ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

Ja mam problem na RN4 Snap. Kiedy próbuję zrobić kopię zapasową z poziomu ustawień miui wywala błąd że kopia nieudana. Brak miejsca. Problem tylko w tym że zarówno na karcie jak i pamięci wewnętrznej mam masę miejsca. Taka sytuacja jest u mnie bodajże od 2 aktualizacji

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Guest nonamed

Odpowiedź użytkownika cukru na info o folderze ze zrzutami:

Cytat

Przekleję tu od razu to co napisałem pod wpisem na wykopie, chociaż jest to w sumie to samo do czego doszedł @Domker_

Taka afera, a te screeny są po to, żeby animacje przy przełączaniu ostatnich aplikacji wyglądały ładnie. Tuż po przełączeniu się do aplikacji wyświetlany jest zapisany screen, a dopiero później sama aplikacja. Jeśli się nie mylę w iOS jest to zrobione podobnie.

Rzeczywiście zostawia to jakieś pole do nadużyć, ale nie wysnuwałbym z tego wniosków, że to szpiegowanie czy inny chiński botnet. Tak czy siak, rozsądne będzie czyszczenie tego folderu co jakiś czas.

I albo system powinien to regularnie czyścić albo powinna być opcja w aplikacji Czyszczenie. Pytanie czy tu np Acid ma możliwość cokolwiek zrobić.

Edited by nonamed

U mnie na Mi4s całkowicie rozleciał się GPS nie łapie fixa. Jakieś pomysły?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Skopiowałem numer telefonu do schowka i teraz przy każdym wejściu do dilera mam ten numer. Jak to usunąć?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

14 godzin temu, cietybadacz napisał:

#gasie
Co to Tasker? Dasz linka?

Używam Automagic, ale to nieistotne. Na forum europejskim ktoś potwierdził, że już od poprzedniej wersji coś się zmieniło w działaniu funkcji Wycisz/DND i że nie działa to tak, jak powinno. Niestety chodzi wywoływanie funkcji "Wycisz" zewnętrzną aplikacją, więc deweloperów to pewnie mało obchodzi :(

Przeszedłem na miui 9 z miui 7. Strasznie wolno działa mi aparat. Po włączeniu apki aparatu mam czarny obraz jeszcze z 5/7 sekund. O zrobieniu szybkiej foty można zapomnieć. Ma ktoś też tak?

10 minut temu, kubackjeee napisał:

Przeszedłem na miui 9 z miui 7. Strasznie wolno działa mi aparat. Po włączeniu apki aparatu mam czarny obraz jeszcze z 5/7 sekund. O zrobieniu szybkiej foty można zapomnieć. Ma ktoś też tak?

Robiłeś wipe cache, art/dalvik?

Ja też w to nie wierzę. Myślę, że to jest po prostu efekt odświeżenia systemu. Jak ktoś od miesięcy nie aktualizował, ani nie odświeżał systemu, to wiadomo, że aktualizacja przynosi na jakiś czas wrażenie przyśpieszenia.
A ja mam wrażenie, że to szybsze działanie jest spowodowane wywaleniem animacji. Np Yanosik, na starej 8 poruszanie punktu po mapie było fajnie animowane, teraz punkt porusza się skokami. Ale tak samo zachowywał się na RR!

Tap RN4X

Z tego co widzę mam wszystko wyłączone, co odnosi się do optymalizacji. Jednak rano telefon ma wszystkie apki ubite. Czy jednak mam coś jeszcze włączone co przeoczyłem albo MIUI 9 po prostu tak ma? Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Z tego co widzę mam wszystko wyłączone, co odnosi się do optymalizacji. Jednak rano telefon ma wszystkie apki ubite. Czy jednak mam coś jeszcze włączone co przeoczyłem albo MIUI 9 po prostu tak ma? Byłbym wdzięczny za pomoc

W ustawieniach zasilania wszystko wyłączone?
3bdd855ab6cb47a38dcea9857ab6b5db.jpg

