Skocz do zawartości

Najważniejsze informacje dotyczące MIUI 9 oraz wersji Android [Przetłumaczony repost z forum en]


uazar

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą (a chcieliby) postanowiłem przetłumaczyć i zrepostować wątek z forum EN dotyczący MIUI 9 dla Redmi 4A:

Oryginalny wątek: http://en.miui.com/thread-743447-1-1.html

Q: Kiedy zostanie wydany MIUI 9 dla Redmi 4A?
A: Zgodnie z oficjalnym wątkiem, MIUI 9 China Developer zostanie wydany pod koniec września. Nie ma jeszcze żadnej konkretnej daty.


Q: Kiedy zostanie wydany MIUI 9 Global Stable ROM dla Redmi 4A?
A: Na wersję Global będziemy musieli poczekać kilka miesięcy po oficjalnym wydaniu wersji MIUI 9 China Developer.

Q: Jaka wersja Android będzie w MIUI 9 dla Redmi 4A?
A: Nie oficjalnej informacji na ten temat, jednak należy się podziewać, że wersja androida pozostanie taka sama (6.0 Marshmallow)

Q: Czy Redmi 4A otrzyma (automatyczną) aktualizację w momencie wydania MIUI 9 China Developer?
A: Aktualizację do MIUI 9 China Dev otrzymają tylko urządzenia mające na pokładzie wersję MIUI 8 China Developer. Urządzenia posiadające wersję MIUI 8 Global Stable nie otrzymają aktualizacji do wersji MIUI 9 China Developer update!

Q: Jak zaktualizować do wersji MIUI 9 China Developer jeśli Redmi 4A działa na wersji MIUI 8 Global Stable?
A: Moderator aktualnie przygotowuje przewodnik, mówiący w jaki sposób należy wykonać taką aktualizację.

Q: Czy jest potrzeba odblokowania bootloaderaa w celu przejścia z MIUI 8 na MIUI 9?
A: Jeśli korzystasz z wersji MIUI 8 China Developer, nie ma takiej potrzeby. Niemniej jednak wersja MIUI 8 Global Stable będzie potrzebowała odblokowany bootloader aby sflashować ją do wersji MIUI 9 China Developer.

Q: Czy będę musiał sformatować urządzenie w celu aktualizacji do MIUI 9?
A: Nie jeśli korzystasz z wersji MIUI 8 China Developer version. Jeśli jednak korzystasz z wersji MIUI 8 Global Stable, w celu sflashowania urządzenia do wersji MIUI 9 China Developer format będzie niezbędny.

 

To tylko moje tłumaczenie treści z oryginalnego wątku. Nie jestem autorem tych wiadomości.

Jeśli znaleźliście tutaj jakieś błędy w tłumaczeniu, prześlijcie je na PW - poprawię.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest informacja o tym kiedy Xiaomi wyda china dev (miui9) dla Redmi 4A. Jak tylko wyda, to wtedy też pewnie ruszy xiaomi.eu z MIUI9 dla nas.
Link który podałeś to ostatni china dev z miui8. Update do miui9 będzie przez OTA wtedy, gdy Xiaomi wyda china dev MIUI9 dla naszego modelu.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

China dev możecie sobie darować. Chińskie usługi i brak usług Googla (można doinstalować). Ale jak tylko się pojawi to najprawdopodobniej równolegle będzie wersja eu. Tak czy inaczej trzeba odblokować bl, albo poczekać (być może kilka miesięcy) na global stable z Miui 9.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

@Darecki1980 obie edycje są wydawane w tym samym cyklu wydawniczym, ale są dość autonomiczne wobec siebie. Zmiany i nowości nie zawsze się pokrywają, jak np. w przypadku aktualizacji Redmi 4A do Nougat na ROM-ach Global. MIUIPolska nie używam już od kilku miesięcy (dopóki nie zaktualizują Androida, więc być może się nie doczekam), więc trudno mi powiedzieć. Global mi dosyć odpowiadał, ale miałem problemy z ubijaniem aplikacji i czasem pracy na baterii, więc obecnie korzystam z custom ROM-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=40191]Kokodzambo[/mention] Dziękuję za obszerną odpowiedź a który custom rom jest najstabilniejszy i najbardziej spolszczony ?  jeśli można zapytać 
Myślę że Citrus, aex wraz z Crdroidem są najlepsze Do tego wgrać Infinity Kernel (dzis zrobiony) i powinno być idealnie

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, ostatnio wgrałem AEX z custom kernelem (domyślnie już był) i po 20 minutach przywróciłem backup MIUI z TWRP, był zbyt niestabilny ;p od Muraliego podobno jest lepszy - (@Kamil33 here?) nie mam ostatnio czasu na grzebanie więc wtedy odpuściłem sobie, ale może po egzaminach znajdę więcej czasu to będę sprawdzać ROMy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2018 o 10:14, Darecki1980 napisał:

@Kokodzambo Dziękuję za obszerną odpowiedź a który custom rom jest najstabilniejszy i najbardziej spolszczony ? :) jeśli można zapytać 

Długo lubiłem MIUI ale no, z czasem zacząłem się wkurzać na problemy z powiadomieniami, okazało się też że jest kilka fixów które rzeczywiście naprawiają pewne błędy (m.in miałem problem z powolnym ładowaniem) i postanowiłem spróbować jakiegoś customa. Zainstalowałem AEX od muraliego, dziś dograłem jeszcze Infinity Kernel 3.1 (z OC) i muszę przyznać że działa to całkiem przyzwoicie. Jeśli jeszcze zrootuje telefon będę mógł prawdopodobnie ustawiać sobie częstotliwość procesora na 400 Mhz i może uda mi się wycisnąć więcej na baterii (aktualnie około 9h, na MIUI udawało mi się po 12-13h).

Jeśli chodzi o wgrywanie kernela musiałem troszkę się napracować, miałem problem z niegasnącym wyświetlaczem (musiałem zaflashować firmware nougata), problem z wi-fi (jest specjalny fix na to) i problem z diodą (znów fix :D), ale działa naprawdę przyzwoicie i jestem zadowolony. Warto pamiętać że AEX od muraliego z którego korzystam jest nieoficjalny, jest też oficjalny build ale jak @Orjon wspominał jest niestabilny, ale pewnie to poprawią (może już poprawili?), wątpię że murali będzie coś aktualizował w swoim buildzie AEXa ale nie wywala się, wszystko działa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje obecnie na MIUI polska skoro takie czary mary ze stabilnością a te kernele i fixy to dla mnie czarna magia ledwo wgrałem miui polska a ile razy uwaliłem tel to lepiej nie pytać hehe kolega @Orjon mi pomógł go odratować i dziękuję mu za to :) ubolewam nad tym że miui polska nie ma 7.1.2 i chyba tak pozostanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...