Skocz do zawartości

Google Camera z HDR+


mezutelni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pewnie niektórzy z was już to wiedzą, niektórzy nie, ale na XDA pojawił się port aplikacji camery z Google Pixel dla telefonów ze snapdragonem 820, 821 i 835 czyli min. Dla naszego mi 5s (a także dla mi 5, mi 5s+, mi 6)

Ogólnie sprawdzałem aplikację na LOS i Miui, na LOS'ie wszystko działa dobrze, na miui nie mogę uruchomić slow motion, film się nagrywa ale nie zapisuje poza tym to samo co na LOS. 

Co do jakości zdjęć to może placebo ale wydają mi się dużo lepsze (podrzucam przykładowe zdjęcie bokeh? tak to sie chyba nazywa), i do tego linkuje wam temat na XDA z plikami do pobrania
 

Spoiler

Jak by ktoś nie rozumiał, to streszczony sposób instalacji:
1. Pobieramy i instalujemy APK
2.Otwieramy media_profiles.xml, kopiujemy zawartość i wklejamy do pliku o takiej nazwie (uwaga żeby nie wygenerować sobie media_profiles.xml.txt, polecam sprawdzić dwa razy)
3.
a)Otwieramy terminal/twrp, montujemy system i wydajemy dwie komendy 


mv /system/etc/media_profiles.xml /system/etc/media_profiles.xml.bak

i
 


mv /sdcard/*ścieżka do naszego pliku*/media_profiles.xml /system/etc/media_profiles.xml

b ) Otwieramy menager plików z dostępem do root i wklejamy wygenerowany plik do /system/etc/ (nadpisując oryginał, najlepiej wcześniej skopiowany w bezpieczne miejsce)
 

Temat na XDA i Przykładowe foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem się z tym bawić na miui, zrobiłem moduł pod magisk z podmianami plików w tym media profiles i powiem szczerze, że zdjęcia z hdr+ wydają mi się gorszej jakości niż te ze stock cam w miui. Na mocnym zbliżeniu foty z gcam widać tak jakby mazy zamiast ziarnistości. Próbowałem różnych wersji appki publikowanej na xda ale z takim samym skutkiem.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.09.2017 o 06:50, bedson napisał:

Próbowałem się z tym bawić na miui, zrobiłem moduł pod magisk z podmianami plików w tym media profiles i powiem szczerze, że zdjęcia z hdr+ wydają mi się gorszej jakości niż te ze stock cam w miui. Na mocnym zbliżeniu foty z gcam widać tak jakby mazy zamiast ziarnistości. Próbowałem różnych wersji appki publikowanej na xda ale z takim samym skutkiem.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Hmmm, powiem szczerze że mi się wydaję dużo lepiej, hdr+ działa fajnie (wręcz u mnie tonuje kolory zamiast je sztucznie podbijać i to mi się podoba), zdjęcia bokeh wychodzą bardzo ładnie( tak własciwie dziś zacząłem tego używać w praktyce, przy selfiaczach albo portretówkach) filmy mi nie działają w ogóle na ten moment, no ale cóż, no i ogólnie jakoś lepiej mi się korzysta z tej apki, choć oczywiście brakuję chociażby trybu ręcznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, pobawiłem się tym dalej i powiem, że zmieniam zdanie :) 

Google Cam z HDR+ pięknie podbija jakość fotek jak odpowiednio ustawi się aplikację. Do tego Tadi's libhacks zmieniające opcje ekspozycji oraz rozszerzające maksymalną rozdzielczość fotek do 4048x3036 i takie kombo robi u mnie robotę.

