ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Z tym folderem app_screenshot to chyba siejecie ferment. Dzisiaj mam tylko 9 screenshotów, wszystkie z dzisiaj.

Wygląda na to, że sccreenshoty automatycznie się kasują jak wywalicie apki z ramu (taki nawyk mi pozostał z wcześniejszych telefonów). 

Edit. Zapomniałem dodać, siedzę na wersji 7.6.8

Widocznie MIUI 9 ich nie usuwa, bo w 7.6.8 też mam ich tylko kilka.

1 godzinę temu, fi9o napisał:

Dziś z rana był test OTA na Mi5s+ -....

@fi9o instalowałeś wersję z 01.09 na Mi5S Plus? Wszystko działa? U mnie po aktualizacji dostałem FC aplikacji Aktualizacje.

Edited by ketesch

[mention=7561]fi9o[/mention] instalowałeś wersję z 01.09 na Mi5S Plus? Wszystko działa? U mnie po aktualizacji dostałem FC aplikacji Aktualizacje.
Wszystko jak na razie cacy.
a52bd8aca63b263008cd3bb39414fb9f.jpg

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

48 minut temu, redminote2 napisał:

Co masz na myśli odnośnie tej zdrowotności?

Zapewne oczyszczenie z głęboko zalegającego syfu.

Przeciętny telefon z każdym Androidem działa przecież, co chyba każdy zauważył, coraz gorzej wraz z upływem czasu. No dzień co nie co pomaga restart, raz na jakiś czas aktualizacja systemu (lub odświeżenie tą samą wersją), czasem jakiś wipe cache dodatkowo. Ale w dłuższej perspektywie i to może być mało, więc pełny MiFlash to kolejny szczebel oczyszczania.

Miflash czasem nie zeruje calego telefonu? Jezeli tak to najpierw trzebaby zrobic kopie zdjec itp. Duzo zachodu.

Jak w tym romtoolbox usunac pozostalosci po aplikacjach?

Dziś z rana był test OTA na Mi5s+ - z mojej strony wszystko gładko, aczkolwiek! Wydaje mi się, że skoro updater pobiera plik to nie powinien potem prosić o jego wskazanie tylko sam go złapać i zadać pytanie: Czy chcesz rozpocząć aktualizację? Tak - idzie do TWRP i aktualizuje. Nie, przypomnij później i przy tej opcji za jakiś czas się przypomina, że jest aktualizacja, że plik pobrany. 
No i tak jak wspominałem supersu/magisk/inne zipy fajnie by było móc skolejkować, albo nawet dodać opcję: Dodatkowe pliki zip gdzie raz podam supersu i po każdej aktualizacji będzie on dodany po pliku z romem.

P.S. - Wipe Cache/Dalvik też fajnie by było mieć możliwość w updaterze zaznaaczyć i mieć to jak najbardziej zautomatyzowane)
Taka właśnie szybka instalacja jest po rozwinięciu powiadomienia w belce, w tym tygodniu trafi też do głównego menu.

Jaka jest roznica miedzy trybem Cichy i Godziny ciszy? W podpowiedzi jest napisane, ze w trybie godziny ciszy wszystko jest wyciszone procz budzika, ale u mnie budzik jest slyszalny w jednym i drugim trybie.

12 godzin temu, Kamil33 napisał:

@piterek45

To ta ostatnia aktualizacja MIUI8 

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/7.7.20/

Ale wątpię że taki downgrade jak chcesz zrobić zadziała 

Jednak nie wytrzymałem i zrobiłem dawngrade zapodajac ten plik 

Generalnie niby wszystko chodzi normalnie ,niby jest miui8 nic nie wywala

Jedyny problem jaki widzę narazie to że jak wchodzę w aktualizacje to wywala błąd aktualizacji. 

Wygląda że nie da się już jej zrobić 

A nie masz żadnej starszej kopii zapasowej w TWRP? Wgrasz starszą i zaktualizujesz do ostatniej aktualizacji na MIUI 8

1 godzinę temu, latet napisał:

Zapewne oczyszczenie z głęboko zalegającego syfu.

