SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

15 minut temu, lockerek napisał:

Jak nie ma zaplanowanych zadań ? A co jest w panelu sterowania ?

Hm, w moim Kate ... nie ma.

1 godzinę temu, Big00s napisał:

No właśnie wgrałem 7.9.7 przez miflash na czysto, a potem xiaomi.eu. Restart, wstępna konfiguracja i dopiero później Magisk. Nigdy wszystko naraz i sypie błędami. No nic... Już się system stawia na nowo trzeci raz dzisiaj :) 

Jaki telefon? czy instalowałeś lazyflasher?

3 minuty temu, marcin19883 napisał:

Jaki telefon? czy instalowałeś lazyflasher?

Redmi Note 3 Pro. Żadnego lazyflashera nigdy nie używałem. Sprawdziłem przed chwilą że na LineageOS ostatniej kompilacji ten problem nie występuję. Na ROMie 7.6.10 też nie ma problemu. Dlatego pytałem czy na 7.9.7 ktoś ma jeszcze problem z Magiskiem...?

Ja kiedys lazyflasher kiedys wgrywalem na RN3P po instalacji ktoregos recovery

Послано из Mi5s плюс

Redmi 4 Pro

Mam problem z pobieraniem. Zazwyczaj wchodziłem na katalog pobieranie i ściągałem zipa przez Yandexa. Teraz pobierania się zapełnia i nic. W plikach nie pojawia się nic nowego. Ani w zipach, ani w pobranych. Czy to może być problem z mirrorem pobierania? Pobierałem z głównego po Wifi i nawet z alternatywnego 1 po danych.

Fajna niespodzianka, że wyszły w tym tygodniu ROM-y dla reszty urządzeń :)

U mnie na RN2 następujące minusy (poza całą resztą ogólnie znanych plusów):

- nie działają dzienne tapety blokady
- nie da się zmienić widgetu zegarka z pogodą
- nie działają animowane ikony na domyślnym motywie
- nie działają nowe animacje systemowe (np. otwieranie i zwijanie aplikacji systemowych)
- nie ma split screena (ale to oczywiste, bo to ficzer z A7, a na pokładzie 5.02...)
- w apce Motywy nie ma sekcji z fontami
- nie działa motyw Limitless (źródło trzecie, hłe, hłe...)

Na R4A za to:

- nie działają dzienne tapety blokady
- nie da się zmienić widgetu zegarka z pogodą
- działają animowane ikony na domyślnym motywie
- działają nowe animacje systemowe (np. otwieranie i zwijanie aplikacji systemowych)
- nie ma split screena (A6)
- w apce Motywy jest sekcja z fontami
- nie działa motyw Limitless (też źródło trzecie...)

Reszta - fajnie. Dzięki @Acid i @ingbrzy za ciężką robotę i piątkowe reupy.

Mi dzienne tapety blokady dzialaly, trzeba je tylko bylo wlaczyc ponownie.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, widmo1980 napisał:

Zaplanowane zadania ja mam w panelu sterowania- bateria

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Mógłbym prosić o zrzut ekranu?

U mnie nie ma, no nie widzę.

Pacjent to Redmi Note 3 SE Kate, MIUI9 7.9.7

9 godzin temu, slimdick napisał:

@Przemysław cytujesz mój wpis który już dawno jest nie aktualny. Paczka dla Redmi Note 2 była usunięta bo powodowała bootloopa, teraz jak sam zauważyłeś jest już poprawiona i można instalować ;) 

@slimdick Skoro nie aktualne może warto na przyszłość przekreślać? :D  Dzięki :)

W danym momencie była aktualna , nie mam zamiaru śledzić czy twój telefonik ma aktualizacje czy nie.

Edited by slimdick

1 godzinę temu, axelmateuss napisał:

- w apce Motywy nie ma sekcji z fontami

Czcionka jest tam gdzie była w miui v8 czyli ustawienia - wyświetlacz - krój czcionki

Wie ktoś może gdzie są ikony motywu Limitless? Chciałbym dodać parę swoich, bo te kwadratowe mi się gryzą z resztą

21 godzin temu, Rafciu napisał:

jak zainstalować aplikacje na telefon z pozycji komputera ?

adb install package.apk

pomijam włączone opcje dewloperskie, debug USB itp lub ewentualnie nwet root (su)

a i przez TWRP adb sideload i wrzucanie z kompa całego update.zip lub dowolnych flashy bez przerzucania ich na karte SD

to ogólnie

LEKTURA:

https://www.howtogeek.com/125769/how-to-install-and-use-abd-the-android-debug-bridge-utility/

http://blog.pclab.pl/mieszko/adb.sideload.Twoim.przyjacielem.czyli,301

7 godzin temu, magik-thc napisał:

Jest moze xposed na miui 9 oparte na androidzie 6.0?

Na xiaomi.eu pisali że działa xposed v87.1 by SolarWarez. Daj znać czy Ci działa jak będziesz sprawdzać.

4 godziny temu, Big00s napisał:

Redmi Note 3 Pro. Żadnego lazyflashera nigdy nie używałem. Sprawdziłem przed chwilą że na LineageOS ostatniej kompilacji ten problem nie występuję. Na ROMie 7.6.10 też nie ma problemu. Dlatego pytałem czy na 7.9.7 ktoś ma jeszcze problem z Magiskiem...?