Sam osobiście korzystam tylko z modułów magiska i wszystko działa bez najmniejszego problemu: camera2api enabler, tadi's libhacks oraz gcam modded v3.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podsyłam w ramach odświeżenia tematu zaktualizowaną wersję. Osobiście używam jej na co dzień i jak dla mnie jest rewelacyjna, nareszcie widać, co potrafi aparat w tym modelu. :) Używam najnowszej wersji + sugerowane ustawienia, LineageOS.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/modded-google-camera-hdr-60fps-video-t3658552

Edytowane przez nrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, rock'n'rolla napisał:

Żabki kochane ;) niech ktoś napisze tutorial jak to wgrać na telefon i wrzuci do odpowiedniego działu :)

Znalazłem jeszcze ten temat - KLIK. Może coś się przyda z załączonych tam plików. 

na LineageOS po prostu instalujesz APK, a jak nie działa to odinstalowujesz i szukasz innej wersji, która działa

tu wersja, która działa u mnie na Lineage/RR bazowanych na Nougacie:  https://www.dropbox.com/s/ka4c7qt5zwh3l7c/MGCB_7.0H_C2API_Min_v.2.1_AllinOneN6P%2BBASED%2BON%2Bv3.5.apk?dl=0

używam następującego konfigu (i z efektów jestem zadowolony):

Config Camera: PixelXL

Total imagereader image count: 52

hdr+ burst frame count: 16

calculation hdr+... : PixelXL

hdr+ imagereader image count: 10

 

Edytowane przez adamuadamu
literówki
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.12.2017 o 21:32, malina napisał:

 

Jak google camera uruchomić na MI5 z Miu 8.1 - android 6.0.1 ?

musisz przekopać temat na xda nt. ww. kamery - pojawiały się tam wrzutki mające działać na androidzie 6 - tych nie testowałem, ponieważ siedzę praktycznie od zakupu na Nougacie AOSP

ps. zachęcony ostatnimi wpisami na xda zrobiłem eksperymenty i zmianie głównego ustawienia konfigu, tj. Config Camera na (Nexus) 6P, reszta bz., bezpośrednio po zrobieniu zdjęcia trzeba chwilę odczekać na możliwość zrobienia kolejnego, ale w słabym świetle przewaga ustawienia 6P jest ogromna-dużo lepiej zachowane detale. W razie obaw - Zero Shutter Lag dalej działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.10.2017 o 19:11, mezutelni napisał:

Skleje film jak zainstalować google cam i biblioteki żeby to miało ręce i nogi i podepne tu gdzieś :D@tomszok

Nie chce być nachalny, ale chciałbym się dopytać na jakim jesteś etapie? @mezutelni
i drugie pytanie czy muszę mieć zrootowany telefon czy wystarczy odblokowany bootloader?  -- jestem nowicjuszem w tych sprawach, więc pytanie może wydawać się głupie

Posiadam mi6, MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2018 o 17:47, Dzejkoblbn napisał:

Nie chce być nachalny, ale chciałbym się dopytać na jakim jesteś etapie? @mezutelni
i drugie pytanie czy muszę mieć zrootowany telefon czy wystarczy odblokowany bootloader?  -- jestem nowicjuszem w tych sprawach, więc pytanie może wydawać się głupie

Posiadam mi6, MIUI Polska.

apka działa nawet na zablokowanym BL i bez roota - ostatnio dorwałem nowego mi5s i przez pierwsze 72h musiałem używać oficjalnego miui, aczkolwiek testowane przeze mnie wersje dość często wyrzucały FC pod MIUI- podczas, gdy pod Lineage 14.1 nigdy. Sama instalacja, to jak instalacja .apk z pliku - nic więcej nie trzeba

większy problem jest z faktem, że posiadasz mi6 - na xda piszą, że sporo rzeczy w tej apce nie działa na mi6 - ZTCP na szybko to problemy z AF, ZSL i w ogóle przednią kamerą. Ale developerzy praktycznie codziennie wypuszczają nowe wersje, więc jest nadzieja, że moje info jest (już) niekatualne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Pojawiły się nowe wersje apki. Wersje Arnova - https://forum.xda-developers.com/mi-5s/themes/app-arnova8g2s-google-camera-port-t3731133. U mnie wersje wyższe od 1.0 przy ustawieniach Nexus 6 nie przetwarzają HDR+ i wywalają apkę. 

 

Dobrze za to działają wersje zamieszczone tutaj - https://forum.xda-developers.com/mi-5s/themes/app-b-s-gs-google-camera-port-t3733388

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Zainstalowałem ostatni ROM z Androidem 8.0 i niestety żadna wersja aplikacji mi nie działa. Korzystacie z jakichś działających?
Spróbuj tą wersję https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2e.apk

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...