Przeciętny telefon z każdym Androidem działa przecież, co chyba każdy zauważył, coraz gorzej wraz z upływem czasu. No dzień co nie co pomaga restart, raz na jakiś czas aktualizacja systemu (lub odświeżenie tą samą wersją), czasem jakiś wipe cache dodatkowo. Ale w dłuższej perspektywie i to może być mało, więc pełny MiFlash to kolejny szczebel oczyszczania.

Ja właśnie planuję takie "czyszczenie" - niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myślę: factory reset, potem miflash (flash all) najnowszego china dev, twrp i na koniec x.eu w najnowszej wersji? Czy może coś pominąć/dołożyć?? Bootloadera china dev chyba mi nie zablokuje?

1 godzinę temu, RASTY777 napisał:

Ja właśnie planuję takie "czyszczenie" - niech mnie ktoś poprawi jeśli źle myślę: factory reset, potem miflash (flash all)

Jak robisz miflash to factory reset jest zbędne.

Witam, wgrałem na mi5s najnowszą wersję oprogramowania i wszystko śmiga poprawnie (muszę jeszcze sprawdzić gps). Ale poznikały mi praktycznie wszystkie skróty i przełączniki (wigety), ma ktoś pomysł czym to zastąpić?

Nie wiem dlaczego u mnie tak schodzi bateria... Wszystkie jakieś optymalizacje wyłączone. Internetu głównie używam przez Dane i to gdzieś do 15 min dziennie. W trakcie pisania tego postu i robienia zrzutów bateria spadła o 3%, a to 5 min roboty.

Screenshot_2017-09-04-13-36-17-841_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.8d5f57264a7fdb12610807b2e7a45908.png Screenshot_2017-09-04-13-36-24-933_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.17670aca98e2544d81acab0870ef9887.png Screenshot_2017-09-04-13-36-35-532_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.a969e1f7b16b6896b199a4441de0aaf8.png Screenshot_2017-09-04-13-36-56-088_com_miui.securitycenter.thumb.png.e24d8188c48ee5d6164b5f85d5f4683d.png Screenshot_2017-09-04-13-37-39-169_com_miui.securitycenter.thumb.png.02bfb48ef4ac7b68434a9801f824c431.png Screenshot_2017-09-04-13-37-44-656_com_miui.securitycenter.thumb.png.98c206a1e70eebf571a6ec4fbc33affd.png

1 minutę temu, AmyS napisał:

Nie wiem dlaczego u mnie tak schodzi bateria... Wszystkie jakieś optymalizacje wyłączone. Internetu głównie używam przez Dane i to gdzieś do 15 min dziennie. W trakcie pisania tego postu i robienia zrzutów bateria spadła o 3%, a to 5 min roboty.

Screenshot_2017-09-04-13-36-17-841_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.8d5f57264a7fdb12610807b2e7a45908.png Screenshot_2017-09-04-13-36-24-933_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.17670aca98e2544d81acab0870ef9887.png Screenshot_2017-09-04-13-36-35-532_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.a969e1f7b16b6896b199a4441de0aaf8.png Screenshot_2017-09-04-13-36-56-088_com_miui.securitycenter.thumb.png.e24d8188c48ee5d6164b5f85d5f4683d.png Screenshot_2017-09-04-13-37-39-169_com_miui.securitycenter.thumb.png.02bfb48ef4ac7b68434a9801f824c431.png Screenshot_2017-09-04-13-37-44-656_com_miui.securitycenter.thumb.png.98c206a1e70eebf571a6ec4fbc33affd.png

U mnie właśnie wręcz odwrotnie. Bateria stała się bardzo żywotna.

Fakt faktem, robiłem na świeżo + wipe cache/dalvik

@AmyS

@fi9o 

można przecież edytować cytowaną zawartość, a wklejać zdjęcia z opcją "spoiler" bo przecież tych wątków nie da się normalnie przeglądać, co chwila tylko jakieś screeny.

