Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przy okazji zmian telefonu kopiowałem zdjęcia z telefonu na laptop. Z pomocą przyszła mi aplikacja jak w tytule https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer&hl=pl 

Jest to niezła alternatywa dla kopiowania po kablu - prosta i skuteczna apka. Jedyna rzecz która mi się nie spodobała to konieczność potwierdzania zapisu każdego zdjęcia (w przypadku wyboru wielu pojedynczych zdjęć). Opcjonalnie można kopiować folder i wtedy zapisywany jest w postaci archiwum. (max - chyba 5GB) 

 

Jeśli ktoś wie jak przeskoczyć konieczność potwierdzania zapisu każdego pliku z osobna - z chęcią poznam rozwiązanie.

Edytowane przez Loo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Loo napisał:

Witam.

Przy okazji zmian telefonu kopiowałem zdjęcia z telefonu na laptop. Z pomocą przyszła mi aplikacja jak w tytule https://play.google.com/store/apps/details?id=com.smarterdroid.wififiletransfer&hl=pl 

Jest to niezła alternatywa dla kopiowania po kablu - prosta i skuteczna apka. Jedyna rzecz która mi się nie spodobała to konieczność potwierdzania zapisu każdego zdjęcia (w przypadku wyboru wielu pojedynczych zdjęć). Opcjonalnie można kopiować folder i wtedy zapisywany jest w postaci archiwum. (max - chyba 5GB) 

 

Jeśli ktoś wie jak przeskoczyć konieczność potwierdzania zapisu każdego pliku z osobna - z chęcią poznam rozwiązanie.

 

3 godziny temu, Acid napisał:

A widziałeś że aplikacja Pliki w MIUI ma... Serwer FTP?

Wysłane z MI6
 

 

Podchodziłem do tego niepewnie ale przyznam że działa rewelacyjnie, można uruchomić na Xiaomi serwer FTP a wtedy kiedy ma się na PC dowolnego klienta FTP to nie tylko pobierać ale i przesyłać na telefon bez problemu pliki.

Zadna zewnetrzna aplikacja nie jest potrzebna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest KDE Connect. Apka jest w Google Play. Jednak by wszystko było idealnie zgrane to na kompie trzeba mieć Kubuntu. Wtedy już nic nie robisz z telefonem bo jest do niego dostęp z komputera cały czas (o ile są w tej samej sieci Wi-Fi). Są też dodatkowe bajery jak stan baterii czy powiadomienia z telefonu na komputer - a nawet odpisywanie na SMS.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Acid napisał:

A jeszcze wygodniejszym rozwiązaniem jest KDE Connect. Apka jest w Google Play. Jednak by wszystko było idealnie zgrane to na kompie trzeba mieć Kubuntu...........""

Fajnie, a nie wiesz czy jest może jakiś emulator na Widnowsa tego środowiska? Wiem że 10 niby wspiera linuxa to może coś alternatywnego zrobili.

Szkoda że to tylko na linuksa jest :-(

Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale nie udzielę informacji na te pytania. Nie korzystam z Windows od wielu lat (prócz MiFlash w serwisie) i nie wiem jak tam cokolwiek działa. U siebie mam Kubuntu aktualnie i KDE Connect jest tylko tu. Nie wiem może na Ubuntu jeszcze działa ale nie sprawdzałem.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...