telefonach więc sie bałem że moge coś przez to za dużo pogrzebać. A nie chciałbym znowu od nowa instalowac systemu.

Skoro tak można to tak zrobie. A w nowym romie będzie dodatkowa funkcjonalnośc i fajnie.

a wiadomo juz keidy sie pojawi ta nowa wersja na p880 ? Będzie może w niej poprawiony ten dialer i ID rozmówcy ?

Na kernelu Werewolf v009 i zarządca smartmax+cfq (4096kb) chodzi nawet przyjemnie ten system :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...