Jump to content

Po wymianie płytki z USB telefon ma słaby zasięg

mihu7
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, w telefonie żony padł port usb. Objawiało się to problemem w ładowaniu oraz brakiem transmisji z kompem. Wymieniłem całą płytkę na taką:

http://www.ebay.pl/itm/USB-MIC-CHARGE-CHARGER-PCB-BOARD-FLEX-CABLE-FOR-XIAOMI-REDMI-HONGMI-NOTE-3G/381252061797?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Po wymianie tel. bardzo długo łączył się z siecią, więc sprawdziłem wtyk anteny >> było wszystko ok. W tej chwili co chwilę mam brak zasięgu. Zamontowałem starą płytkę i było wszystko okej. Nie wiem, czy ma znaczenie rev, bo stara (uszkodzona) ma rev A2.5, nowa zaś A1... Jakieś sugestie?

Soft w fonie jest ostatni, jaki jest dostępny na ten model, czyli 'lcsh92_wet_jb9'

Ustawienia:

- preferowany typ sieci 3G/2G

-operatorzy: wybierz automatycznie

Dodam, że sim jest od Plusa, do nadajników mam ok. 1.5 km

Pozdrawiam.

Edit:

Witam ponownie, zmuszony zostałem do prac precyzyjnych, co z moimi oczami jest nie lada wyczynem, ale do brzegu... Powodem wymiany całej płytki - jak mi się wydawało  był "rozlkekotany" wtyk USB - po odpowiednim ustawieniu  kabla zasilającego jakoś się tel. ładował, ale tylko do ok. 30%. Nie szły też dane po podłączeniu do kompa. Około roku temu już raz przleutowałem ten wtyk, ale teraz wolałem kupić cały podzespół i wymienić, gdyż jak wspomniałem, muszę iść do okulisty po okulary. Przed chwilą dogiąłem obudowę USB na płytce, w którą wchodzi wtyczka i jest dobrze. Wtyczki od ładowarek wchodzą dość ciasno,telefon jest cały czas w zasięgu i  komunikuje się nawet z komputerem.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego nowa płytka tak wariuje? Porównałem rev tej, która kupiłem na eBay z rev takiej samej, którą oferuje sklep dragon-tt i o dziwo tam można dostać też rev A1. W dragonie kupowałem parę rzeczy (lcd z dotykiem x2) i jakość jest bardzo dobra. 

Aha - dzięki za sugestię - uderzę do kol. @Acida po pomoc, bo nie wiem, na jak długo problem został rozwiązany.

Pozdrawiam!

PS. Zauważyłem, jak żona podłącza kabel do telefonu... masakra... Muszę jej kupić nowy tel. z wtykiem USB C...;-)  na razie zrobię jej szkolenie...

Edited by mihu7

Rev zazwyczaj oznaczało coś jak numer kompilacji. Czyli jeśli w Rev 1 miał jakieś błędy to w Rev 2 zostały naprawione.
Ale nie jestem pewny czy w przypadku Xiaomi jest tak samo.

Ale zakładając, że tak, mamy najlepszy dowód na to, że to co najtańsze nie zawsze jest najlepsze. 
Płytka ta zawiera moduł który łączy się z anteną więc ja bym obstawiał uszkodzoną płytkę :?

@Acid być może wyłuska Ci z serwisu jakąś nową i taką która będzie działała.