ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

16 godzin temu, fatis napisał:

czyli najpierw 7.2.9 potem najnowsze. Dzięki - może by to dołączyć do instrukcji wgrywania przy wydawaniu kolejnych romów....

Raczej zapytaj Acid czemu nie umieszcza pliku bootloadera w swoich aktualizacjach dla MI4C.

Spoiler

7.2.9_7.8.17.jpg

Edited by slimdick
  • Like 1

Co do folderu ze screenshotami - nie próbowaliście ustawić chmod 000 dla tego folderu? Teoretycznie wtedy nic nie powinno się tam tworzyć :)

Co do folderu ze screenshotami - nie próbowaliście ustawić chmod 000 dla tego folderu? Teoretycznie wtedy nic nie powinno się tam tworzyć
Lub wystarczy wyłączyć tą opcję w aplikacji Google..
bf69003b722df0efb14dd79eb9e77614.jpg

16 godzin temu, fatis napisał:

jak i gdzie mam go wrzucić bo nie bardzo kumam - a może dorzucić go do zipa z nowym romem?

Ten plik zip co podałem w twrp zainstaluj przez albo po instalacji aktualizacji 7.8.31 nie ma to znaczenia.

Edited by slimdick
  • Like 1

mam pytanie do was jak ustawić w tym miui powiadomienia z gmaila, dodam że synchronizację mam włączone, a pomimo nadejścia nowego maila nic nie powiadamia, tak nigdy się nie działo w poprzednich telefonach

dodatkowo mozna jakoś zwiększyć głośność głośnika do rozmów tego przy uchu bo teraz to jest tragedia, jak zwiększyć zewnętrzny głośnik to poprzez vipera ale ten przy uchu nie mam pojęcia jak.

redmi 4x

Edited by dev1407

Zauwazylem ze podczas instalacji miui z zip gdy telefon juz sie zrestartuje i zacznie instalowac przez TWPR to ten pasek  dojdzie do 3/4 telefon sie restartuje i niby aktualizacja zakonczona .Czy tak powinno byc ?

@slimdick wtedy w Google now nie masz ss na ostatniej ikonie zegarka gdzie Google zapisuje te ss z twoich wizyt w przeglądarce40dbb0b91ee3022c2ff913c0211db774.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Moje pytanie jest dla tego że pomimo zaznaczonej tej opcji , mimo że mam w Google Now te ostatnie to nie znalazłem tego folderu co było wcześniej podane. Koniec.

Czy wam też aplikacja systemowa pliki/explorer się przeładowuje za każdym razem gdy wyjdziecie z niej przyciskiem wstecz? Dokładnie wszystko widać na filmiehttps://cloud.tapatalk.com/s/59aad930e362b/Screenrecorder-2017-09-02-18-11-17-463.mp4

ale TWRP widzi tylko zipy w opcji zainstaluj - nie widzi tego pliku osobno

2 godziny temu, slimdick napisał:

Ten plik co podałem w twrp zainstaluj przez albo po instalacji aktualizacji 7.8.31 nie ma to znaczenia.

- jak to zainstalować?

19 minut temu, fatis napisał:

ale TWRP widzi tylko zipy w opcji zainstaluj - nie widzi tego pliku osobno

- jak to zainstalować?

Normalnie, tak jak rom, to też jest plik .zip.

Dobra - ogarnąłem to tak że dograłem ten brakujący plik do zipa z romem po prostu. Nie mam pojęcia jak osobno z twrp dograć sam plik emmc_appsboot.mbn - tak czy siak ruszyło. Dzięki

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

Czy wam też aplikacja systemowa pliki/explorer się przeładowuje za każdym razem gdy wyjdziecie z niej przyciskiem wstecz? Dokładnie wszystko widać na filmiehttps://cloud.tapatalk.com/s/59aad930e362b/Screenrecorder-2017-09-02-18-11-17-463.mp4

Według mnie musi się przeładowywać, bo szuka nowych plików za każdym razem.

