SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

3 minuty temu, Heisenberg napisał:

Jeśli chodzi o błąd z podglądem fotografii w aplikacji Aparat i rozjaśnieniem to błąd został już zgłoszony.
Tutaj zgłoszenie: http://en.miui.com/thread-819567-1-1.html Klikajcie Confirm

Błąd jak błąd... może to celowe. Zdjęcia wyglądają lepiej / "właściwiej" przy pełnej jasności ekranu. Dlatego zrezygnowałem z "Galerii" i używam tylko QiuckPic, gdzie jest takie ustawienie, by zawsze gdy zdjęcie jest oglądane na pełnym ekranie jasność się zwiększała na maxa. W nocy to trochę przeszkadza, ale w dzień (a zwykle wtedy robię zdjęcia) jest super.

@Dave J. tu masz podane rozwiązanie przejścia z wersji z androidem 5.1 na 7.0 , zaczynasz od wgrania wersji miui 7.2.9 albo wgrywasz najnowszą wersję i dogrywasz sam firmware, link w tym wątku co cytuje.

@latet pewno i masz rację. Mi to osobiście nie przeszkadza, ale widzę że wiele osób to drażni i znalazłem to zgłoszenie więc kto chce może potwierdzić

4 minuty temu, Dave J. napisał:

Wgrywam najnowszą wersje, wyskakuje błąd, dogrywam firmware z linku:  libra-aqua_firmware_7.2.9.zip i powinno działać?

Tak , jeszcze możesz zanim to zrobisz, zmienić twrp na to co podałem to nie będziesz musiał odblokowywać bootloadera.

Edited by slimdick

50 minut temu, slimdick napisał:

Tak , jeszcze możesz zanim to zrobić zmienić twrp na to co podałem to nie będziesz musiał odblokowywać bootloadera.

Dzięki wielkie kolego. Spróbuje wgrać i dam znać o rezultacie.

@Edit Po instalacji TRWP juz się nie uruchamia (zapewne ze względu na zablokowanie bootloadera) i nie mogę dograć tego firmware :)

Edited by Dave J.

3 minuty temu, slimdick napisał:

Tak , jeszcze możesz zanim to zrobisz, zmienić twrp na to co podałem to nie będziesz musiał odblokowywać bootloadera.

Jak to działa? Skoro instalując w lutym 7.2.9 (zawierającą ten bootloader) trzeba było potem odblokowywać, a teraz dogrywając go już nie trzeba?

@latet bo były dwa twrp jedno pod 5.1 a drugie 7.0. Wgrywając aktualizację blokowałeś bootloader i twrp było podmienione na te od xiaomi, potem musiałeś go odblokować oficjalnie żeby wgrać twrp pod 7.0. A to co podałem jest uniwersalne pod oba bootloadery po aktualizacji nie jest usunięte i mimo że bootloader jest zablokowany możesz wejść w twrp i instalować co chcesz ;) 

PS. Mimo że MI4C ma zaraz po MI5 najwięcej pobrań xiaomi.eu to jest traktowany jako "ten biedny telefonik" :P 

Edited by slimdick

28 minut temu, acocieto napisał:

@SperQu zmień APN z internet na plus.

Po zmianie na internet, dodaniu internet do typu APN  i zmienieniu typu uwierzytelniania na PAP Lte wróciło. Dzięki wielkie.

Edited by SperQu
Błąd
  • Like 1

Mi5 na 7.9.8:
U mnie rowniez po wejsciu w galerie przez aparat jasnosc robi sie na maxa.

Wcz zauwazylem, ze gps kompletnie nie lapie fixa gdy telefon jest podlaczony pod ladowarke (testowane na samochodowej blitzwolf qc2.0). Dopiero odlaczenie sprawia, ze fixa lapie po chwili. Lecz gdy wtedy znow podlacze ladowarke to znow gps umiera. Moze ktos sprawdzic i potwierdzic?

1 godzinę temu, SperQu napisał:

Po zmianie na internet, dodaniu internet do typu APN  i zmienieniu typu uwierzytelniania na PAP Lte wróciło. Dzięki wielkie.

Typ APN mam ustawiony default,supl a typ uwierzytelniania Brak i APN plus.

Dla leniwych – oto link to do Dodatków MIUI Polska ze zaktualizowanym (7.IX) plikiem hosts (odpowiedzialnym za blokowanie banerów).
https://we.tl/Ny13p6tQ0m

21 minut temu, mates21 napisał:

Wcz zauwazylem, ze gps kompletnie nie lapie fixa gdy telefon jest podlaczony pod ladowarke (testowane na samochodowej blitzwolf qc2.0). Dopiero odlaczenie sprawia, ze fixa lapie po chwili. Lecz gdy wtedy znow podlacze ladowarke to znow gps umiera. Moze ktos sprawdzic i potwierdzic?

