ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

10 godzin temu, QBAQ napisał:

/data/system/app_screenshot 

To chyba nic strasznego, zwykłe miniaturki aplikacji które były w pamięci podręcznej. U mnie 19.900 sztuk ;) screenów... Jedyne zmartwienie to dostęp do tego konkretnego folderu i np. screeny z apek bankowych.

Wyciągnąłem z szuflady i odpaliłem niewłączanego od miesięcy Redmi Note 1 z ROM-em 6.11.3. Zajrzałem do tego folderu – było w nim tylko kilka screenów, wszystkie dzisiejsze. Wniosek: kiedyś musiał działać mechanizm czyszczący ten folder, ale potem (nie wiem kiedy dokładnie) został wyłączony i screeny zaczęły się gromadzić. Prawie 20 tys., no, to póki co jesteś rekordzistą! U mnie tylko 4 tys., a ktoś tam jeszcze pisał o 10 tys.

• Like 1

2 godziny temu, fps napisał:

Chodzi mi o czas ładowania.... ponad 7 godzin. Ładowałem go do pełna od 21 jakoś do 5 :;/ Co jest grane? Mi chyba płyta główna uwaliła port micro usb w telefonie bo podłączyłem go na chwile żeby sprawdzić czy komputer wykryje telefon ale nie wykrył. Nie wiem czy wina komputera czy braku pcsuite mi sterowników :C

Obstawiam że wina kabla, nawet takie najdroższe potrafią być słabe i od razu po wyjęciu z paczki ładowanie nie przekracza 700mA.

Ja kupiłem najtańsze z najtańszych kabli na aliexpress i się okazało że są lepsze od takiego za 20zł w opolocie itp. Polecam wydać 10zł na miernik i wszystko nagle stanie się proste.

Jeszcze bez miernika możesz spróbować obrócić wtyczkę w tel (jak masz usb-c) i zobacz czy się czas poprawi:

Miernik prądu portu usb

6 minut temu, kubackjeee napisał:

I jak to w końcu poustawiales? Mi zależy na jak najlepszym życiu baterii. Najchętniej bym ustawił żeby ubijal wszystkie apki oprócz komunikatorów i maila.

Od zawsze mam wszystkie te funkcje wyłączone. Okresowo testowałem ich włączenie, ale nigdy nic to nie dawało, oprócz wzmożonego ubijania apek. Masz, z tego co piszesz, inne podejście niż większość użytkowników, która narzeka na ubijanie i wolałaby, aby nic nie było ubijane.

4 minuty temu, mmichal napisał:

Obstawiam że wina kabla, nawet takie najdroższe potrafią być słabe i od razu po wyjęciu z paczki ładowanie nie przekracza 700mA.

Ja kupiłem najtańsze z najtańszych kabli na aliexpress i się okazało że są lepsze od takiego za 20zł w opolocie itp. Polecam wydać 10zł na miernik i wszystko nagle stanie się proste.

Jeszcze bez miernika możesz spróbować obrócić wtyczkę w tel (jak masz usb-c) i zobacz czy się czas poprawi:

Prawda, kable, wtyczki, gniazdka - to są dość zawodne elementy. Jak kupiłem miernik, to się przekonałem, jak to bywa. Nawet ten sam kabel w tej samej ładowarce raz potrafi 'zaskoczyć' i jest QC3, a kolejnym razem nie i ładowanie się ślimaczy.

Kup miernik, a Twoje życie się odmieni ;)

Z tym że miernik to też kolejna wtyczka, kolejne gniazdko, więc kolejne "wąskie gardło" i potencjalna przyczyna problemów. No, ale bez miernika poruszasz się po temacie jak kret po plaży.

Edited by latet

Prawda, kable, wtyczki, gniazdka - to są dość zawodne elementy. Jak kupiłem miernik, to się przekonałem, jak to bywa. Nawet ten sam kabel w tej samej ładowarce raz potrafi 'zaskoczyć' i jest QC3, a kolejnym razem nie i ładowanie się ślimaczy.
Kup miernik, a Twoje życie się odmieni
Z tym że miernik to też kolejna wtyczka, kolejne gniazdko, więc kolejne "wąskie gardło" i potencjalna przyczyna problemów. No, ale bez miernika poruszasz się po temacie jak kret po plaży.
Polecam kable blitzwolf. Jeszcze mnie nie zawiodły

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Kup miernik, a Twoje życie się odmieni

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

41 minut temu, latet napisał:

a się już od dłuższego czasu wystrzegam SuperSU (na Mi5) po lekturze różnych wątków na forum. Kolejny powód mi dałeś...

