Skocz do zawartości

Wysypujące się aplikacje bez względu na zainstalowany ROM


kwitek191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Kupiłem telefon przez OLX od kogoś kto miał go miesiąc, od początku były problemy z aplikacjami, ale wszystkie funkcje telefonu działały więc nie bałem się przeinstalować systemu. Udało mi się to za pomocą sposobu bez odblokowania bootloadera. Miałem zainstalowaną MIUI Global 8.0, wersja 8.0.4.0 (MBGMIDI). Następnie udało mi się zainstalować wersję 8.5.2.0 MBGMIED, a później przeszedłem na wersję MIUI 9 z androidem 7. Problem z wysypującymi się aplikachami nie zniknął a na dodatek wyskakują powiadomienia o braku pamięci w systemie poniżej 250 Mb. Czy bez odblokowania bootloadera i zainstalowaniu TWRP nie uda mi się wyczyścić totalnie telefonu i pozbyć się problemów?

Xiaomi Mi5s Plus 4/64

Poniżej zdjęcia przedstawiające zaistniałe problemy.

 

Screenshot_2017-09-04-11-08-24-725_com.android.fileexplorer.png

Screenshot_2017-09-04-11-08-58-757_com.miui.home.png

Screenshot_2017-09-04-11-09-41-107_com.miui.home.png

Screenshot_2017-09-04-11-10-07-385_com.android.calendar.png

Screenshot_2017-09-04-11-28-54-177_com.google.android.feedback.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kwitek191 kiedyś tak ale od jakiejś wersji xiaomi.eu jest wpisany fingerprint build z wersji stable dla danego modelu żeby SafetyNet test był pass bez dodatkowych kombinacji. Masz wersję MIUI9 dev a fingerprint build stable.

EDIT: A widzę że ten błąd jest z aktualizacji to może w systemie masz wszystko ok tylko to kwestia samego OTA które jest w trakcie testów. Możesz podesłać ten screen do @ZduneX25

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstslowany system i juz podczas konfiguracji wyskoczyl blad :/Screenshot_2017-09-04-16-49-01-661_com_miui.bugreport.thumb.png.d3a87bcb1270fae5fdba4921f95a34eb.png

 

4 godziny temu, Nezumi napisał:

Najprościej będzie albo wyczyścić do 0 w TWRP i stawiać, albo Miflash z Flash_all i do przodu...

W TWRP w opcji wipe zaznaczyć wszystkie możliwe pola? Ponieważ instalując wcześniej system wybrałem wszystko oprócz ostatniej opcji usb-otg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeinstslowany system i juz podczas konfiguracji wyskoczyl blad :/Screenshot_2017-09-04-16-49-01-661_com_miui.bugreport.thumb.png.d3a87bcb1270fae5fdba4921f95a34eb.png

 

W TWRP w opcji wipe zaznaczyć wszystkie możliwe pola? Ponieważ instalując wcześniej system wybrałem wszystko oprócz ostatniej opcji usb-otg.

Nie dawaj systemu ostatnio tak zrobiłem i tel złapał bootlopa

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, dlatego nie wiem czemu Nezumi napisał, że wgrywa przez MiFlash. Teraz aktualnie ściągam rom china global żeby go wgrać przez miflash, a następnie wgram przez TWRP najnowszy rom xiaomi.eu na Mi5s Plus. Błądzę po omacku czy to odpowiednia kolejność?

Edytowane przez kwitek191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ponawiam pytanie. Co może być przyczyną, że aplikacje wyłączają się (aplikacja zakończyła działanie w nieprawidłowy sposób). Odblokowałem bootloader, mam TWRP 3.1.1.0, przez miflash (zaznaczone clean all -> flash_all) wgrywałem official china stable i official china dev, zanim zdążyłem zainstalować xiaomu.eu również na chińskich romach wyskakiwały błędy. Wszystko pobierane z oficjalnych stron, zrobiony full wipe/cache/system/data. Teraz mam najnowszy rom xiaomi.eu 7.9.4. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że przyczyna leży po stronie wady sprzętowej telefonu?

Edytowane przez kwitek191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Official Global Rom 7.8.24 przez MiFlash, na to Rom 7.8.24 xiaomi.eu. Niestety bez zmian, w internet nawet nie mogę już wejść bo od razu wywala, czasami przy instalacji nowej apki ze sklepu play robi się reset telefonu :/

Edytowane przez kwitek191
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...