SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

3 godziny temu, stereo0 napisał:

Bateria bardzo ładnie trzyma na tym tomie na mi5.

U mnie (mi5) jednak gorzej na tym wydaniu. Znaczny wzrost udziału % procesu "Telefon w gotowości".

1 godzinę temu, latet napisał:

U mnie (mi5) jednak gorzej na tym wydaniu. Znaczny wzrost udziału % procesu "Telefon w gotowości".

A mnie z kolei wydaje się, że jest lepiej niż poprzednio. Uu mnie przez noc zeszło 2% - takiego wyniku już dawno nie miałem. "Telefon w gotowości" ma wysoki procent jak się mało używa, i tak jak ktoś już pisał, jest jakiś problem, że ten proces nie "idzie spać" jak się telefon ma wybudzony - u mnie czas działania  tego procesu pokazuje dokładnie czas od odpięcia od ładowarki - czyli nie zasypia ani na moment i to jest źle - może to w końcu poprawią - wtedy czasy SOT powinny być znacznie lepsze.

MI4 po update znacząco zwiększył responsywność. Jedynym problemem, jaki zaobserwowałem, było przerywanie odtwarzania muzyki po około 3 minutach od wyłączenia ekranu (słuchając zarówno przez apkę Spotify i PowerAmp). Problem rozwiązałem dodając te apki do wyjątków w planach oszczędzania energii.

@latet @RASTY777 faktycznie. Ten proces ma wysoki procent i czas jego działania jest równy czasowi działania telefonu. Mimo to nie zauważyłem by miało to jakiś wpływ na sam drain baterii. Pewnie jakiś bug wyświetlania 

14 minut temu, stereo0 napisał:

@latet @RASTY777 faktycznie. Ten proces ma wysoki procent i czas jego działania jest równy czasowi działania telefonu. Mimo to nie zauważyłem by miało to jakiś wpływ na sam drain baterii. Pewnie jakiś bug wyświetlania 

nie, to jakiś bug, już nawet zgłoszony ale na razie wciąż bez poprawy i chyba to jeszcze potrwa, trzeba czekać

http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=748452&pid=15903611

RN3Pro.

Czasami w roamingu wyskakuje ekran czy zezwolić na wyjątek dla aplikacji. Gdzie jest ta opcja, bo nigdzie nie znalazłem?

13 godzin temu, Young horny napisał:
[mention=31741]Heisenberg[/mention] Da radę ustawić jakoś to LTE only na stałe? Po restarcie telefonu wraca do domyślnego wyboru.

Nie ustawiaj nigdy only LTE. Pozbawisz się podstawowej zdolności telefonów komórkowych - dzwonienia.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dwadzieścia pustych wierszy, przekopiowanie obrazka i pół strony wątku zajęte. Brawo...

Daj znać jak to wszystko działa, czy działa gps i jak z baterią bo jestem ciekaw, a też chcę zaktualizować mojego mi4
GPS działa całkiem fajnie. Łapię mi po kilku sekundach. Bateria... Bateria, póki co jestem trochę rozczarowana. Ale jeszcze z końcową oceną się wstrzymam, bo 3 dni to za mało, żeby się wypowiedzieć. Ogólnie sama aktualizacja bardzo na plus. Tyle ode mnie. :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Dzień dobry,

Kilka dni temu kupiłem nówkę Redmi note 4 wersja Global LTE 800, telefon na europę, procesor snap.

Telefon zaktualizował się do wersji Version: V8.5.4.0.NCFMIED (MIUI8) , w związku z tym mam pytanie.

Czym różnią się romy z Waszej strony od romów Global? Jakie są różnice?

Przepraszam za takie pytanie ale jeszcze nie potrafię odnaleźć się na tym forum.

Edited by elkomendante

6 minut temu, Krzysiek93 napisał:

"Przesyłanie danych w roamingu" tylko dla wyjątków - zmień na: Zawsze

i nie zmieniaj opcjidomyślnych jeżeli nie wiesz co one oznaczają :P 

tu:

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/

W skrócie: niczym ważnym się nie różnią, tylko pierdółki i nieistotne zmiany.

OK, dziękuję za odpowiedź.

Bazując na Twoim doświadczeniu czy polecasz/polecacie zmianę global na Miui polska rom?

