Jump to content

Spuchnięta bateria Redmi Note 2


Recommended Posts

Witam,

jakieś 2 miesiące temu zauważyłem, że lekko spuchła mi bateria w moim Redmi Note 2, ale zbytnio się tym nie przejąłem. Obecnie bateryjka jest jeszcze bardziej spuchnięta (nie jest to jakieś wielkie wybrzuszenie), ale wszystko jest z nią w porządku. Czuć te spuchnięcie pod palcami i bateria nie leży płasko na blacie, tylko się buja. Sam telefon działa bez zarzutu. Zamierzam kupić nową, oryginalną (mam nadzieję) baterię.

Tu pojawia się moje pytanie: czy poprzednia bateria mogła spuchnąć, ponieważ była ładowana za słabym prądem? Od początku tego roku używam ładowarki od tabletu, która ma 5V i 1,5A, ponieważ 2Amperowa ładowarka, którą dostałem z telefonem przestała działać.

Link to post
Share on other sites

Również spory czas używałem ładowarki od tabletu (Asus), 5V 1.5A i żadnych problemów z ogniwem jak dotąd w swoim RN2 nie mam, z tego co się orientuję w szczytowym momencie podczas ładowania RN2 i tak pobiera około 1.37A "także tego".

Co do oryginalnych baterii, www.dragon-tt.com powinien takowe mieć w swojej ofercie, legenda głosi! Że jeśli przy produkcie ma napisane że coś jest oryginalne, to podobno tak faktycznie jest ;-)

Edited by Psycho
Link to post
Share on other sites

No więc bateria po prostu dokonuje swojego żywota i raczej jej w tym nie pomogłem ładując ją 1,5Amperową ładowarką. W tym sklepie mają taką baterię, tylko że jest tam dopisek "made by unofficial factory", więc chyba nie będę ryzykować. Także zostaje mi zamówić baterię NOHON'a z aliexpress i liczyć na to, że obecna bateria pociągnie jeszcze ten minimum miesiąc zanim dojdzie paczka z Chin.

Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...