SLiM

MIUI 7.9.7

Recommended Posts

MIUI 7.9.7

• 7.9.8 – wydano romy dla mi5 i mi6 oraz dodano ustawienia zmiany klawiszy
  • v3 (poprawki aplikacji wideo dla HM3S, HMNote3Pro, HM4Pro, HM4, HM4A
  • v2 (poprawki FC aplikacji aktualizacje mipad2 i mipad3
  • Usunięcie pozostałości plików w /data/system/app_screenshots
  • Nowe menu: Ustawienia > Dodatkowe… > Skróty i gesty
  • Aktualizacja do MIUI 9 dla pozostałych urządzeń
  • UWAGA: aktualizację w tym tygodniu należy wykonać ręcznie poprzez pobranie romu ze strony, aby móc za tydzień otrzymać ponownie OTA.

DFG_2017-09-06-23-21-45.pngDFG_2017-09-08-00-00-34.pngDFG_2017-09-08-00-00-26.pngDFG_2017-09-08-00-00-15.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.79.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 4

Odnośnie aktualizacji, która jest już dostępna... Czy jest coś, co powinienem wykonać przed lub po każdej aktualziacji? Np. Wipe Cache/Dalvik? I pytanie czy przed czy po? Oczywiście pomijam fakt robienia backupa, bo o tym już zawsze będę pamiętał po ostatnich problemach z aktualizacją i bootloopem. :D Nie chcę znowu wpaść w coś takiego, bo szkoda mi czasu na przywracanie potem telefonu do stanu użyteczności... :P Nie chcę tracić ani aplikacji zainstalowanych ani żadnych danych, żadnych ustawień itp.

4 podejscia na RedMi Note 2 z roznymi opcjami lacznie z full wipe za kazdym razem paczka sciagana ponownie i za kazdym razem bootloop.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

@unifilek jaka nazwa tej paczki co instalujesz ?? Ja nie widzę aktualizacji dla Redmi Note 2 ;) 

Edited by slimdick

1 minutę temu, Colinovsky napisał:

A ogólnie jest jakaś standardowa procedura, którą powinno się wykonywać przed lub po aktualizacji?

Standardowo to nic nie musisz. Ja robię wipe dalvik i wipe cache przed instalacją, ale to raczej jest placebo.

Jeszcze robię po zakończonej instalacji (gdy już się załaduje system) dodatkowy restart systemu. Też placebo.

• Like 1

Ten wipe dalvik/cache nie usuwa nic z danych aplikacji ani danych prywatnych, prawda? To jest tylko usunięcie jakichś zbędnych rzeczy zostawionych po aplikacjach?

4 minuty temu, Colinovsky napisał:

Ten wipe dalvik/cache nie usuwa nic z danych aplikacji ani danych prywatnych, prawda? To jest tylko usunięcie jakichś zbędnych rzeczy zostawionych po aplikacjach?

Tak, oczywiście. A dalvik, z tego co wiem, to i tak się regeneruje w ramach procesu aktualizacji systemu, albo przynajmniej jego część dotycząca apek systemowych.

Większość osób podziela pogląd, że wipe dalvik/cache można zrobić w dowolnym momencie bez żadnych skutków ubocznych. Też tak uważałem przez lata. Jednak niedawno mialem przypadek, że po takim wipe coś tam mi zaczęło źle działać. Nie pamiętam już co, nic super ważnego. Naprawiłem szybko i łatwo – po prostu re-instalując tę samą aktualizację, którą już miałem.

Zdaje sie, że TWRP samo proponuje wipe cache tuż po zainstalowaniu czegokolwiek. Skoro proponuje, to śmiało można korzystać.

cześć, ja zupełnie zielony w te klocki, mi6 mam od tygodnia...

czy może podrzucić ktoś linka, jak ręcznie zrobić aktualizację...?
tak, jak wgrywałem xiaomi.eu?

czy wszystkie dane/ zainstalowane aplikacje i ich ustawienia znowu trafi szlag i spędzę 1- 2h na konfiguracji..?

Edited by tekjow
błąd logiczny;d

@tekjow tak samo, instalujesz w twrp, jeśli nie ruszysz opcji wipe wszystko zostaje ;) Dajesz opcje instaluj, wybierasz plik zip , potem uruchom system, gotowe.

Edited by slimdick

Na Mi5SPlus wszystko OK, zniknął FC przy otwieraniu aplikacji Aktualizacje gdy nie ma połączenia z netem.

Przydałoby się dodać do skrótów i przełączników pozostałe przełączniki np. GPS, Cichy itp. aby swobodnie umieścić skrót na pulpicie.

Edited by ketesch

22 minuty temu, slimdick napisał:

@tekjow tak samo, instalujesz w twrp, jeśli nie ruszysz opcji wipe wszystko zostaje ;) Dajesz opcje instaluj, wybierasz plik zip , potem uruchom system, gotowe.

ale rozumiem, że wipe jest zalecany?;x

kryste, w co ja się wpakowałem:<

@tekjow czytaj ze zrozumieniem, jak wgrywasz kolejne wersje nie robisz żadnego wipe. Wipe jest używany w szczególnych przypadkach. 