Po instalacji Miui, trzeba zawsze instalować lazyflasher. Bez tego nie wipujesz partycji data w twrp. Masz tam pozostałości i dlatego błędy.

ps. to chyba tylko na mój telefon lazyflasher potrzebny. Sorry, ale dałbym głowę, że ten plik od twojego telefonu na xda powstał. Więc myślałem, że też potrzebujesz.

Edited by marcin19883
  • Like 1

19 godzin temu, widmo1980 napisał:

Zaplanowane zadania

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić z jakiego powodu u mnie mogą się nie wyświetlać te zaplanowanie zadania? Mam podobnie jak Ty dwa pierwsze wiersze, trzeci nazywa się "Aplikacja oszczędzania baterii" a czwartego ... nie ma.

Przypomnę, że pacjent to Redmi Note 3 SE Kate, MIUI9 7.9.7.

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

Szybkie pytanie - przełącznik trybu cichego w panelu głośności ma być na wszystkich telefonach, czy tylko na części? Bo na Redmi 3 (Andek 5.1.1) go nie ma :(

Czy jest szansa na to by we wiadomościach sms zamiast Ulubione/Nieulubione dało się po prostu Zablokować/Odblokować wiadomości i zamiast serduszka dać kłódeczkę?

@Acid

Redmi 3S, rom xiaomi.eu, miui 7.9.7 brakuje spolszczenia w niektórych miejscach czyli rozpoznawanie muzyki (dostępne w opcji szukania) jest częściowo po chińsku, aplikacja video jest cała po angielsku, w pilocie tv menu (3 kreski) wyskakuje po chińsku. Miałbym też uwagę do opcji:

Panel sterowania - ikonka opcji na górze - Czyszczenie - Zaplanowane czyszczenie

Jest tam "Automatycznie", nie jest to zgodne z prawdą bo opcja ta uaktywnia tylko przypomnienie o czyszczeniu kiedy zadana wielkość osiągnie określoną wartość więc "Zaplanowane czyszczenie" powinno też brzmieć w stylu "Przypomnienie o czyszczeniu". W globalu np. na miui8 było prawidłowo.

2 godziny temu, marcin19883 napisał:

Po instalacji Miui, trzeba zawsze instalować lazyflasher. Bez tego nie wipujesz partycji data w twrp. Masz tam pozostałości i dlatego błędy.

ps. to chyba tylko na mój telefon lazyflasher potrzebny. Sorry, ale dałbym głowę, że ten plik od twojego telefonu na xda powstał. Więc myślałem, że też potrzebujesz.

Robiłem instalację odruchowo i zapomniałem po instalacji czystego softu, co za tym idzie przed instalacją xiaomi.eu zrobić wipe data. Przez to błędy. No ale doszedłem metodą prób i błędów. Dzięki za pomoc. Teraz wszystko działa. Nie myli się tylko ten, co nic nie robi ;)

• Like 1

Dnia 8.09.2017 o 20:41, Rafciu napisał:

Mam pytanie dlaczego nie mogę załączyć opcji "Zainstaluj przez USB" ? dostaje info jak na zrzucie 

Wyłącz Wi-Fi. U mnie na włączonym Wi-Fi też to samo było (Redmi Note 2),
wyłączyłem, włożyłem kartę SIM z modemu Play-a, połączyło, ustawiłem bez problemu :)

Dnia 9.09.2017 o 13:26, wolf45 napisał:

Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

MIUI 8 Tweaks PRO 1.17 (bo starsze wersje nie miały tej opcji), darmowa też nie, mają możliwość pozwolenia na instalację
motywów ściągniętych w formacie .mtz na kartę pamięci, ja sobie wgrałem motyw z Sony Xperia Z i ładnie działa (tapeta lockscreen i ikonki :) )
Tylko czytałem paręnaście postów wstecz że Xposed na najnowszym sofcie nie działa :/ (Redmi Note 2)

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...

Dnia 9.09.2017 o 13:26, wolf45 napisał:

Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Na androidzie 5 tak będzie. Dopiero od 6 wprowadziliśmy łatkę (która nie pasuje do 5).

2 godziny temu, tor napisał:

@Acid

Redmi 3S, rom xiaomi.eu, miui 7.9.7

Zainstalowałem właśnie aktualizację do 7.9.7 na nie swoim Redmi 3S (była tam wersja EU dev jakaś z kwietnia). Sama aktualizacja przebiegła sprawnie, ale potem pojawił się problem – wysypywał się "system launcher" i generalnie nic się nie dało zrobić. Po twardym restarcie (bardzo długie przytrzymanie Power) sypał się jeszcze jakieś inne systemowe procesy o groźnie brzmiących nazwach. Po kolejnym twardym restarcie jakby spokój, ale niewiele mogę sprawdzić, bo nie znam wzorku odblokowania i przed jutrem nie mam jak o niego zapytać właścicielki. Nie wiem, jak będzie, gdy się przejdzie do systemu/pulpitu.

Aktualizację instalowałem normalnie z TWRP (jakoś cudem tam wszedłem), przed instalacją zrobiłem wipe dalvik / wipe cache, a zaraz po zainstalowaniu się systemu wgrałem Dodatki MIUI PL. Może to wina tego, że instalowałem te dodatki od razu, a nie po restarcie?

Sprawa w toku.

Edited by latet

Guest
This topic is now closed to further replies.