SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

@SperQu moim skromnym zdaniem to jakby mała być zmiana wersji Androida na wyższą to zrobili by to już dawno przed MIUI9, zgaduję że nic się nie zmieni w tym temacie chyba że jest tu jakiś pracownik xiaomi na naszym forum który wie lepiej :P Z mojej strony koniec OT ;) 

Wrzuciłem 7.9.7 no i po uruchomieniu mam powiadomienie o dostępnej aktualizacji do 7.9.7. Olać, zaktualizować?

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

@marcin19883 nikt z rozmówców nie skarżył się, żeby jakieś echo było. Może to od operatora zależy i siły zasięgu?

A to może przez to, że drugi telefon był obok i było sprzężenie zwrotne czy jakoś tak :D

Wrzuciłem 7.9.7 no i po uruchomieniu mam powiadomienie o dostępnej aktualizacji do 7.9.7. Olać, zaktualizować?
Dokładnie to samo mam 4ba048dff69fb13b03e585bab724d1bd.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

43 minuty temu, SperQu napisał:

Jak wygląda sprawa z wersją androida? Wiem że to tylko numerek ale większość xiaomi na snapie 625 ma 7.0/7.1.2 a Redmi4Pro dalej na 6.0. Czy jest możliwość aktualizacji w przyszłości?

o 7.0/7.1 zapomnij, ale kto wie, może 8.0? Xiaomi lubi zaskakiwać, nie raz przeskakiwał o kilka numerków... np. Mi4 z 4.4.4 na 6.0.

Po 1 dniu nowego ROM-u na Mi5: ogólnie jest jak było. Choć mam subiektywne wrażenie, że zarządzanie RAM-em się trochę pogorszyło. Wolnego RAM-u widzę więcej, ale apki z tła otwierają się jakby wolniej.

• GPS - bez zmian (jest ok)
  • Ręczna kalibracja OIS - bez zmian (działa ok)
  • Niepamiętanie ustawienia rozdzielczości filmów na 4K - bez zmian :-[
  • Jakość rozmów – bez zmian (raz lepiej raz gorzej)
  • Działanie Wi-Fi i internetu mobilnego – bez zmian (ok)

Edited by latet

Czy nadal można samemu edytować ustawienia dla MMS i internetu? Internet chodzi mi bez problemu ale nie mogę odebrać MMSów.

Nie mogę dojść do ustawień dla providera - APN i podobne...

Z czystej ciekawości - nie da się już ustawiać kategorii tapet które mają być losowo ustawiane na ekranie blokady? Ten ekran w ogóle zmienił się względem miui8, moim zdaniem na minus.

1 godzinę temu, talib1990 napisał:

Dokładnie to samo mam

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, otis napisał:

Były małe poprawki, możecie instalować. Poprawki związane z aplikacją wideo.

BTW: na mi4 rozpoznaje Wam telefon po podłączeniu do usb?

• Like 1

Tak, edytowałem treść mojej poprzedniej wypowiedzi. Po prostu musiałem sprawdzić, żeby mieć pewność.

• Like 1

@ZduneX25 z tym MI4 sprawdź czy wyłączenie w ustawieniach programisty opcji debugowania coś zmieni.

@Heisenberg ta opcja silent mode zastanawia mnie czy ma coś wspólnego z podłączonym mi band ?

Edited by slimdick

Kolejny znaleziony błąd - nie mogę ustawić własnych ustawień oszczędzania w wybranych aplikacjach w Oszczędzaniu baterii. Lista apek wyświetla się, ale jest ona zacieniona - nie da się niczego tam ustawić, na dotknięcia zero reakcji.

Guzik 3 kreski pod wyświetlaczem. Jak nacisnąłem raz miałem menu a teraz mam wejscie w aktywne aplikacje i możliwość czyszczenia ram, a to miałem jak przytrzymalem guzik home. Jak to przywrócić?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

@slimdick To znaczy? Po prostu klikam na ikonę Cichy i nie zmienia z czarnego na biały kolor tak jakby była nie aktywna lecz wtedy pojawia się ikona księżyca czyli DND ( Godziny Ciszy)
Zaraz podeśle video o co chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Edited by Heisenberg

Jest jakis jakoś przywrócić napisy pod ikonami telefonu SMS bo znikneły
Da się. Przenieś je poza dolną belkę.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

APN w plusie trzeba poprawić z palca - brak lte po aktualizacji.
Wideo działa... W zasadzie wszystko działa tak samo jak na poprzednim.
Brak app scrrenshots - I tak usunąłem wcześniej ;)

Tap Tap Tap

@Grzesiuso raczej w tym wątku powinien się znaleźć Twój wpis 

@magik-thc podałem w tym wątku wcześniej link do tego xposed, w kwestii aplikacji video dla kilku modeli był reuploaded , dla twojego nie było ?