Edited by slimdick

Prawie juz wszyscy dostali, tylko redmi pro i jakieś stare dziady nie --hehe. Meizu  w swoich słuchawkach na mtk ma  andka 7 , a tu kicha....

A odnośnie tego wydania to na Note 4X pobrane, zainstalowane, póki co działa co ma działać. Koło 16 będę instalował na Redmi 4 Pro/Prime, tam zobaczymy jak się będzie sprawować pierwsze wydanie dziewiątki :)

17 minut temu, slimdick napisał:

@tekjow czytaj ze zrozumieniem, jak wgrywasz kolejne wersje nie robisz żadnego wipe. Wipe jest używanych w szczególnych przypadkach. 

wybacz:D po prostu nie chcę spalić mojej" nowej miłości" ^^

To takie podsumowanie szybkie:
-Xposed by SolarWarez nie działa.
-MIUI 8 Tweaks równocześnie też
-Apka video crashuje
-Rom wydaje się szybszy

30 minut temu zreuploadowano rom dla Redmi 3S, wiadomo dlaczego?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

4 minuty temu, Krauza napisał:

30 minut temu zreuploadowano rom dla Redmi 3S, wiadomo dlaczego?

Przez apke video, której nie było. Pobierz jeszcze raz

Po raz -nasty:

- trzymamy się tematyki wątku - przypominam, traktuje on o aktualizacji MIUI Polska/EU, a nie global czy innych systemach,

- edytujemy cytowaną zawartość.

[mention=29441]Krauza[/mention] nie licząc xposed, tweaksów i innych rzeczy to reszta działa normalnie? jakie wrażenia ogólnie?
System wydaje się bardziej responsywny. Na pewno nie jest to tylko zasługa skali animacji ustawionej na 0,5x bo to miałem już na MIUI8, a różnicę czuć. Nowe animacje, nowy motyw, a tak to bez większych zmian. Oczywiście brak dzielenia ekranu.

• Like 1

Za***iste zmiany, nie mieli co poprawiać to się wzięli za spapranie przycisków dotykowych. Extra.

Edited by wajs

12 minut temu, Krauza napisał:

Oczywiście brak dzielenia ekranu.

Oczywiście to jest tylko dostępne dla wersji z Androidem 7+, jak by ktoś jeszcze pytał o to w tym wątku ;)

Jeszcze zauważyłem że na xiaomi.eu i tu są osoby które próbują instalować wersję MiNote2 na Redmi Note 2 , wersje dla Redmi mają w nazwie HM ;) 

Spoiler

2PBw0XP.png

Edited by slimdick
  • Like 1

Z racji tego że jest to pierwsza aktualizacja na urządzeniu z Android 6 dla Redmi 4 Pro, może zdubluje temat ale zapytam użytkowników Redmi 4 /Pro / Prime.

Czy działa aplikacja szukaj? Chodzi o tą wywoływaną przez przeciągniecie palcem od dołu ekranu do góry. Na ostatnim MIUI 8 w wersji 7.6.8 jak i teraz nadal nie działa. Pojawia się błąd.

Drugie pytanie, czy działa wysyłanie plików po BT z karty pamięci w urządzeniu? To pytanie też zadałem w dziale BUG ale tu wydaje mi się odpowiedniejsze miejsce na to.

Jeżeli admini uważają że dubluje to proszę o info.

Na Mi Max działa ok, jak narazie bład jaki wychwyciłem to taki że po instalacji trzeba od nowa ustawić APN-y w Plusie, bo inczej LTE brak.

5 minut temu, Vergiliusz napisał:

Z racji tego że jest to pierwsza aktualizacja na urządzeniu z Android 6 dla Redmi 4 Pro, może zdubluje temat ale zapytam użytkowników Redmi 4 /Pro / Prime.

Czy działa aplikacja szukaj? Chodzi o tą wywoływaną przez przeciągniecie palcem od dołu ekranu do góry. Na ostatnim MIUI 8 w wersji 7.6.8 jak i teraz nadal nie działa. Pojawia się błąd.

Drugie pytanie, czy działa wysyłanie plików po BT z karty pamięci w urządzeniu? To pytanie też zadałem w dziale BUG ale tu wydaje mi się odpowiedniejsze miejsce na to.

Jeżeli admini uważają że dubluje to proszę o info.

1. Aplikacja "Szukaj" działa bez problemu

2. Z karty pamięci wysłałem przez BT bez problemów właśnie plik do jego Mi6

Czasem jednak warto zrobić miFlasha, wgrać ostatni DEV a na to najnowsze MIUI. Mnie aktualizacja już 2 razy do tego zmusiła w czasie używania tego telefonu ;)

• Like 1

Działa jakby szybciej ;) choć antutu 10 tys pkt mniej . Dodam, że był dodatkowy restart po aktualizacji. Jedynie ikony Video, aktualizacje u mnie się zdublowały.. b342d26e3cbea67de8bdd3d5576e508a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.