2 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

@slimdick wtedy w Google now nie masz ss na ostatniej ikonie zegarka gdzie Google zapisuje te ss z twoich wizyt w przeglądarce

Przecież tu nie chodzi o screeny z przeglądarki tylko screeny z wszelkich apek. Nie mam i nigdy nie miałem Google Now, a ten folder u mnie był, a w nim ponad 4 tys. screenów. Ktoś inny pisał o 10 tys.

W MIUI9 problem wydaje się już nie istnieć. Wystarczy więc jak najszybciej skasować tamten folder wraz z zawartością i żyć dalej spokojnie.

@fatis podaje Ci link do pliku i napisałem żebyś zainstalował w twrp, czego tu można nie rozumieć ? Ten screen to pokazałem czego brakuje w ROMie dla MI4C. 

6 minut temu, slimdick napisał:

@fatis podaje Ci link do pliku i napisałem żebyś zainstalował w twrp, czego tu można nie rozumieć ? Ten screen to pokazałem czego brakuje w ROMie dla MI4C. 

Rozumiem - tyle że twrp nie widzi pliku. W przeglądarce w twrp plik jest ale jak biorę opcję install to widzi tylko zipy a pliku emmc_appsboot.mbn już nie. Ale przypuszczam że Twoim zamiarem było podanie mi linku do działającego zipa bo ten link nie działa. Zakładam że to zwykłe nieporozumienie Tak czy siak - dograłem plik do zipa i zainstalowałem po prostu rom.

@fatis zaraz dostanę warn od moderatora ale jak czytam takie brednie to nie mogę się powstrzymać. Kto Ci pisał żeby rozpakowywać te pliki , cały libra-aqua_firmware_7.2.9.zip wgrywasz w twrp, widzisz na końcu pliku .ZIP.

Edited by mrosi
Za mało ostrzeżeń...?

Chłopie czego się gotujesz - napisałem na samym początku jak to zrobiłem i działa. Podajesz nazwę jakiegoś pliku, nie bardzo wiem skąd. Chyba że mówisz po prostu o wersji 7.2.9 żeby wgrać ale wątpię bo mówiłeś że nie trzeba. Sprawdziłeś czy ten link działa co podałeś ?? Ano nie działa. Poradziłem sobie, nie zrozumieliśmy się, bez spiny

@fatis link miałeś tu podany w kilku miejscach i jeszcze dodatkowo do wątku z tematem gdzie był opisany ten problem.

@mrosi możesz wyczyścić moje wypociny w tym wątku i dać mi warn, przynajmniej do poniedziałku.

@Grzesiuso proszę z Xiaomi. Eu

CHANGELOG 7.8.31

Quick Ball
New - Quick ball goes back to the edge after 3 seconds of inactivity (08-30)

• Like 1

Czy tylko u mnie po tej aktualizacji asystent dotyku znika z ekranu?
Możesz to zmienić w jego opcjach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

/data/system/app_screenshot 

To chyba nic strasznego, zwykłe miniaturki aplikacji które były w pamięci podręcznej. U mnie 19.900 sztuk ;) screenów... Jedyne zmartwienie to dostęp do tego konkretnego folderu i np. screeny z apek bankowych.

15 godzin temu, fps napisał:

Help

dzis tez zauwazylem ze zniklol amperaz temperatura i czas :( 

Dnia 1.09.2017 o 13:50, kamil385_ napisał:

Pewnie tak, ale szkoda bo fajnie było mieć podgląd :)

to akurat byla super opcja wczesniej instalowalem dodatkowe apki by miec podglad szkoda ze to usuneli moze Acid przywroci mam nadzieje 

Dnia 1.09.2017 o 21:52, Colinovsky napisał:

U mnie nawet tego folderu nie ma. :o Skąd Wy to macie lub jak to znaleźliście? Trzeba to w jakiś sposób odkryć, albo może sprawdzać przez komputer żeby to zobaczyć? Na fonie jak sprawdzam, to nic takiego nie ma.

chodziło o te parametry na górnej belce po stuknieciu ekranu 2 razy czy wybudzeniu tele

20464261_10208332260219173_2094248349_n.png

• Like 1

5 godzin temu, jjarik napisał:

dzis tez zauwazylem ze zniklol amperaz temperatura i czas :( 

to akurat byla super opcja wczesniej instalowalem dodatkowe apki by miec podglad szkoda ze to usuneli moze Acid przywroci mam nadzieje 

chodziło o te parametry na górnej belce po stuknieciu ekranu 2 razy czy wybudzeniu tele