No patrz, a ja używam tylko SuperSU i nic złego się nie dzieje... Ale to trzeba wgrać dobrą wersję i wiedzieć co się robi...

• Like 1

Czy ma ktoś taki problem, że czasami nie działa Wam internet w telefonie? Niby jest, ale go nie ma. Obojętnie czy to Dane czy Wi-Fi, telefon się łączy ale nic nie pobiera, każda aplikacja informuje o braku internetu. Jedynie co pomaga to restart telefonu.

4 godziny temu, fps napisał:

Chodzi mi o czas ładowania.... ponad 7 godzin. Ładowałem go do pełna od 21 jakoś do 5 :;/ Co jest grane?

Miałem taki problem z LG żony, ładował się cały dzień, zmieniałem kable i ładowarki bo jest w domu trzy LG i żadnej poprawy. Wszystko naprawił kabel Blitz Wolf, wróciło normalne ładowanie. LG ma port micro usb ale warto sprawdzić ten trop tak jak koledzy podpowiadają.

2 godziny temu, kubackjeee napisał:

Potwierdzam, używam i też polecam.

Zresztą nie tylko kable blitzwolf kupiłem, także szybkie ładowarki – domową i samochodową. Naprawdę z czystym sumieniem polecam.

Edited by latet
  • Like 1

Jakiś czas temu znikła z MIUI opcja Kontrola Rodzicielska (child mode). Niestety, nie zauważyłem, kiedy to nastąpiło. Czy ktoś jest w stanie podać mi numer ostatniej wersji Miui Polska dla Redmi 3 z tą opcją? To było bardzo dobre zabezpieczenie, ale widocznie ktoś stwierdził, że zawadza w systemie.... Szkoda.

13 godzin temu, QBAQ napisał:

/data/system/app_screenshot 

To chyba nic strasznego, zwykłe miniaturki aplikacji które były w pamięci podręcznej. U mnie 19.900 sztuk ;) screenów... Jedyne zmartwienie to dostęp do tego konkretnego folderu i np. screeny z apek bankowych.

A czy na screenach appek bankowych widać login i hasło? jeśli nie, to czym się martwisz?

• Like 2

6 minut temu, marcin19883 napisał:

A czy na screenach appek bankowych widać login i hasło? jeśli nie, to czym się martwisz?

Błogosławieni naiwni, albowiem żyć będą spokojniej :)

• Like 4

@slimdickpodłączony był do gniazdka sieciowego. Nigdy nie miałem znaczka qc bo mój telefon ma go zablokowany w kernelu. Ogólnie historia jest taka że podejrzewam komputer. Wymieniłem płytę główną na używaną i zaczęła mi uwalać pendrive'y. Wcześniej miałem lg spirit i mój komputer go nie widział, w sumie żaden komputer potem go nie widział. Oddałem go na gwarancję, naprawili gniazdo micro usb i nagle laptop go widzi.

Co do xiaomi. Podłączałem go do komputera, sprawdzałem ładowarkę kolegi od Sony. Ampere cały czas pokazywał USB max current: 500mah a telefon ładował się prądem między 10 a 140mah najczęściej, czasem na chwilę było 440mah. 

Jak z poziomu telefonu wrzucić tutaj ss? Teraz ładowałem go ok 30 sekund dla testu w Ampere i wyniki:

Min: 20mah

Max: 330mah

12 minut temu, Wojusek napisał:

Czy aby odnaleźć ten katalog trzeba mieć root'a? Bo nie mogę go namierzyć...

Nie, nie trzeba, właśnie na tym m.in. polega zagrożenie.

• Like 1

5 minut temu, Wojusek napisał:

Czyli dostałem dwie odmienne odpowiedzi...:D

Sam się przekonaj ;) Zainstaluj apkę "Root Browser" (wbrew nazwie - nie wymaga roota) i za jej pomocą spokojnie będziesz mógł wejść do /data/system/ – a czy tam masz czy nie masz tego folderu ze screenami, to już zależy.