Wystukane na Mi6

Guest nonamed

U mnie z ubijaniem pomogło też wyłączenie tego:bbbb2a4f49f72ea9ead26cc521d30419.jpgfa6a61eca23b44c4a1b5899b36d9ac7b.jpg4a28a76c81a9d9adbccaf372af9d4007.jpg

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

@VOytaZ i @nonamed mam identycznie ustawione. Przy tych ustawieniach ubija mi aplikacje. W ciągu dnia tego nie zauważyłem, tylko rano. Dzisiaj w opcjach programistycznych Optymalizację pamięci dałem na Wyłączoną, wcześniej miałem Podstawową. Limit procesów w tle - standardowy limit.

Czy ktoś wie jak zmienić jasność przycisków w Mi5s+(mowa o tych nawigacyjnych) świeca słaba pod miui i nie widzę opcji zmiany tego. W LOS sam dostosować mogłem tą opcję.

@fi9o W MIUI nie było i nie ma opcji poziomu jasności podświetlenia klawiszy. Tylko czy mają być podświetlane czy nie i jak długo

@ZduneX25 w takim razie może warto dodać to o czym wyżej pisałem.

1 godzinę temu, Matf napisał:

Odpowie mi ktoś czemu  Redmi 4 Prime nie ma aktualizacji? 

bo jeszcze nie ma, będzie kiedy będzie

Ja mam problem z LTE na Mi6. Ciągle mi schodzi na 3G. Znaczka "LTE" wogóle nie ma, tylko czasami "H+". Sieć Plus. Na romie 7.8.24 problemu nie było.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

3 godziny temu, nonamed napisał:

Odpowiedź użytkownika cukru na info o folderze ze zrzutami:

I albo system powinien to regularnie czyścić albo powinna być opcja w aplikacji Czyszczenie. Pytanie czy tu np Acid ma możliwość cokolwiek zrobić.

Wygląda na to, że obecnie już te screeny nie są tam składowane. Wydaje się, że problem nie dotyczy aktualnych wersji "EU". Po prostu skasujecie cały ten folder wraz z zawartością i patrzcie, czy zostanie utworzony na nowo. U mnie od wczoraj – nie.

Przed chwilą, latet napisał:

Wygląda na to, że obecnie już te screeny nie są tam składowane. Wydaje się, że problem nie dotyczy aktualnych wersji "EU". Po prostu skasujecie cały ten folder wraz z zawartością i patrzcie, czy zostanie utworzony na nowo. U mnie od wczoraj – nie.

Ja nie mam nawet tego folderu ;p

1 godzinę temu, nonamed napisał:

U mnie z ubijaniem pomogło też wyłączenie tego:

Jak się doklikać do tych "Planów". Czy to MIUI9? Bo u mnie nie (Mi5) ma czegoś takiego.

3 godziny temu, michal.smoderek napisał:

Ja mam problem na RN4 Snap. Kiedy próbuję zrobić kopię zapasową z poziomu ustawień miui wywala błąd że kopia nieudana. Brak miejsca. Problem tylko w tym że zarówno na karcie jak i pamięci wewnętrznej mam masę miejsca. Taka sytuacja jest u mnie bodajże od 2 aktualizacji

U mnie na Remi Note 4 Snapdragon 4/64 od trzech aktualizacji (ta była by  4) nie mogę zrobić kopii zapasowej z poziomu ustawień miui , wyjęcie karty pamięci z telefonu powoduje że można zrobić kopię do pamięci wewnętrznej , wyłączenie w ustawieniach : Ustawienia/Pamięć/Ustawienia nośnika danych/Kopia zapasowa/Pamięć wewnętrzna ( zamiast Pamięć zewnętrzna) , również pozwala robić kopię do pamięci wewnętrznej  (można ją potem przekopiować np. Total Commanderem na kartę SD około 500MB) . Polecam kopię z poziomu TWRP na kartę SD (około 4GB)

1 minutę temu, latet napisał:

Jak się doklikać do tych "Planów". Czy to MIUI9? Bo u mnie nie (Mi5) ma czegoś takiego.

