Skocz do zawartości

Po wymianie płytki z USB telefon ma słaby zasięg


mihu7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w telefonie żony padł port usb. Objawiało się to problemem w ładowaniu oraz brakiem transmisji z kompem. Wymieniłem całą płytkę na taką:

http://www.ebay.pl/itm/USB-MIC-CHARGE-CHARGER-PCB-BOARD-FLEX-CABLE-FOR-XIAOMI-REDMI-HONGMI-NOTE-3G/381252061797?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Po wymianie tel. bardzo długo łączył się z siecią, więc sprawdziłem wtyk anteny >> było wszystko ok. W tej chwili co chwilę mam brak zasięgu. Zamontowałem starą płytkę i było wszystko okej. Nie wiem, czy ma znaczenie rev, bo stara (uszkodzona) ma rev A2.5, nowa zaś A1... Jakieś sugestie?

Soft w fonie jest ostatni, jaki jest dostępny na ten model, czyli 'lcsh92_wet_jb9'

Ustawienia:

- preferowany typ sieci 3G/2G

-operatorzy: wybierz automatycznie

Dodam, że sim jest od Plusa, do nadajników mam ok. 1.5 km

Pozdrawiam.

______________________________________

Edit:

Witam ponownie, zmuszony zostałem do prac precyzyjnych, co z moimi oczami jest nie lada wyczynem, ale do brzegu... Powodem wymiany całej płytki - jak mi się wydawało  był "rozlkekotany" wtyk USB - po odpowiednim ustawieniu  kabla zasilającego jakoś się tel. ładował, ale tylko do ok. 30%. Nie szły też dane po podłączeniu do kompa. Około roku temu już raz przleutowałem ten wtyk, ale teraz wolałem kupić cały podzespół i wymienić, gdyż jak wspomniałem, muszę iść do okulisty po okulary. Przed chwilą dogiąłem obudowę USB na płytce, w którą wchodzi wtyczka i jest dobrze. Wtyczki od ładowarek wchodzą dość ciasno,telefon jest cały czas w zasięgu i  komunikuje się nawet z komputerem.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego nowa płytka tak wariuje? Porównałem rev tej, która kupiłem na eBay z rev takiej samej, którą oferuje sklep dragon-tt i o dziwo tam można dostać też rev A1. W dragonie kupowałem parę rzeczy (lcd z dotykiem x2) i jakość jest bardzo dobra. 

Aha - dzięki za sugestię - uderzę do kol. @Acida po pomoc, bo nie wiem, na jak długo problem został rozwiązany.

Pozdrawiam!

PS. Zauważyłem, jak żona podłącza kabel do telefonu... masakra... Muszę jej kupić nowy tel. z wtykiem USB C...;-)  na razie zrobię jej szkolenie...

Edytowane przez mihu7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rev zazwyczaj oznaczało coś jak numer kompilacji. Czyli jeśli w Rev 1 miał jakieś błędy to w Rev 2 zostały naprawione.
Ale nie jestem pewny czy w przypadku Xiaomi jest tak samo.

Ale zakładając, że tak, mamy najlepszy dowód na to, że to co najtańsze nie zawsze jest najlepsze. 
Płytka ta zawiera moduł który łączy się z anteną więc ja bym obstawiał uszkodzoną płytkę :?

@Acid być może wyłuska Ci z serwisu jakąś nową i taką która będzie działała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...