Czy w razie mojego niezadowolenia z wesji miui polska bedę mógł wrócić do wersji global?

Edited by elkomendante

U mnie 8% więc spoko, ale mocno też używam teraz yanosika i innych

Czy opcja blokowania wiadomości została gdzieś przeniesiona? Ja teraz w prosty sposób zablokować nadawcę wiadomości SMS/MMS?

18 godzin temu, dadi11 napisał:

Drugą sprawą o którą chcę zapytać jest wyłączenie automatycznego zamrażania aplikacji Dokumenty

Wyłącz optymalizację MIUI w opcjach programisty.

• Like 1

15 minut temu, cukru napisał:

Wyłącz optymalizację MIUI w opcjach programisty.

Testowałem... Na moim Mi5 nic nie zmieniało w zakresie zarządzania RAM-em, ubijania apek itp. Jedyny efekt, jaki zauważyłem, to jakieś jazdy z wielkością fontów tu i tam. Włączyłem z powrotem.

Ktoś odnotował problem z płatnościami HCE z millenium? Mi5s+

Ustawione jest wszystko dobrze, Na LineageOS brak problemów. Na MIUI pinpad po przyłożenie telefonu zwraca - błąd karty płatniczej.

Paaanyy, chyba zwariowałem - testuję MIUI9 i nie wiem za czorta, jak teraz wejść w ustawienia wyglądu pogody na pulpicie.

Telefon to MI4.

Wcześniej wystarczyło przytrzymać przycisk menu (chodzi mi o ten z lewej) do momentu pojawienie się opcji z wyborem widżetów, tapet i pod pogodą pojawiał się trybik, gdzie można było wybierać wygląd, a teraz już nie widzę tej opcji, a w ustawieniach samej aplikacji mam tylko wybór lokalizacji i jednostek, w których ma być pokazana temperatura i wiatr.

No chyba, że to jest jakaś inna aplikacja pogody, niż była wcześniej?

Edytka - chodzi mi o ten zegar z pogoda; 4x2 bodaj się zwał ten widżet. Ło taki:

92386e51dbd53a0e46cd570e321c1b2a.jpg

Edited by h4lik

Czy u was też w aplikacji SMS nowe wiadomości są oznaczone tylko małą kropką z boku. Nowe sms-y się ledwo różnią różnią od tych już odczytanych?

Przed chwilą, Darekkk napisał:

Pociągnę kwestię sms - sms nie przesyłają emotikonek, też tak macie?

Zapewne nadawca ma włączoną opcję "Usuń ogonki i emotki".

• Like 1

12 minut temu, slimdick napisał:

@Darekkk w aplikacji sms wyłącz opcję alfabet GSM, ona tnie ogonki i usuwa emotki przy wysyłaniu.

Dziękuję - już działa.

Po aktualizacji mam nast. problem - po kliknięciu w pogodynkę (tę obok zegara, jest podobna do prezentowanej przez forumowicza na stronie poprzedniej) natychmiastowo  uruchamia się raz na 10 przypadków, w pozostałych oczekiwać należy ze 30 sekund.

Co radzicie?

Na tej wersji Miui nie widzę emotikonów które dostaje w sms-ach. Moje dochodzą ale jeśli ktoś mi wyśle to widzę puste wiadomości. Jakieś rozwiązania? 

23 minuty temu, smugus napisał:

Na tej wersji Miui nie widzę emotikonów które dostaje w sms-ach. Moje dochodzą ale jeśli ktoś mi wyśle to widzę puste wiadomości. Jakieś rozwiązania? 

Chyba w ustawieniach aplikacji sms musisz wyłączyć alfabet gms.

w porównaniu z miui 8 usunieto mozliwosc dostosowania funkcji dluzszego przytrzymania klawiszy pod ekranem , są teraz gotowe funkcje , a szkoda bo przy niesprawnym klawiszu ostatnich aplikacji posiłkowałem się dlugim przetrzymaniem wstecz , jednak teraz nie mogę tego tak skonfigurować, czy jestem ślepy i jest taka opcja, bo z tego co widze to chyba tylko asystent dotyku mi pozostaje  :/

Edited by mrdzadzuk

Guest
This topic is now closed to further replies.