Ustawienia -> bateria i wydajność -> oszczędzanie baterii

2 godziny temu, AmyS napisał:

Dzisiaj w opcjach programistycznych Optymalizację pamięci dałem na Wyłączoną, wcześniej miałem Podstawową.

To nic nie da. Po prostu wyłączyłeś zRAM. Testowałem to parę dni. Nie zauważyłem żadnego realnego wpływu na cokolwiek.

43 minuty temu, fps napisał:

Ustawienia -> bateria i wydajność -> oszczędzanie baterii

Ha, faktycznie. Jest. Ale było domyślnie OFF.

Myślałem, że wszelkie opcje Baterii i oszczędzania są dostępne poprzez Panel Sterowania / Bateria (+ tamtejsza zębatka). Ale nie... nie doceniłem bałaganiarstwa twórców MIUI i stopnia przekomplikowania menu :)

No dobra, to teraz konkurs bez nagród. Kto mi powie, czym się dokładnie różnią w działaniu te 4 funkcje:

1. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → [zębatka] → Usuń aplikacje z pamięci gdy zablokowany [Nigdy / x min]
  2. Ustawienia → bateria i wydajność → Oszczędzanie baterii → Plany → W trybie uśpienia [przełącznik ON/OFF]
  3. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → Oszczędzanie baterii → Oszczędzanie baterii [przełącznik ON/OFF]
  4. Ustawienia → bateria i wydajność → Zasilanie → Oszczędzanie w aplikacjach [a tam w opcjach wyłącznik główny o nazwie "Wyłącz oszczędzanie baterii MIUI"]

przy czym ta zielona i ta niebieska, to nie jest to samo, pomimo identycznych nazw.

Czy coś pominąłem, czy nasze kochane MIUI ma jeszcze więcej ustawień pseudo-oszczędzania baterii (kosztem nerwów użytkownika?)

Edited by latet

Dziewczynie na Redmi 4X dziś odblokowałem bootloader i wrzuciłem miui 9 właśnie tą wersje i jest w szoku jak szybko działa teraz telefon

Ja animacje wyłączam i wtedy porównuje.

Chyba przez inną prędkość animacji masz takie wrażenie

@latet jest jeszcze możliwość włączenia oszczędzania baterii po wejściu do Panela sterowania, oraz ustawienie z pod trzech kropek widoczne poniżej.ddac339f3ecc1ae02a2267f50aaeeed3.jpg

Tapnięte z Mi5

2 minuty temu, wolf napisał:

@latet jest jeszcze możliwość włączenia oszczędzania baterii po wejściu do Panela sterowania, oraz ustawienie z pod trzech kropek widoczne poniżej.

No tak, to jest to, co miałem na myśli w punkcie 4.

14 godzin temu, Colinovsky napisał:

O coś takiego wam chodzi? 

Tak dokładnie i po kliknięciu pokazywało wiele informacji :P Takich jak natężenie itp.

7 minut temu, mefistobata napisał:

Panowie ,jak włączyć ściąganie apek ze sklepu z pakietu danych ? Pobiera tylko przez wifi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Oglądałeś tam: Sklep Play -> Ustawienia -> Aktualizuj aplikacje automatycznie -> Aktualizuj w dowolnym momencie

Tak, stoi w miejscu "czeka na pobieranie" rusza dopiero po przełączeniu na wifi. Swoją drogą , szukałem też w ustawieniach apki pobrane. Nie ma nic.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, AmyS napisał:

Oglądałeś tam: Sklep Play -> Ustawienia -> Aktualizuj aplikacje automatycznie -> Aktualizuj w dowolnym momencie

Aktualizowanie to nie to samo co instalowanie... Mam nadzieję, że to ustawienie pomoże @mefistobata ale jeśli tak, to duży minus dla twórców apki za taką niejasność i wprowadzanie w błąd.

Guest
This topic is now closed to further replies.