Skocz do zawartości

Redmi Note FAKE ? proszé o pomoc


stola1993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis dostalem Redmi Note. Kupiony na allegro przez sprawdzonego sprzedawce.

 

Na pierwszy rzut oka wyglada wszystko ok, wprowadzilem kod spod zdrapki i wyskoczyla informacja, ze numer zostal wprowadzony pierwszy raz, natomiast po wprowdzeniu IMEI i tego drugiego numeru  wyskakuje cos takiego na czerwono  ; 您输入的信息在小米网暂无销售记录,请验证后再查询。   Co to oznacza ? ze fake telefonu ? dodam jeszcze, ze mam jakis problem, poniewaz telefon nie widzi mi w ogole kart sim....

Edytowane przez stola1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli telefon jest okej ? ale mam chyba wadliwy egzemplarz, poniewaz w ogole nie widzi mi karty sim. Wkladam je na pewno poprawnie. W opcjach ZAbezpieczen    wchodze w 'BLOKADA KARTY SIM '  i jest tam zaznaczona opcja ZABLOKUJ KARTE SIM i nie moge tego odznaczyc, tzn jest wszystko na szaro, nie moge nic zmienic. Nie moge nigdzie wprowadzic swojego numeru pin ; /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokazuje IMEI, kiedy wpisuje w telefonie ten ciág znaków "*#36#   czy jakos tak. Wyskakuje mi informacja niepoprawny IMEI.  Nie chce nic wgrywac, poniewaz w gwarancji allegrowicza jest wzmianka, ze wszelkie zmiany w oprogramowaniu wiaza sie z utrata gwarancji ; ///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zauwazylem, ze nie dziala akcelerometr..sciagnalem jakas gre ktora to obsluguje i nic.. ehh 
nie dosc, ze sim nie dziala to jeszcze to 


W jaki sposob najlatwiej przywrocic oryginalny fabryczny system ? taki, zeby byl chociaz jezyk angielski. 

Edytowane przez stola1993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dostałem z Ali.

 

Wywołuje menu recovery przytrzymując Power+VolUP ale nie działa przejście (dolny nie zatwierdza wcale, górny przełącza) mam inny ROM.

Fotki: https://drive.google.com/folderview?id=0B6pcCFAGHHOteHRoTUlZUWl6OTA&usp=sharing

 

Jak nie działa recovery:

 

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/c006fa0

http://order.mi.com/service/imei

 

Ewentualnie skąd wziętość recovery ???

Edytowane przez FxJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko. Ostatnio dostałem Note bez updatera. Po zabawie we flashowanie telefon padl. Odesłałem go do sprzedawcy i na szczęście dosttałem nowy egzemparz. Dogadałem się, że zainstaluja mi Miui Polska i dorzuca szkło nillkin. Słowa dotrzymali ale CPU-Z pokazuje jako producenta "alps" a nie xiaomi. Znalazłem jakieś informacje ale po chińsku i niewiele mogę z nich wywnioskować. Sprzedawca napisał: "

 

Hi,friend,can you check the time of producing 

i get news from xiaomi company 
they made an agreement with apls chip company 
apls company provide their best chip to xiaomi to produce xiaomi phone
The reason is xiaomi company is stronger and stronger ,and the chip for xiaomi original company is not enough
so they use chip from apls company
This is just the same as Lenovo computer ,their cpu is not lenovo now ,sometimes they use intel.
Hope you can know this"

 

Co o tym myślicie? Sprawdzałem oryginalność telefonu na strone xiaomi i jest ok. W sumie do niczego nie moge sie przyczepic poza tym "alps"

http://zapodaj.net/72b15d9f739bb.png.html

Edytowane przez hamsteer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam w sumie podobny  problem.

Producent jest ALPS.\

działają wszystkie czujniki - tak sądzę, bo programy testowe pokazują i wykresy i cyferki gdy się nimi rusza itd....

waga telefonu jest poprawna 203 gramy - niby 4g za dużo ale to błąd wagi kuchennej chyba:)

ekran poprawnej rozdzielczości, kąty patrzenia rewelacja, kamerka działa wspaniale.

No ale ten alps mnie jakoś tak  zadziwia no i wyniki jednego z programów testujacych 

otóż czy wynik okolic 16kw okolicach tegra 2 to nie za mało???

i na innym skrinie widać coś jak gdyby podejrzenie że 2GB RAm to możebyćfake.

 

z drugiej strony samodzielnie zainstalowałem antutu i wyniki były różne ale w poprawnych wartościach, ba nawet nieco ponad 28k

3d mark dał wynik prawie 6k

 

Geekbenchmark 440 jeden rdzeń i 2456 multi core z tego co widzę wyniki podobne do takiejkonfiguracji.

 

imei, serial i ten kod z pudełka wskazują że jest OK

Sprzedawca ponad 30tys komentarzy i fedback 99.7$ i wszyscy zgodnie, że jest super.

 

 

jak się upewnić że to oryginał\

mIUI POLSKA wrzucę jak się dowiem jak, bo mam 

 nie reagujace menu recovery jak tutaj.

 

nie ma ikonki uploadera - i tu pytanie.... wersja systemu 4.2.2... no spodziewałem się nowszej:)

była też taka wersja na ten telefon?

 

jak najłatwiej wrzucić MIUI POLSKA?

nie jestem szpecem, 

 

 

podsumowując.

telefon mi się bardzo podoba, nie odnoszę wrażenia żeby to był fake, 

no moze niepokoi ten recovery nie działający i 

nie możność uruchomienia update, i sprawdzenia wersji.

a, jeszcze jest kłopot z instalowaniem, z google sklepu.

po wi fi jest ok ale przez internet z pleja nic nie można zainstalować bo nie pobiera plików 

mimo że internet pracuje poprawnie.

 

Chaotycznie, przepraszam, wokół impreza... a ja się motam z telefonem:)

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

post-2781-0-93780000-1405630853_thumb.pn

post-2781-0-97680100-1405630969_thumb.pn

post-2781-0-57113200-1405630991_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...