SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

Z tym pulpitem trochę namieszali, w mojej opinii.

Na plus dla mnie to tylko możliwość przeniesienia kilku ikon za jednym zamachem na inny pulpit.

Minusy, żeby dodać pulpit trzeba coś na niego wrzucić, puste pulpity same znikają, brak możliwości zmiany kolejności pulpitów (jednak jest taka mozliwość)

U mnie nie działa dodanie nowego pulpitu w lewo, w prawo jest ok.

Namęczyłem się żeby wszystko ustawić tak jak miałem przed aktualizacją.

Czy ktoś może potwierdzić na MI5 brak możliwości dodania pulpitu w lewo.

Edited by MartInR

Wejście w galerię zdjęć przez aplikację aparat (po uruchomieniu aparatu małe kółko po lewej stronie na dole) powoduje rozjaśnienie ekranu na maksa przy włączonej automatycznej jasności. 

Może ktoś to potwierdzić u siebie? 

Telefon Mi5

Wejście w galerię zdjęć przez aplikację aparat (po uruchomieniu aparatu małe kółko po lewej stronie na dole) powoduje rozjaśnienie ekranu na maksa przy włączonej automatycznej jasności. 
Telefon Mi5
U mnie na Mi5 jest ok, zachowuje wcześniejszą jasność.
Z kolei po wejściu w aplikację Wideo i po zaznaczeniu np. dwóch plików znikają opcje wyślij, ukryj, usuń itp

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

6 minut temu, alex_master napisał:

Z kolei po wejściu w aplikację Wideo i po zaznaczeniu np. dwóch plików znikają opcje wyślij, ukryj, usuń itp

Potwierdzam 

59 minut temu, mike87 napisał:

Czy wie ktoś jak usunąć komunikat gdy bateria spadnie poniżej 20%??

Podłączyć ładowarkę.

• Like 14

Na mi note jak na razie wszystko oki. Fon jakby dostał kopa. Co do błędów z MIUI 8 to jeszcze posprawdzam i dam znać.

• Like 1

Po zainstalowaniu dodatków miuipolska nie działa mi przekierowanie linków z Facebooka można to jakoś obejść? Dodam że dodatki miuipolska są mi potrzebne i nie mogę ich odinstalować.

Taki komunikat otrzymuję:

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer shareasale.com odrzucił połączenie.

Wyszukaj w Google: shareasale

ERR_CONNECTION_REFUSED

37 minut temu, slimdick napisał:

Podłączyć ładowarkę.

Gościu, jak masz tak odpisywać to lepiej nic nie odpisuj. Chodzi mi o to jak wyłączyć ten komunikat na stałe a nie jednorazowo.

Na MIUI 8 po podłączeniu ładowarki było powiadomienie gdzie były informacje ile się ładuje telefon i ile ma aktualnie procent baterii, da się to jakoś przywrócić?

Telefon Mi5
U mnie to samo.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Czy ktoś z Mi4 mógłby szczerze zeznać jak sie sprawuje najnowsze MIUI 9 ? Zastanawiam sie czy aktualizować telefonik żony.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Czy po "manualnej" instalacji 7.9.7 muszę jeszcze raz zainstalować dodatki MIUIPolska? Hosts jakby nie działa, na stronach mam reklamy od googla, których wczesniej nie było.

2 minuty temu, Darekkk napisał:

Niekoniecznie, pod MIUI9 też jest ta informacja.

Zależy o którym modelu mowa, przecież teraz niektóre dostały pierwszą wersję MIUI9.

@zielonyBB widziałem wpisy na xiaomi.eu posiadaczy MI4 że są zachwyceni, tylko jakiś problem był z działaniem danych pakietowych, Hiszpański Orange, u nas w Plus, konieczny był reset APN lub edycja ustawień ;) Chodziło o MI4 i jeszcze jakieś modele.

Edited by slimdick
  • Like 1

9 godzin temu, MartInR napisał:

Czy ktoś może potwierdzić na MI5 brak możliwości dodania pulpitu w lewo.

W lewo nie dodasz (chiński asystent, u nas go nie ma), ale możesz dodać po prawo i przesunąć na lewo

20 minut temu, slimdick napisał:

Zależy o którym modelu mowa, przecież teraz niektóre dostały pierwszą wersję MIUI9.

Hm, mam Redmi note 3 SE Kate i w piątek dostałem pierwszą wersję.

Nie działa nowa aplikacja Player. Na każdym filmie pojawia się: "Zabezpieczenia materiału uniemożliwiają jego oglądanie na tym urządzeniu. Użyj innego urządzenia, aby odtworzyć materiał."

Redmi 3 - na MIUI 8 z dodatkami nie działało. Teraz zainstalowałem MIUI 9 na czysto bez dodatków i też nie działa. 

37 minut temu, zielonyBB napisał:

Czy ktoś z Mi4 mógłby szczerze zeznać jak sie sprawuje najnowsze MIUI 9 ? Zastanawiam sie czy aktualizować telefonik żony.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

U mnie na mi4 wszystko działa dobrze. Aktualizowałem bezpośrednio na wersji 7.4.13 bez żadnych "wipe" i nie było żadnych problemów. Lte działa w Orange. 