Chodzi mi o czas ładowania.... ponad 7 godzin. Ładowałem go do pełna od 21 jakoś do 5 :;/ Co jest grane? Mi chyba płyta główna uwaliła port micro usb w telefonie bo podłączyłem go na chwile żeby sprawdzić czy komputer wykryje telefon ale nie wykrył. Nie wiem czy wina komputera czy braku pcsuite mi sterowników :C

Edited by mrosi
Dopiero ban oduczy Cię przewalania całego cytowanego postu...?

Robiłeś wipe cache, art/dalvik?
Znalazłem przyczynę. Zainstalowałem system jeszcze raz i smiga. Na drugi dzień postanowiłem wgrać roota super su i znów to samo. Aparat wolny no i nie tylko widzi karty sim. Coś co wczoraj też zauważyłem już po dodaniu posta

@kubackjeee zamiast superSU wgraj Magisk.

@fps ten screenshot to zrobiłeś jak telefon był podłączony do ładowarki czy portu usb PC , nie widać ikonki szybkiego ładowania ?

Spoiler

21291124_1302994289810564_1161893434_n.png

Edited by slimdick

Jak wygląda sprawa z płynnym przesuwaniem się mapy w Yanosiku na tej wersji ROMU? Zauważyłem, że w zależności od ROMU mapa porusza się płynnie lub skokowo (niezależnie od wersji samej apki Yanosika). A może odpowiada za to jakieś ustawienie?

43 minuty temu, Tharr napisał:

Jak wygląda sprawa z płynnym przesuwaniem się mapy w Yanosiku na tej wersji ROMU? Zauważyłem, że w zależności od ROMU mapa porusza się płynnie lub skokowo (niezależnie od wersji samej apki Yanosika). A może odpowiada za to jakieś ustawienie?

Ktoś pisał, że ustawiania animacji systemowych na to wpływają. Że jak się je wyłączy, to mapa Yanosika tak skacze. Nie wiem, czy to prawda.

1 godzinę temu, kubackjeee napisał:

Znalazłem przyczynę. Zainstalowałem system jeszcze raz i smiga. Na drugi dzień postanowiłem wgrać roota super su i znów to samo. Aparat wolny no i nie tylko widzi karty sim. Coś co wczoraj też zauważyłem już po dodaniu posta

Ja się już od dłuższego czasu wystrzegam SuperSU (na Mi5) po lekturze różnych wątków na forum. Kolejny powód mi dałeś...

Ha, faktycznie. Jest. Ale było domyślnie OFF.
Myślałem, że wszelkie opcje Baterii i oszczędzania są dostępne poprzez Panel Sterowania / Bateria (+ tamtejsza zębatka). Ale nie... nie doceniłem bałaganiarstwa twórców MIUI i stopnia przekomplikowania menu
No dobra, to teraz konkurs bez nagród. Kto mi powie, czym się dokładnie różnią w działaniu te 4 funkcje:
  1. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → [zębatka] → Usuń aplikacje z pamięci gdy zablokowany [Nigdy / x min]
  2. Ustawienia → bateria i wydajność → Oszczędzanie baterii → Plany → W trybie uśpienia [przełącznik ON/OFF]
  3. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → Oszczędzanie baterii → Oszczędzanie baterii [przełącznik ON/OFF]
  4. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → Oszczędzanie w aplikacjach [a tam w opcjach wyłącznik główny o nazwie "Wyłącz oszczędzanie baterii MIUI"]
przy czym ta zielona i ta niebieska, to nie jest to samo, pomimo identycznych nazw.
Czy coś pominąłem, czy nasze kochane MIUI ma jeszcze więcej ustawień pseudo-oszczędzania baterii (kosztem nerwów użytkownika?)

I jak to w końcu poustawiales? Mi zależy na jak najlepszym życiu baterii. Najchętniej bym ustawił żeby ubijal wszystkie apki oprócz komunikatorów i maila.

Guest
This topic is now closed to further replies.