ZduneX25

MIUI 7.8.31

Recommended Posts

A mój 4x dzisiaj zalogował na koncie googla jako MI6. Taki niespodziewany upgrade

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

U mnie też od samego początku jest MI6 zamiast note 4x.

2 godziny temu, jmakuq napisał:
A mój 4x dzisiaj zalogował na koncie googla jako MI6. Taki niespodziewany upgrade

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Mój już przy pierwszym wydaniu miui 9 pokazywał na koncie Google nazwę Mi 6. Na dzisiejszym wydaniu pojawił mi się błąd związany ze słuchawkami. Po włożeniu słuchawek do gniazda i słuchaniu muzyki przez godzinę, wyjąłem je, a na pasku stanu dalej miałem pokazaną ikonę, że słuchawki są podpięte. Kilka razy je podpinałem i wyjmowałem, a nawet zrobiłem restart telefonu, ale nic to nie zmieniło. Dopiero wejście w opcję słuchawek i tam podłączenie i odłączenie słuchawek pomogło. Nie wiem też jak bateria będzie się spisywać na tym wydaniu, ale na poorzednim bateria niezbyt dobrze się spisywała. Maksymalny czas włączenia wyświetlacza, to u mnie ok. 6 godzin. Do tego bateria przy 100% trzyma dobrze, a od ok. 50% leci szybko w dół. Nie mam zainstalowanych prądożernych aplikacji i głównie używam WiFi w domu. Więc dla mnie ten wynik, przy moim użytkowaniu telefonu, jest co najwyżej średni.

22 minuty temu, kamiljuras1900 napisał:

Będą dzisiaj aktualizacjie dla redmi 3 Note?

A widzisz gdzieś informacje o tym, aby RN3 miał dostać dziś aktualizacje? No nie... Więc raczej wnioski się nasuwają same. Ostatni raz toleruje tego typu pytania. Przypomnę:

2 godziny temu, ZduneX25 napisał:

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. (...)
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Coś muszę jeszcze dodawać? Każde kolejne pytanie o to, kiedy jego telefon dostanie aktu, będzie skutkować warnem.

Łomatko!

• Możliwość ustawienia domyślnego pulpitu głównego

Nie mam pojęcia jak ja swoje szczęście opanuję! Mogę w końcu ustawić sobie takie cudo :)

Widać problem był mega skomplikowany dla Chińczyków żeby móc dać nam taka opcję dopiero w 9-tce ;)

A swoją drogą czy jest możliwość ustawienia OTA tak żeby ściągał również przez GSM a nie tylko przez WiFi.

Edited by Spili

W sensie dwa w kolejce? Nie myślałem o tym, staram się eliminować ewentualne błędy wyłapane przez użytkowników. Zobaczymy jak wejdzie OTA dzisiaj wieczorem, powinno pójść gładko i szybko. Wtedy będę mógł myśleć o dodatkowych opcjach.
Myślę że przydatna dodatkową funkcją byłaby możliwość zatrzymania pobierania [mention=18462]Spili[/mention] dopiero w 7.8.31 będzie można pobierać ota przez dane komórkowe

• Like 1

5 minut temu, Spili napisał:

A swoją drogą czy jest możliwość ustawienia OTA tak żeby ściągał również przez GSM a nie tylko przez WiFi.

No przecież w info o tym wydaniu jest informacja na ten temat.

Snap1.jpg

Edited by ketesch
  • Like 1

Myślę że przydatna dodatkową funkcją byłaby możliwość zatrzymania pobierania [mention=18462]Spili[/mention] dopiero w 7.8.31 będzie można pobierać ota przez dane komórkowe 

Na powiadomieniu pobierania robisz w dół gest dwoma palcami i będzie anuluj. Normalne zachowanie androida.

50 minut temu, kamil385_ napisał:

Natomiast rdzenie wyświetlane wcześniej jako "stopped" teraz wyświetlane są poprawnie

U mnie śmiesznie - do kilku minut po restarcie aplikacje diagnostyczne "widzą" wszystkie 4 rdzenie. Potem już widzą tylko dwa. I tak za każdym razem (po każdym restarcie scenariusz taki sam). No ale to tylko taka ciekawostka, bo nie ma to żadnego znaczenia.

38 minut temu, virusek90 napisał:

Na xiaomi.eu jest informacja w changelog:

"Delete - Battery charging info on the Lock screen (08-25)"

Więc może chodzi właśnie o tą brakującą informację :)

Pewnie tak, ale szkoda bo fajnie było mieć podgląd :)

11 minut temu, latet napisał:

U mnie śmiesznie - do kilku minut po restarcie aplikacje diagnostyczne "widzą" wszystkie 4 rdzenie. Potem już widzą tylko dwa. I tak za każdym razem (po każdym restarcie scenariusz taki sam). No ale to tylko taka ciekawostka, bo nie ma to żadnego znaczenia.

A masz jakieś apki do zarządzania kernelem itp ? U mnie to chyba one stanowią problem. Wywaliłem to wszystko zainstalowałem xiaomi.eu od nowa i pokazuje wszystko ładnie.