Proszę - obrazek. Roota nie mam. (Folder ze screenami już skasowałem z TWRP). No właśnie, możesz też tam wejść przez TWRP jeśli nie masz roota.

Screenshot_2017-09-03-15-13-11-793_com.jrummy.root.browserfree.png

Edited by latet
  • Like 1

@Wojusek możesz też podejrzeć ten folder w TWRP. U mnie było ok. 7200 plików.

Tapnięte z Mi5

Tapnięte z Mi5

Oo widzę, że latet był szybszy z tym TWRP.

Tapnięte z Mi5

• Like 1

9 minut temu, wolf napisał:

Nie tylko podejrzeć, ale też skasować. Myślę, że warto to podkreślić.

W czarnej d*pie są natomiast użytkownicy Globala z zablokowanym BootLoaderem. Mogą co najwyżej podejrzeć ten folder, ale niczego nie wykasują. 

Muszę zaraz podłączyć kompa i odpalić twrp z komendy bo kombinacja przycisków nie działa...

@latet nie wiem czemu w tej apce nie mam nawet widocznego katalogu system :/

Ps. Czy twrp nie odpala z przycisków dlatego  że wgrałem plik o nazwie twrp.3.1.1.img zamiast twrp.img?;)

• Like 1

U mnie w tym folderze znalazłem 34 screenshoty - wszystkie utworzone dzisiaj z używanych przeze mnie aplikacji, które minimalizowałem..

@slimdick
czytalem co pisales - rozumiem że w miui9 nie ma katalogu ale mam też pod ręką note 4mtk z miui 8 i tam sobie spoglądam

@wolf faktycznie twrp rusza z aktualizacji co nie zmienia faktu że będę i tak się musiał pobawić aby ruszało tonz kombinacji przycisków ;)

W każdym razie dziękuję wszystkim za pomoc ;)

19 minut temu, slimdick napisał:

@latet czyli nie masz zainstalowanego Magisk ?

Nie mam żadnego roota. Nie potrzebuję.

Przed chwilą, latet napisał:

Nie mam żadnego roota. Nie potrzebuję.

Nie mam ochoty się z tobą licytować, ja wiem a Tobie się tylko wydaje że coś tam masz albo nie ...

5 godzin temu, Wojusek napisał:

@latet nie wiem czemu w tej apce nie mam nawet widocznego katalogu system :/

Kliknij na znaczek w kształcie 3 poziomych kresek (w lewym górnym rogu ekranu apki), następnie w sekcji STORAGES wybierz "Root Directory".

• Like 3

3 minuty temu, latet napisał:

Kliknij na znaczek w kształcie 3 poziomych kresek (w lewym górnym rogu ekranu apki), następnie w sekcji STORAGES wybierz "Root Directory".

Potwierdzam - działa!:)

Po aktualizacji do 9 na mix mam problem z listą kontaktów 

W bocznym pasku jest literowa lista która teraz działa tylko do litery L 

Klikając w każdą za L nic się nie dzieje a wraca do  L

A z kolei wszystkie do L działają Normalnie

Ma ktoś na to pomysł

Czy da się powrócić do miui8

2 minuty temu, piterek45 napisał:

Po aktualizacji do 9 na mix mam problem z listą kontaktów 

W bocznym pasku jest literowa lista która teraz działa tylko do litery L 

Klikając w każdą za L nic się nie dzieje a wraca do  L

A z kolei wszystkie do L działają Normalnie

Znany błąd od lat. Masz na liście kogoś zaczynajaćego się od Ł (może jakiś Łukasz lub Łucja). Zmien Ł na L i będzie OK.

@slimdick

@Wojusek

Każdy trochę bardziej rozbudowany Menedżer plików ze sklepu play pozwala przeglądać te foldery bez roota, po prostu wgrany domyślnie menedżer plików nie ma takiej opcji żeby typowy Kowalski tam nie zagląda.

Sprawdźcie choćby FX

• Like 1

5 minut temu, slimdick napisał:

@latetZainstaluj RootBear Sample i daj screena emoji14.png

Znalazł jakieś resztki BusyBox Binary. Ślady po root dawno temu. Nie sądziłem, że to wystarczy, aby RootBrowser mógł wejść do tych folderów. Zrobić tam nic nie mogę - tylko przeglądać a i to większość folderów jest pusta.

Screenshot_2017-09-03-16-16-10-992_com.scottyab.rootbeer.sample.png

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.