Sprawdziłem – nic takiego się u mnie nie dzieje. Po podłączeniu ładowarki samochodowej GPS działa tak samo jak bez niej (Blitzwolf qc 3.0).

• Like 3

18 minut temu, acocieto napisał:

Typ APN mam ustawiony default,supl a typ uwierzytelniania Brak i APN plus.

Ustawilem wedlug tej strony ktora wczesniej podales, grunt ze teraz dziala.

7 godzin temu, Tartary napisał:

Wejście w galerię zdjęć przez aplikację aparat (po uruchomieniu aparatu małe kółko po lewej stronie na dole) powoduje rozjaśnienie ekranu na maksa przy włączonej automatycznej jasności. 

Może ktoś to potwierdzić u siebie? 

Telefon Mi5

Tak na Redmi 3S mam to samo.

• Like 1

4 godziny temu, Darekkk napisał:

Hm, mam Redmi note 3 SE Kate i w piątek dostałem pierwszą wersję.

Uruchamiałeś to gdzieś w opcjach czy masz ciągle?

3 godziny temu, slimdick napisał:

Potwierdzam, działa wszystko. Aktualizacja z wersji 6.12.22 na 7.8.31 w moim przypadku tak jak opisuje kolega.

- Wgrać TRWP 3.1.1-0

- Zaktualizować do wybranej wersji na Adroidzie 7

- Nie wychodząc z TRWP wgrać jeszcze paczkę: libra-aqua_firmware_7.2.9.zip

Chodzi ładnie, mogę używać opcji programisty więc chyba i bootoader został niezablokowany.

Screenshot_2017-09-10-15-01-07-237_pl.zdunex25.updater.thumb.png.e3159f0b4af2da432c7c762e296d6a08.pngScreenshot_2017-09-10-16-06-32-641_com.android.settings.thumb.png.e12ff5bf86827dae5c6589a4b61f7df9.png

@slimdick a jednak poszło do przodu :D
Dla tych co chcą sobie zamienić klawisze funkcyjne :)

7.9.8 HMNote4X, MI5S, MI5c, MIMAXPro, MIMAX, MINote2 RELEASED ( i oczywiście MI5 i MI6, które zostały dodane wczoraj )
- Added HW buttons swap option

Jeszcze jedną informację dostałem i Ci co by chcieli spróbować OTA to będzie wieczorem.
"OTA for 7.9.8 will be pushed this evening..."

Edited by Heisenberg

@Dave J. przeczytaj jeszcze raz to co ja napisałem bo cytujesz mój wpis a piszesz zupełnie co innego. Albo lepiej nie umieszczaj kolejnej instrukcji bo tylko wprowadzasz zamieszanie. Ręce opadają, człowiek się stara opisać w jak najbardziej zrozumiały sposób a Ty nie dość że nie zrozumiałeś to teraz innych wprowadzasz w błąd. Z osoby która dopiero założyła konto w 4 swoim poście tworzysz instrukcje dla innych.

@Heisenberg widocznie były spore naciski ... :P 

Edited by slimdick

Dla Mi4 pod głównym serwerem jest soft dla HMNote 4x.

Edycja

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/

Serwer Alternatywny1 https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=213123 też jest błędny ROM, niby opis jest do Mi4 waży 980MB i jest na inny telefon, nic próbuję Alternatywny2

Edited by mirecki

1 godzinę temu, latet napisał:

Dla leniwych – oto link to do Dodatków MIUI Polska ze zaktualizowanym (7.IX) plikiem hosts (odpowiedzialnym za blokowanie banerów).
https://we.tl/Ny13p6tQ0m

Sprawdziłem – nic takiego się u mnie nie dzieje. Po podłączeniu ładowarki samochodowej GPS działa tak samo jak bez niej (Blitzwolf qc 3.0).

U mnie również GPS działa bezproblemowo na ładowarce. 

Czy jest możliwość wyłącznie animacji systemowych jak w MIUI8?

Jak zmieniać przypisane aplikacje na ekranie blokady po lewej/prawej?

Edited by acocieto

co do zmiany jasności ekranu w galerii po wejściu z aparatu,

w aplikacji miuisystem.apk jest skompilowany kod do boosting screen brightness in camera 

na jakich telefonach wystepuje problem czy tylko na wersjach kodowych land ?

Edited by _mARk_

2 godziny temu, Kamil33 napisał:

Uruchamiałeś to gdzieś w opcjach czy masz ciągle?

Nic dodatkowego nie uruchamiałem.

Pobierz apke z netu ci ci nie bedzie wywalac, ja pobralem na aicp i dziala

Послано из Mi5s плюс

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.