55 minut temu, marcin19883 napisał:

Też macie niepoprawną datę aktualizacji zabezpieczeń?

Nie, wszystko dobrze pokazuje.

1 godzinę temu, Reytgarr napisał:

Dzięki!

Możesz zaplusowować jeśli pomogłem :)

55 minut temu, marcin19883 napisał:

Też macie niepoprawną datę aktualizacji zabezpieczeń?

Tak wyszło na RN4X. Nie zwracaj na to uwagi.

Rn4x - tym razem aktualizacja OTA bez zadnych problemów.

Jedyne co zauważyłem to że twrp pokazało że nie sprawdza plików md5 bo ich nie ma. I w sumie nie wiem czy te pliki powinny być sprawdzane w twrp czy ich weryfikacja przebiega po ściągnięciu?;)

Pozdrawiam

Dla Mi Note Pro, przerywa pobieranie poprzez OTA po ~160 MB i wyrzuca błąd sum kontrolnych.

• Like 1

Na mi 5 poszło bez problemu przez Ota. Martwi mnie tylko to że spadek w benchmark o około 40tys pkt. Wiem że to czysto teoretyczne no ale dość duża różnica i zapewne co nieco trzeba dopracować.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Coś muszę jeszcze dodawać? Każde kolejne pytanie o to, kiedy jego telefon dostanie aktu, będzie skutkować warnem.

To juz o nic nie można się zapytać? Za każde pytanie Warn? Właśnie czytam xiaomi EU ludzie pytają ale dostają grzeczne odpowiedzi uczcie się Panowie. To że ktoś jest moderatorem nie znaczy że jest lepszy od drugiej osobie

Cześć wszystkim ;) pytanie dlaczego nie mogę instalować aktualizacji w aplikacji aktualizacje ??

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Przed chwilą, kamiljuras1900 napisał:

To juz o nic nie można się zapytać? Za każde pytanie Warn? Właśnie czytam xiaomi EU ludzie pytają ale dostają grzeczne odpowiedzi uczcie się Panowie. To że ktoś jest moderatorem nie znaczy że jest lepszy od drugiej osobie

Może u nich moderatorów jest więcej jak ~3 i mają czas się w to bawić. Tutaj masz jasno określone, co i kiedy, co więcej widzisz, jakie aktualizacje są aktualnie dostępne, więc raczej łatwo można dojść odpowiednich wniosków. Na forum sam wklejałem ze 4x cytat z en.miui, wystarczy użyć opcji "szukaj". Pytania zadawać można, ale z głową. Koniec OT. 

• Like 2

Cześć wszystkim pytanie dlaczego nie mogę instalować aktualizacji w aplikacji aktualizacje ??

A dlaczego nie możesz. Przeciez Ota działa tylko po pobraniu musisz wybrac exploator i wybrać ściągnięty. Zip

Cześć.

RN4. Nie instalowałem tej aktualizacji mam tą przed ostatnią ale przypuszczam że w tej też tak jest.

1. W kamerze w ustawieniach można wybrać 4K które i tak nie działa bo się przestawia na 1080p to mi nie przeszkadza, ale można to poprawić.

2. W aparacie mam ustawione przyciski głośności jako migawkę. A przytrzymanie migawki mam ustawione na łapanie ostrości. problem jest taki że przytrzymanie głośności najpierw robi zdjęcie a potem łapie ostrość a powinno być na odwrót przytrzymanie łapie->puszczenie robi zdj.

6 minut temu, gawllo napisał:

Cześć.

RN4. Nie instalowałem tej aktualizacji mam tą przed ostatnią ale przypuszczam że w tej też tak jest.

1. W kamerze w ustawieniach można wybrać 4K które i tak nie działa bo się przestawia na 1080p to mi nie przeszkadza, ale można to poprawić.

2. W aparacie mam ustawione przyciski głośności jako migawkę. A przytrzymanie migawki mam ustawione na łapanie ostrości. problem jest taki że przytrzymanie głośności najpierw robi zdjęcie a potem łapie ostrość a powinno być na odwrót przytrzymanie łapie->puszczenie robi zdj.

u mnie nie ma takich historii - dzisiejsze miui

A dlaczego nie możesz. Przeciez Ota działa tylko po pobraniu musisz wybrac exploator i wybrać ściągnięty. Zip

A jaki exploator wybrać ?

1 raz zainstalowałem miui 9 na czysto i jestem pod wrażeniem prędkości, wcześniej przez rok jechałem na 6.11.10

Łomatko!
  • Możliwość ustawienia domyślnego pulpitu głównego
Nie mam pojęcia jak ja swoje szczęście opanuję! Mogę w końcu ustawić sobie takie cudo 
Widać problem był mega skomplikowany dla Chińczyków żeby móc dać nam taka opcję dopiero w 9-tce
Przecież to było w MIUI 8, więc to nie żadna nowość. W pierwszych wersjach MIUI 9 nie było, więc dodali

Guest
This topic is now closed to further replies.