• Like 1

Raczej chodzi mi o użytkowników Mi6 i MIUI 9 żeby mieć jakiś punkt odniesienia. W ostateczności może spróbuję MiFlashem i na nowo wszystko postawić. Aplikacje mam takie same jak na Mi4 i tam na MIUI 8 nie miałem takich problemów od dawien dawna. Ale dzięki @fi9o za info.

Raczej chodzi mi o użytkowników Mi6 i MIUI 9 żeby mieć jakiś punkt odniesienia. W ostateczności może spróbuję MiFlashem i na nowo wszystko postawić. Aplikacje mam takie same jak na Mi4 i tam na MIUI 8 nie miałem takich problemów od dawien dawna. Ale dzięki [mention=7561]fi9o[/mention] za info.

U mnie nie jest źle. BT I wifi cały czas włączone i w tle chodzi Samsung Heath. 649d30ef663773ee98bdbf5ed02b3bb0.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

15 godzin temu, grizzly napisał:

U mnie 3200 zrzutów ekranu;/

"/data/system/app_screenshot" - wszedłem do TWRP i nie mogę znaleźć tego folderu "app_screenshot"

Czy możliwe, że go nie mam czy może ktoś mi podpowie gdzie go dokładnie szukać.

I sprawa z innej beczki. Czy istnieje możliwość odpalenia Mi Wallpaper Carousel co tak pięknie działało w MIUI 8

(ściągnąłem i zainstalowałem tą apkę ale "nie chodzi")

U mnie, na mi6, SOT akceptowalny (7 do 8 godzin z ciągłym wifi/lte i bluetooth), ale martwię się o użycie baterii przy wygaszonym ekranie. Przez noc potrafi mi zjeść 15-20%. Nie przypominam sobie takich cyrków na global dev. Obwiniam zasięg sieci albo którąś z socialmediowych aplikacji. Dziś wyłączyłem dt2w i ustawiłem na sztywno WCDMA. Będę testował dalej...

@galakty Root jest, Wakelock Detector też, jazdy brak. Wg moich screenów to co, Sklep Play albo Kalendarz jest temu winien? Szczerze powiedziawszy to nie wiem.

19 minut temu, galakty napisał:

Wakelock Detector, root i jazda.

Mam, ale nie potrafię go zmusić do działania. Nic się nie wyświetla po wejściu w aplikację. Zresztą, jeśli to wina zasięgu to z takich statystyk nic nie wyniknie. 

Dodam jeszcze, że na mi4 używanym w tej samej lokalizacji, z takimi samymi bandami nie ma takich problemów.

Edited by damian12332146

20 minut temu, AmyS napisał:

@galakty Root jest, Wakelock Detector też, jazdy brak. Wg moich screenów to co, Sklep Play albo Kalendarz jest temu winien? Szczerze powiedziawszy to nie wiem.

Ja osobiscie "zabilem" wszystko co mi nie jest potrzebne, wszystkie serwisy Google i paredziesiat innych aplikacji systemowych. Ponizej 9 SOT nie schodze a, polecam apke Service Disabler z...Google Play ;-)

Jakbys sie zdecydowal na ten odwazny krok to moge ci podeslac liste apek do "zabicia", a Google i jakies Hangoutsy da sie zastapic normalnymi metodami 8-)

Czy u was też na najnowszej wersji Wi-Fi nie łączy się automatycznie?

Wysłane z mojego MI+MAX przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, AmyS napisał:

Root jest, Wakelock Detector też, jazdy brak. Wg moich screenów to co, Sklep Play albo Kalendarz jest temu winien? Szczerze powiedziawszy to nie wiem.

Może za rzadko robisz restart telefonu?

6 godzin temu, RASTY777 napisał:

Bootloadera china dev chyba mi nie zablokuje?

Ponoć nie powinien, ale mi się zdarzyło i to więcej niż raz. Ale problem to nie był żaden – natychmiast go odblokowałem.

@latet Za rzadko go restartuje? Jak do Mi4 były aktualizacje co tydzień to co tydzień był tylko jeden restart. Ok, może 2, bo po instalacji romu instalowałem root i dodatki. I nie było takich problemów, więc to chyba nie to.

Guest
This topic is now closed to further replies.