@eryk9o9 to samo, błąd aplikacji wideo był reuploaded dla kilku modeli sprawdzałeś czy dla twojego też , jak nie to pewnie będzie.

OT. Koleś na xiaomi.eu mnie rozbawił :D 

Cytat
F**k you Xiaomi. 5.1 android MIUI9....just f** you.

Edited by slimdick

4 godziny temu, Ayen2 napisał:

Kiedy będzie dostępne do pobrania dla Redmi Note 3 Pro SE tj. Kate?
Bo na razie cały czas wersja z lipca. 

ma status "delayed", więc może będzie później. albo za tydzień :)

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Kolejny znaleziony błąd - nie mogę ustawić własnych ustawień oszczędzania w wybranych aplikacjach w Oszczędzaniu baterii. Lista apek wyświetla się, ale jest ona zacieniona - nie da się niczego tam ustawić, na dotknięcia zero reakcji.

Tak to wygląda, jak "Oszczędzanie w aplikacjach" jest całkowicie wyłączone. Pod trzykropkowym skrótem w prawym górnym rogu znajdziesz włącznik główny tej funkcji. Fakt, mogli go aż tak nie chować.

Edited by latet
  • Like 2

@slimdick Zerknij sobie. Taki mam problem. Jak się przyjrzysz to pokazuje się ikona księżyca na pasku powiadomień. Pewno widziałeś screen z aplikacją Mi Band Tools, tutaj widzisz MiFit bo tamto było zrobione na moim Note 4X. Tutaj jest nagranie z Redmi 4 Pro/Prime

https://www.youtube.com/watch?v=ie61oVN4hHw

Edited by Heisenberg

@Heisenberg wiem o co Ci chodzi, tylko zastanawia mnie ta opaska mi band.. Na xiaomi.eu ktoś Ci odpowiedział że na tym modelu nie ma problemu.

Edited by slimdick

@slimdick Wiem wiem, widziałem. To co myślisz zrobić? Już próbowałem wyłączyć BT i ukryć powiadomienie o tym, że opaska nie podłączona, ale nic to niestety nie zmienia :( 

@Heisenberg nie mam pojęcia , jak bym miał taki bug to bym Ci podpowiedział ale nie mam. Jak znajdę coś w tym temacie to od razu tu napiszę. 

• Like 1

Działa wam mi pilot? Mi wywala fc :(

java.lang.UnsatisfiedLinkError: dalvik.system.PathClassLoader[DexPathList[[zip file "/system/app/XMRemoteController/XMRemoteController.apk"],nativeLibraryDirectories=[/system/app/XMRemoteController/lib/arm64, /system/lib64, /vendor/lib64, /system/lib64, /vendor/lib64]]] couldn't find "libNative.so"
    at java.lang.Runtime.loadLibrary0(Runtime.java:984)
    at java.lang.System.loadLibrary(System.java:1530)
    at com.xiaomi.mishopsdk.ShopApp.onInit(Unknown Source)
    at com.xiaomi.mitv.phone.remotecontroller.q.b(Unknown Source)
    at com.xiaomi.mitv.phone.remotecontroller.global.HomeActivity.onCreate(Unknown Source)
    at android.app.Activity.performCreate(Activity.java)
    at android.app.Instrumentation.callActivityOnCreate(Instrumentation.java)
    at android.app.ActivityThread.performLaunchActivity(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.handleLaunchActivity(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread.-wrap12(ActivityThread.java)
    at android.app.ActivityThread$H.handleMessage(ActivityThread.java)
    at android.os.Handler.dispatchMessage(Handler.java)
    at android.os.Looper.loop(Looper.java)
    at android.app.ActivityThread.main(ActivityThread.java)
    at java.lang.reflect.Method.invoke(Native Method)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit$MethodAndArgsCaller.run(ZygoteInit.java)
    at com.android.internal.os.ZygoteInit.main(ZygoteInit.java)

@Heisenberg wiesz zgaduje że panowie z xiaomi.eu nie mają wszystkich modeli na które lecą aktualizacje to nawet nie mają jak tego sprawdzić, w końcu Ty się zgodziłeś być beta testerem i dzięki tobie może w następnym build tego błędu nie będzie :P 

@slimdick pewno jakby to był mój telefon, a nie brata to bym to przemilczał i poczekał na przyszły tydzień choć w sumie nie wiem jakbym się zachował :P Ale że to telefon brata i ja jestem adminem jego szaomi to wypadało by, żeby błędów było jak najmniej lub mniej znaczących :D Pożyjemy, zobaczymy bo... zauważyłem, że zniknął z serwerów ROM dla tego modelu :) 

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.