• Like 1

3 godziny temu, Tartary napisał:

Telefon Mi5

Redmi 4A to samo. Przez galerię jest OK.

• Like 1

1 minutę temu, SperQu napisał:

Czy osoby z Plusa moga wypowiedziec sie na temat LTE? Na moim Redmi 4 Pro telefon cały czas jest na 3G lub na H+

apn poprawny?

2 godziny temu, ricki napisał:

Po zainstalowaniu dodatków miuipolska nie działa mi przekierowanie linków z Facebooka można to jakoś obejść? Dodam że dodatki miuipolska są mi potrzebne i nie mogę ich odinstalować.

Taki komunikat otrzymuję:

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer shareasale.com odrzucił połączenie.

1. Pobierz świeżą wersję pliku hosts, bo ten w Dodatkach MIUI PL jest strasznie stary (z maja). Nowy pobrać można stąd: http://someonewhocares.org/hosts/hosts
  2. Usuń z niego linijki zawierajace "shareasale.com" (są dwie)
  3. Tak zmodyfikowany plik hosts wgraj do telefonu (do katalogu /system/etc/ )
  4. Upewnij się, że nowo wgrany plik ma takie same uprawnienia, jak miał stary, czyli: -rw-r--r--
  5. Restart telefonu.

A jak wgrać plik hosts do folderu /system/etc/ ? Masz trzy opcje:

• przez File Manager w TWRP
  • apką typu RootBrowser, jeśli masz roota
  • podmienić na pececie sam plik hosts w paczce .ZIP z Dodatkami MIUI Polska i zainstalować je ponownie (oczywiście pod TWRP)
  • Like 1

1 minutę temu, ash1970 napisał:

http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon sprawdź ustawienia
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Cały czas mnie dręczy to pytanie – skąd w ogóle ten błąd? Czy to jest coś, co można raz na zawsze poprawić w ROM-ach "EU"? @Acid, powiedz proszę.

1 godzinę temu, KiESWY napisał:

Czy po "manualnej" instalacji 7.9.7 muszę jeszcze raz zainstalować dodatki MIUIPolska? Hosts jakby nie działa, na stronach mam reklamy od googla, których wczesniej nie było.

Tak, bo aktualizacje systemu "EU" nie zawierają tych dodatków, więc trzeba je wgrywać na nowo.

• Like 1

Nie wiem dlaczego, ale próbując zaktualizować mojego Mi4c z 6.12.22 na 7.8.31 podczas aktualizacji w TRWP wyskakuje błąd, 2 wersy na czerwono z unknown coś tam i tyle.

Po wszystkim muszę robić restore.

Aktualizacje do androida 7.0 muszę zrobić na wersje 7.2.9?

Edited by Dave J.

6 minut temu, acocieto napisał:

apn poprawny?

Wroce do domu to ustawie to tak jak tam jest. Ewentualnie wroce do MIUI8 i poczekam do nastepnych aktualizacji.

5 minut temu, SperQu napisał:

Wroce do domu to ustawie to tak jak tam jest. Ewentualnie wroce do MIUI8 i poczekam do nastepnych aktualizacji.

Jaki teraz masz apn? Internet czy plus?

xposed v87 by SolarWarez - BOOTLOOP
xposed v87.1 by SolarWarez - DZIAŁA

A czas pierwszego boota po instalacji xposed ile trwał?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

11 godzin temu, latet napisał:

nie znam wzorku odblokowania

... i to jest prawdopodobny problem, że ten wzór był ;) 

18 minut temu, Dave J. napisał:

Nie wiem dlaczego, ale próbując zaktualizować mojego Mi4c z 6.12.22 na 7.8.31 podczas aktualizacji w TRWP wyskakuje błąd, 2 wersy na czerwono z unknown coś tam i tyle.

Po wszystkim muszę robić restore.

Aktualizacje do androida 7.0 muszę zrobić na wersje 7.2.9?

Spróbuj wg tego: https://miuipolska.pl/forum/topic/6876-mi-4c-pytania-ogólne-wątek-zbiorczy/?do=findComment&comment=381142

W "instrukcjach" ogólnych na cotygodniowych stronach z aktualizacjami nie ma wzmianki o konieczności wgrania najpierw 7.2.9 dla Mi4c. @Acid może takie info powinno się tam znaleźć?

3 minuty temu, _mARk_ napisał:

... i to jest prawdopodobny problem, że ten wzór był ;) 

Możliwe, bo powinno się go usunąć przed tak dużą aktualizacją (choć wersja Andka się nie zmieniła dla R3s przy okazji zmiany MIUI 8-->9). Ale już jest wszystko OK, wystarczył  jeszcze jeden restart telefonu i wszystko działa znakomicie! Żadnych dalszych problemów nie zauważyliśmy.

Edited by latet

15 godzin temu, paveu napisał:

Szybkie pytanie - przełącznik trybu cichego w panelu głośności ma być na wszystkich telefonach, czy tylko na części? Bo na Redmi 3 (Andek 5.1.1) go nie ma :(

Ponawiam :)

Guest
This topic is now closed to further replies.